Problémy s migrací na nový updater

Při kontrole přes WinSCP sem v tmp soubor crl.pem našel.
I přesto sem postup, příkaz odzkoušel, bez úspěchu.
Co zkusit dále ?

Můžete zkusit spustit: get-api-crl && pkgupdate?

OK, odzkoušeno. Výstup uvádím níže

root@turris:~# get-api-crl && pkgupdate
WARN:Could not read .control file of collectd-mod-openvpn: /usr/lib/opkg/info/collectd-mod-openvpn.control: No such file or directory
WARN:Could not read .list file of collectd-mod-openvpn: /usr/lib/opkg/info/collectd-mod-openvpn.list: No such file or directory
WARN:Script revision-specific not found, but ignoring its absence as requested
WARN:Script serial-specific not found, but ignoring its absence as requested
line not found
line not found
line not found
line not found
line not found
line not found
DIE:
inconsistent: Package kmod-fs-9p requires package kmod-9pnet that is not available.
Aborted
root@turris:~#

ještě testuji odebrání toho balíku kmod-fs-9p

OK, to zdá se zabralo.
Po odebrání balíku kmod-fs-9p sem znovu spustil get-api-crl && pkgupdate a začalo se toho dít HODNĚ !
Po rebootu Turrisu zatím zdá se vše běží.
Otestuji pořádně.

Každopádně díky za “kopanec”. Sem bych se bez vás nedostal.
Co je vlastně onen balíček zač ? Abych se případně nedivil kdyby něco vypadlo.
Díky

1 Like

naprosto stejně jsem skoncil bez sberu dat i já

Jednalo se o driver k souborovému systému z Plan 9 (https://en.wikipedia.org/wiki/Plan_9_from_Bell_Labs), který jste stejně pravděpodobně nikdy nepoužil.

foris mi hlasi:
Migrace na updater-ng selhala: Prvotní běh updater-ng skončil s chybou: Unknown error

rucni spusteni updateru dopada takto:
root@turris:~# updater.sh
WARN:Script revision-specific not found, but ignoring its absence as requested
WARN:Script serial-specific not found, but ignoring its absence as requested
WARN:Requested package digitemp that is missing, ignoring as requested.
WARN:Requested package digitemp-usb that is missing, ignoring as requested.
WARN:Requested package iioutils that is missing, ignoring as requested.
WARN:Couldn’t load flags: cannot open /usr/share/updater/flags: No such file or directory

Muzete, prosim, poradit co s tim?

Založte, prosím, tu dedikovanou stránku s přehledem verzí (včetně RC pro testery) a s přehledem aktuálního stavu zjištěných a vyřešených chyb v nich, s případným odkazem u zjištěných, jak je (dočasně do odstranění) uživatelsky pořešit. Ať se tu neopakují pořád ty samé dotazy, které už mají řešení někde popsané.

Je to úmorné to furt kolem dokola číst a pro lidi z teamu (případně z komunity) donekonečna odkazovat na posty z řešením.

Že má fórum lupu na vyhledávání v postech si očividně mnoho uživatelů nevšimlo.

2 Likes

Odpověď hledejte v tomto vlákně (od tohoto postu dále sledujte odpovědí @cynerd)

Ono by stačilo to hned mít v prvním příspěvku případně odkázat do wiki, kde by to bylo vypsané… ale co už.
Pokud se nepletu, tak zrovna k digitempu nebyla odpověď:

případně by t mohla být tato odpověď, ale spíše myslím, že to směřovalo k transmission-web

1 Like

Dekuji za odpoved. Vsechny odpovedi jsem prosel, updater-migrate.sh se na mem turrisu nenachazi (overeno i pomoci prikazu find), digitemp jsem odstranil, ale dal nez do nasledujiciho stavu jsem se nedostal

root@turris:~# updater.sh
WARN:Script revision-specific not found, but ignoring its absence as requested
WARN:Script serial-specific not found, but ignoring its absence as requested
WARN:Couldn't load flags: cannot open /usr/share/updater/flags: No such file or directory
root@turris:~#

Výstup je z nového updateru a tedy migrace proběhla. Migrátor se při správném provedení migrace odstraní. Takže ve vašem případě vše proběhlo v pořádku.

1 Like

Dobrý den, migrace mi proběhla OK, updater-migrate.sh zmizel, veškeré služby co jsem měl na turrisu mi dále fungují, dokonce ani konfiguraci ipsec přes strongswan to nerozbilo :slight_smile: Ale co služba updater? Má být zapnutá, vypnutá? Po migraci zůstala vypnutá, tak jsem dal
/etc/init.d/updater start
/etec/init.d/updater enable

…ale je to dobře?

Služba updater má být aktivována ale vzhledem k tomu, že se jedná o službu zotavující updater po restartu, tak za normálního běhu neběží. Updater je spouštěn i nadále cronem.

1 Like

Já mám na svém routeru službu updater deaktivovanou … ale migrace z TurrisOS 3.7 na 3.7.1 zrovna před chvilkou proběhla sama a v pořádku, tak to snad nečiní žádný problém.

Díky @cynerd Vám i celému Turris teamu za výdrž v hektickém týdnu a užijte si pěkný víkend v klidu a odpočinku.

1 Like

Tak jsem po instalaci updatu restartoval a teď mi router hlásí, že neodesílám firewall záznamy. Ucollect tentokrát bez problémů.

Co mám zkontrolovat/donstalovat/zapnout?

EDIT: restart cronu pomohl.

1 Like

Skutečně ji máte deaktivovanou? Vylistujte prosím adresář /etc/rc.d. Měl by obsahovat link S85updater.

Jsem na tom stejně, link S85updater nemám…

Děkuji za upozornění. Doporučuji službu aktivovat. Ještě si nejsem uplně jistý jak se to děje, ale podařilo se mi to na jenom routeru zreprodukovat.

1 Like

Díky … službu updater na svém routeru zapnu.
Ještě jsem se všiml, že je disablovaná i služba unbound.
Až doteď jsem žil v domnění, že je to na mém Turris 1.x výchozí služba pro DNS.
Mám ji zapnout také, nebo je správně vypnutá?
P.S.: DNS resolution mi na routeru funguje snad v pořádku … zkoušel jsem pár DNS jmen webů z Internetu pomocí nslookup a byly správně přeloženy na IP adesu (4-kovou i 6-kovou)