QoS na WiFi - bez efektu

Zdravím,
na Turris Omnii mám nastavený QoS. To proto, že doma je jen DSL 20/2Mbit a když mobil přes wifi zálohuje fotky (Dropbox, Google drive, …) tak si vezme celou šířku pásma. Tím jde ping do kelu, je vyžraný upload a v podstatě se nikdo na síti nehne.

Nastavoval jsem QoS dle návodu tady (wlan: QoS download limit na 500), ted jsem zkoušel download i upload wlan0,1 na 500, simple.qos, ale pořád wlan0,1 interface bere plnou rychlost viz obrázek. Máte tipy co dělám špatně nebo kam mám kouknout, že QoS limit prostě negunfuje? Díky

IMG: https://imgur.com/a/V5tqJq7

PS: omezení wifi do wlanu by bylo super, ale pokud to je wifi do lanu i wlanu tak to přežiju taky.

Ono není divu … upload 2 Mbps je strašně málo a ty to chceš ještě podělit. Já jsem na přípojce 30/30 Mbps a nastaveno mám download speed x upload speed 30 000/30 000. Pokud nastavím trochu níže, sníží se mi i rychlost speed testu.

Pokud dáš omezení 0,5 Mbps … co chceš na takový lajně dělat ? To je už opravdu nepoužitelný. Myslím, že použitelná rychlost linky je tak 3/3 nebo 5/5 Mbps (pokud nejsi stahovač) … a ty povolíš 10x méně. Problém je linka a ne QoS. (hezké hraběcí rady, že ?)

Kolik za takovou linku platíš ? Hledej jiného připojovatele. Snad i mobilní připojení by se mělo zvážit (tam je zase obvykle velký ping).

Platí pro Omnii

Hi,
rada trochu (uplne OT), ale nevadi. Bydlim patro nad tel. ustrednou. Je to Praha, a je to DSLko (draty jsou Tmobil, ne O2), takze O2 mi da mas 0.5Mbitu upload. Tmobile na nejvyssi rychlosti da 2Mbity upload. Je to bida a vyssi rychlost tu sehnat nejde. Tohle je max, co mi DSL da (chvili slo i 50/5 ale uz nejdou sloty v ustredne takze 20/2). UPC v tehle castu Prahy neni. WiFi poskytovatele jsou zkousel, daji jeste min, nez DSL. Na 3G modem jit nechci (FUP).

Jinak QoS na mobil mi nevadi, je to kvuli uploadu (omezuji jen upload a to na 1.5Mbit z 2Mbitu max). Protoze nejde, zkousim 500k/500k, ale taky bez uspechu. Jinak mam vsude gigovy kabel, na ten QoS neni.

Problem je, ze nastaveni QoSu vubec nefunguje. Speedtest z mobilu (jede pres wifi) jede vedele na max, a zadne limity se neaplikuji. Tusim, ze to pred pl rokem fungovalo (dle navodu z fora) a koukam ted, ze to asi zase nejaka aktualizace hodila do kelu, tak hledam rady, jak to zpet rozchodit.

Jo, jo … je mi jasné, že jsem ti moc nepomohl. Test z mobilu pojede na max, pokud nebude druhé vytížení … musel bys spustit dvě zátěže upload a koukat co to dělá.

Kolik platíš za tu linku ? 600,- ? Já jsem v paneláku v Táboře … přenos na dům je wifi, rozvod po domě kabelem - cena 250,-.

Tusim neco okolo 500. Jen je cena jedno, protoze tu rychlejsi spojeni (za jiny prachy) neni. Ted jsem u kamarada na wifi a mam tohle: http://www.speedtest.net/result/7564680546

Jinak hmm … QoS asi na tohle nebude uplne vonco. Potreboval bych limitovat upload, aby nevytezoval linku na vic jak 80%. Da se nastavit politika QoSu aby nechal jen zadanou rychlost a vic nedal? Nebo omezit upload (rychlost) na Turrisu nejak jinak? (jen jeden smer a jeden interface)