Problémy s updatem

U Turrisu vidím po přihlášení přes webgui opakovaně následující chybovou hlášku:

Updater selhal:
[string “transaction”]:345: Unfinished journal exists

Pokud spustím z updater.sh přes ssh, dostanu následující výpis:

WARN:Script revision-specific not found, but ignoring its absence as requested
WARN:Script serial-specific not found, but ignoring its absence as requested
INFO:Queue install of opkg-trans/turris/58.4.6-1
INFO:Executing preupdate hooks…
DIE:
[string “transaction”]:345: Unfinished journal exists

V routru mám standardní sw a protože jsem teď dlouhodobě mimo, tak jsem ani v ničem nevrtal. Objevil jsem na fóru podobné problémy, ale bez uspokojivého řešení.

Díky

DNES 15/08 mi Turris píše:

Chyba z 14. 08. 2017 12:43:07
Updater selhal:
corruption: Signature validation failed (some keys are missing)

nefungovala wifi
po restartu to naskočilo

O routeru
Zařízení Turris - RTRS01
Sériové číslo 21474838000
Verze Turris OS 3.7.3
Verze jádra 3.18.63-1ac1f353df888f6a08f1362f0631fbf3-0

Spíše dávám jako hlášení.

Unfinished journal znamená, že vám updater při updatu nečekaně zemřel. To může být například nedostatkem ram, zabitím z příkazové řádky, nebo hromadou dalších problémů. Oprava je možná spuštěním opkg-trans -j. Tento příkaz se spouští automaticky pouze po rebootu jako recover po té co je router vypnut z nenadání v průběhu updatu (spouštět ho kdykoliv jindy by vedlo na skrývání problémů a tak to nění prováděno). Pouze restart zařízení by měl stačit jako oprava. Pokud se hláška vrátí i po restartu, tak je nutné se podívat co se při spuštění opkg-trans -j děje (například v systémovém logu).

Ve vašem případě je nejpravděpodobnější, že jste se přepnul do testovací branche bez toho aniž by jste nainstaloval test klíče (balíček cznic-repo-keys-test). Nebo jste smazal klíče v /etc/updater/keys.

Uff, to asi ne :slight_smile:
Já s tím nic dlouhodobě nedělám, updatuje se to samo pomocí Instalovat aktualizace automaticky (doporučeno).
A ani nic zatím s tím hodlat nechystám.
Nyní to jede v pořádku, pokud by se to opakovalo, budu to asi více řešit.

V tom případě pravděpodobně došlo jen k nějakému špatnému přenesení podpisu repositáře ze serveru. Pokud se problém neopakuje, pak se pravděpodobně nemáte čeho bát. Je pravděpodobné, že problém není na vašem routeru.

Perfektní, děkuji! Mně opkg-trans -j pomohlo. Zajímavé, že restart jsem předtím bezúspěšně zkoušel.

Mně to opět vyhodilo tuto hlášku

Chyba z 16. 08. 2017 00:45:03
Updater selhal:
unreachable: https://api.turris.cz/updater-defs/3.7.3/turris/base.lua:

jo a mám turris v 1

Stejnou hlášku jsem měl 17.8, asi po hodině to opět fungovalo bez zásahu. Taky mám turris 1

@prosek: a jinak problémy s turrisem nemáš? Mně stále blbne DNS, zkoušel jsem vypnout forwarding ale pořád tio samé, občas se mi nenačtou stránky které jinak bez problému fungují. Ale něco se zlepšilo, po továrním resetu turris neodesílal data zpět, ale už pár dní je to OK, jenže původní problém trvá dál.

jiný problém nemám, všechno běží jak má.

V těchto dnech jsme měli problémy se servery. Byl tam nějaký čas výpadku api.