Sliby z kampaně

Zdravím, existuje alespoň přibližný časový plán kdy budou splněny sliby z kampaně na indiegogo?

Konrétně mně zajímá:

  • Advanced network monitoring including parental control and IOT
  • Mobile app
  • Active bandwidth measurement

Dobrý večer,
mobilní aplikace už je nějakou dobu venku pro android. Co se týče využití linky celkové tak je taky už dávno na webu :slight_smile: Jediné co nedokáži nyní zodpovědět je první bod.

Nemohu s Vámi souhlasit, že by 3.bod byl již splněn. Pokud vím, tak využití linky celkově už bylo za dob modrého Turrise.

Tak že je na webu už z dob Turrise 1.x o tom žádná. Ona spousta věcí se vyvíjela postupně.

Bylo to jako jeden z cílů kampaně, takže logicky předpokládám že tím bylo myšleno něco jiného než ty statistiky na webu.

Zjistím a dám přesnější informace v pondělí, pokud do té doby někdo z týmu neodpoví.

1 Like

Dobrý den, prosím o informaci, zda a případně kdy můžeme očekávat aplikaci pro iOS. Děkuji

Mě by parental control taky hodně zajímalo - v řadě běžných routerů nějaké možnosti jsou, stačilo by asi nějaké blokování definovaných MAC adres v definované časy, ale tak, aby to celé bylo snadno nastavitelné. Zatím mám dojem, že kdybych to chtěl zprovoznit, tak je 50% šance, že si se svými schopnostmi totálně rozhasím konfiguraci.

Dobrý den,

ad: Advanced network monitoring including parental control and IOT - je to rozsáhlý projekt, postupně bude publikován od cca června

Mobile app - byla publikována v dubnu a bude dále rozvíjena verze pro Android, bude i verze pro iOS, ale zatím není a nepracuje se na ní (kapacita).

Active bandwidth measurement - bude na podzim.

4 Likes

Ještě bych měl dotázek ohledně “Off-site backupu & restoru of router configuration”. Jak to vypadá časově s realizací tohoto stretch goalu?

Vím, majitelé Omnií už to mají částečně pořešené možností snapshotů na btrfs … ale co my, modrý Turrisáci? :slight_smile:

Zálohy offline - s těmi se tu kolega moří, jsem optimista stran naprogramování, ale pesimista stran toho, kdy budou naši kluci spokojeni s důstoným zabezpečením těch dat (AES256 je jim málo), takže bych radši nesliboval…

Nevadí … rád si počkám, až to řešení bude “vymazlené”. A díky za informaci.

Je tu podzim, takže bych se rád zeptal na stav zmiňovaných slibů z kampaně:

  • Advanced network monitoring including parental control and IOT
  • Mobile app - iOS
  • Active bandwidth measurement
  • Advanced network monitoring including parental control and IOT - je v testování, veřejná betaverze realisticky kolem konce roku, ale v návaznosti na to, co se vyvrbí za konflikty s přechodem na LEDE.
  • Mobile app - iOS - iOS nebyla výslovně slíbena. Hotová je aplikace pro Android, chystáme její vylepšení, ale závisí na předělání komunikace s routerem. iOS verzi chceme udělat zároveň s touto změnou.
  • Active bandwidth measurement - plánována ve verzi 3.9 jako napojení do netmetr.cz
5 Likes

Asi první zmínka na fóru o přechodu na LEDE. On je plán přechodu na LEDE? Super. Bude i možnost výběru čistého LEDE vs LEDE + Forris nástavba?

1 Like

Ano, je plán přechodu na LEDE, ale bude to LEDE s Forisem, bez Forisu by se nám špatně nastavoval router.

Docela by mne zajímalo, co všechno se postupně v kampani slibovalo a jak to vypadá s plněním těch slibů… Páč všechno z kampaně (Indiegogo) zmizelo a obávám se, že si nikdo (málokdo :wink: (ne ;-)dělal poznámky :frowning: Nechci být šťoural, jen mne to zajímá :wink: A pro jistotu: velice si cením, co všechno tým Turrisu zvládl!!! A držím jim palce.

1 Like

Myslím, že sliby z kampaně úspěšně odškrtáváme:

  • mobilní aplikace - máme pro Android, plánujeme vylepšení
  • podpora RasPI extensions - je, viz dokumentace
  • parental control - nemáme, velký zásek, betu snad na přelom roku
  • jednoduchá konfigurace OpenVPN serveru - máme
  • aktivní měření šířky pásma - máme v projekt.turris.cz, předěláváme do NetMetr.cz tak, aby to bylo lepší, hezčí
  • Offsite Backup & Restore - chystáme do 3.9, už to funguje
  • edukační videa - hmhm, něco jsme zkoušeli, že bych na to bůhvíjak vsázel, se říct nedá, je to tak různě po youtube, obecně jsme spíš vsadili nakonec na to, že objíždíme konference a ukazujeme to lidem osobně. Ale chystáme se tyhle informace centralizovat a jak by řekl @Nones, pojmout trochu korporátně :slight_smile: (tj. na jednom místě a čitelné)
1 Like

Je někde nějak shrnuté co by to mělo umět? Každý si pod tím asi představuje něco jiného, já např. něco jako má Synology - vidím přehledně přenesená data podle zařízení, historická data za den, měsíc, rok. K tomu aktuální stav, tj. na první pohled vidím kdo aktuálně stahuje/uploaduje, k tomu např. statistiku popdle aplikace (nebo kategorie) atd.