[Prodáno] Turris MOX Access Point for Omnia

Prodám nový, nepoužívaný Turris MOX Access Point for Omnia (no SD card, included modules: A, 512 MB RAM, EU). Koupeno v Indiegogo kampani, faktura má datum 23. 5. 2019 - předpokládám záruku do května 2021.

Cena: 1500,- Kč + poštovné, nebo navrhněte cenu vy.

Osobní odběr možný v Hradci Králové nebo Pardubicích.

Obsahuje SDIO kartu?

Obsahuje SDIO kartu?

Domnívám se, že Mox ve verzi Access Point for Omnia obsahuje slot pro SD kartu. Primárně byl MOX AP vymyšlen pro použití s NetBoot, kdy si MOX natáhne operační systém i konfiguraci z Omnie - viz dokumentaci pro NetBoot: Netboot - Turris Documentation

Tady je popis obsahu tak, jak jsem ho dostal po objednání z Indiegogo:

MOX for Omnia Super Early Bird
Special offer for Turris Omnia users. An access point compatible and automatically bootable from Turris Omnia router.

  • 1 x MOX Power Suply
  • Socket: EU (type C)
  • 1 x MOX A (Basic Module)
  • 1 x MOX Case
  • 1 x 2,4/5 GHz (2×2 MIMO) WiFi Card

Podle dokumentace k MOX A tento modul obsahuje kromě jiného:

  • 64 pin female connector containing Moxtet system bus to connect other modules
  • 34-pin GPIO connector
  • SDIO bus for WiFi addon
  • SD slot for microSD cards with a capacity of at least 4GB (max up to 2TB), and write/read speed of up to 104 MB/s

Tady je fotka mého MOX AP:

1 Like

SD a SDIO karta je něco jiného, nicméně díky fotce je nyní nad všechnu pochybnost, že ji MOX skutečně má a jedná se tak opravdu o AP.

Cena je dobrá, takže věřím, že si brzy najde svého kupce. Možná ještě, máte k MOXu napájecí adaptér?

Přiznám se, že v terminologii mám trochu zmatek, DuckDuckGo.com mi na dotaz “SDIO” nabídl článek na wikipedii o SD kartách který zmiňuje i SDIO :man_shrugging:

Ano, k MOXU mám originál napájecí adaptér - MOX Power Suply, Socket: EU (type C).

Díky za doplnění. Nemít dva, tak ho beru.

@viktor radil jsi mi s mesh. Pokud dobře chápu, tato varianta by šla použít. Jen mne mate trochu “AP” , protože klasicky APčka jdou přes drát do switche

Toto půjde také. WAN port nastavíte jako LAN a pro mesh použijete SDIO kartu MOXu na 2,4 GHz a odpovídající kartu na Omnii.

Já jsem bez problému rozchodil následující setup:

  1. MOX je připojený ethernetovým kabelem do LAN portu na Turris Omnia.
  2. Pomocí NetBoot se MOX nabootuje ze sítě, odkud si stáhne i nastavení IP adres a wifi
  3. Pokud si dobře pamatuji, tak ve výchozím nastavení má MOX stejný název sítě (wifi access-point name) jako Turris Omnia.
  4. V konfiguračním GUI Forris lze nastavení wifi změnit.

Předpokládám, že vy budete bootovat z SD karty a provozovat MOX jako samostatný stroj, s tím nemám zkušenosti.

Připojení k wifi funguje dobře. Co nefunguje je předávání klienta mezi access pointy. Když se přesunu z části domu se silným signálem od Omnia do jiné části domu kde je silnější signál od MOXe, tak většina zařízení zůstane připojena na Omniu a má problém s rychlostí. Měli by to řešit standardy typu 802.11s, ale nepovedlo se mi najít návod jak to “rozběhat” za rozumně krátký čas.

Další bolístkou NetBootu je omezená možnost nastavení wifi parametrů a hlavně žalostný nedostatek dokumentace. Chci mít omezený vysílací výkon abych se zbytečně “negriloval”, bohužel se mi nepovedlo najít návod ani pomoc na fóru ohledně toho, jak nastavit txpower když si MOX bere konfiguraci od Omnia.

Předpokládám, že oba neduhy jdou vyřešit. Bohužel já na to nemám dostatek času a trpělivosti, proto jsem se rozhodl svého MOXe nabídnout na prodej.

Nastavit ručně mesh mezi dvěma zařízeními je otázka chvilky a udržovat jeden MOX se dá zvládnout. Pokud by jich bylo více, pak by se netboot samozřejmě hodil a i já jsem to s ním tak na začátku zamýšlel.

Nyní jsem rezignoval a spokojím se se zcela základní funkcionalitou a pokud bude fungovat dobře, budu spokojený i já.

Nastavit ručně mesh mezi dvěma zařízeními je otázka chvilky

Zajímavé. Podělil byste se @viktor prosím o návod, jak takový Mesh zprovoznit? Případně stačí odkaz na existující návod nebo dokumentaci, klidně v angličtině.

Samozřejmě.

Je to nakonec ještě na prodej? Jestli ano, tak bych to vzal

Dobrý den, MOXe jsem minulý týden prodal.

1 Like

Šťastný to nový majitel! :slight_smile: