Problémy s migrací na nový updater

Aha. Už je tam jednička.

provedl jsem predchazejici postup, a vse se rozjelo, dekuji z apomoc

1 Like

Při aktualizaci Turris 1.0 na novou verzi updateru, mi to napsalo chybu:

Oznámení o chybách

Migrace na updater-ng selhala: Nezdařilo se vygenerování seznamu doinstalovaných balíčků: Unknown error

Jak bylo odpovězeno již @davitjan1 před Vámi od @cynerd tak proveďte:

updater-migrate.sh 2>&1 | tee migration.log

Jsem rozladěn, každá větší aktualizace něco rozbije.
Chtěl jsem router vrátit do továrního nastavení a už v průvodci mi to napíše, že nelze aktualizovat přitom na netu jsem.

V administraci jsi povolit ssh přihlášení - mám smůlu, jaksi nefunguje. Takže jsem jakž takž připojen, ale nedodržuji podmínky smlouvy.

Zkoušel jsem obnovu z SD karty - smůla, nefungují aktualizace, na SSH se nedostanu. Verze OS 2.4 / Turris 1.1.
Postupoval jsem dle návodu https://www.turris.cz/doc/cs/troubleshooting/sdcard_recovery. Přechod z JFFS2 na UBIFS jsem nezkoušel poněvadž mám 1.1.

Návod Flash systemu turris do NOR mi nefunguje - nelze zapsat.

Prosím o pomoc, strávil jsem na tom tolik času který jsem měl připravovat přípravě školení. Děkuji

Turris 1.0

Error from 2017/06/27 18:44:23
Migration to updater-ng failed: First run on updater-ng exited with error: Unknown error

Foris pouze v ENG, nelze přepnout.

Postup výše uvedený proveden, bez úspěchu
Aktualizace na novější upadter provedena již v minulosti !

Co s tím teď ? :frowning: Nebaví mě už po každém update nastavovat od píky router půl dne !

BusyBox v1.25.1 (2017-06-21 10:16:46 CEST) built-in shell (ash)


|__ || | | || __ \ | __ \ | _| / ____|
| | | | | || |
) || |) | | | | (__
| | | | | || _ / | _ / | | ___
| | | || || | \ \ | | \ \ | | ) |
|
| _
/ || _|| _|
||__/

root@turris:~# updater-migrate.sh 2>&1 | tee migration.log

  • BATCH=
  • STATE_DIR=/tmp/update-state
  • LOCK_DIR=/tmp/update-state/lock
  • date +%s
  • LOCK_TIME=1498582158
  • test -d /tmp/update-state/lock
  • mkdir -p /tmp/update-state
  • mkdir /tmp/update-state/lock
  • cat /dev/null
  • echo startup
  • echo 8084
  • trap trap_handler EXIT INT QUIT TERM ABRT
  • migration_performed
  • grep -q -e – Auto-migration performed /etc/updater/auto.lua
    • logger -t daemon.info
      echo Updater migration already performed
  • echo Updater migration already performed
    Updater migration already performed
  • pkgupdate
    WARN:Could not read .control file of collectd-mod-openvpn: /usr/lib/opkg/info/collectd-mod-openvpn.control: No such file or directory
    WARN:Could not read .list file of collectd-mod-openvpn: /usr/lib/opkg/info/collectd-mod-openvpn.list: No such file or directory
    DIE:
    unreachable: /tmp/crl.pem: No such file or directory
    Aborted
  • updater_fail Prvotní běh updater-ng skončil s chybou First run on updater-ng exited with error
  • [ -s /tmp/update-state/last_error ]
  • ERROR=Unknown error
  • create_notification -s error Migrace na updater-ng selhala: Prvotní běh updater-ng skončil s chybou: Unknown error Migration to updater-ng failed: First run on updater-ng exited with error: Unknown error
  • cat /tmp/update-state/state
  • [ startup != error ]
  • echo lost
  • exit 1
  • trap_handler
  • rm -rf /tmp/update-state/lock /tmp/update-state/pid
  • exit 1
    root@turris:~#

root@turris:~# updater-migrate.sh 2>&1 | tee migration.log

  • BATCH=
  • STATE_DIR=/tmp/update-state
  • LOCK_DIR=/tmp/update-state/lock
  • date +%s
  • LOCK_TIME=1498585476
  • test -d /tmp/update-state/lock
  • mkdir -p /tmp/update-state
  • mkdir /tmp/update-state/lock
  • cat /dev/null
  • echo startup
  • echo 8601
  • trap trap_handler EXIT INT QUIT TERM ABRT
  • migration_performed
  • grep -q -e – Auto-migration performed /etc/updater/auto.lua
  • echo Updater migration already performed
  • logger -t daemon.info
  • echo Updater migration already performed
    Updater migration already performed
  • pkgupdate
    DIE:
    unreachable: /tmp/crl.pem: No such file or directory
    Aborted
  • updater_fail Prvotní běh updater-ng skončil s chybou First run on updater-ng exited with error
  • [ -s /tmp/update-state/last_error ]
  • ERROR=Unknown error
  • create_notification -s error Migrace na updater-ng selhala: Prvotní běh updater-ng skončil s chybou: Unknown error Migration to updater-ng failed: First run on updater-ng exited with error: Unknown error
  • cat /tmp/update-state/state
  • [ startup != error ]
  • echo lost
  • exit 1
  • trap_handler
  • rm -rf /tmp/update-state/lock /tmp/update-state/pid
  • exit 1

https://www.turris.cz/doc/cs/howto/updater#updater_skoncil_s_chybovoutmpcrlpemno_such_file_or_directory

Pokud Vám nefunguje ssh, pak můžete zkusit seriovou linku. Na Turris 1.1 stačí pouze zapojit mikro usb kabel. https://www.turris.cz/doc/cs/troubleshooting/serial_link

Tak u me update vcetne overeni emailu a zapnuti sberu dat vsechno v pohode. (Ano, mam Turris uz v osobnim vlastnictvi :slight_smile:). Nemam ani nic extra nainstalovane. Mozna i proto probehl update v pohode a celkem rychle. Do 5ti minut bylo hotovo a verze Forisu se povysila na 94.1.

Takze diky panove z Turris tymu ;), pro me dobra prace.

2 Likes
Migrace na updater-ng selhala: Prvotní běh updater-ng skončil s chybou: Unknown error

protože mám nainstalované balíčky, které již nejsou k dispozici. Uvedenou chybu překonám odinstalací jednoho z nich (vyzkoušeno), migrace mi je ale chce následně všechny odinstalovat.

Jak zabráním updateru, aby se o ně staral? Aby je nechal při migraci být (a řešil jen ty ostatní, které má smysl aktualizovat, když jsou v Turris repository udržovány).

TIA.

Pokud máte balíček který jste pro instalaci použil, pak je ho možné přidat pomocí příkazu Package s volbou content, viz. https://www.turris.cz/doc/cs/howto/updater#prikaz_package. Nebo ho můžete jednoduše přeinstalovat pomocí opkg, wrapper se o zbytek postará, např: opkg install missing.ipk

Pokud balíček pochází z Turris repositáře, ale v nové verzi již není k dispozici, pak můžete použít tento postup: https://www.turris.cz/doc/cs/howto/downgrade_packages#navrat_k_predchozim_verzim_vybranych_balicku. Mělo by stačit pouze přidat archivní repositář. Můžete se podělit o to které balíčky vám schází (pokud se nejedná o transmission-web o kterém víme).

Edit: Ještě abych vám odpověděl na vaši otázku. Updater spravuje všechen software a není možné bezpečně udělat aby se o nějaké balíčky v systému nestaral. Doporučuji naopak zjistit proč se snaží dané balíčku odstranit. Pokud chcete tak mi napište pm se seznamek balíčků které se snaží odstranit a soubory /etc/updater/user.lua a /etc/updater/auto.lua.

1 Like

Možná je to ještě předčasné hodnotit ale zdá se mi že poslední aktualizace vylepšila funkci USB WiFi karet, které používám pro 2.4GHz pásmo. Dříve jsem měl neustále problémy s tím že po nějaké době se některé tablety k wifi síti z USB síťovky vůbec nedokázali připojit, případně připojení vypadalo jako že je sestavené ale žádná data mezi turrisem a tabletem se nepřenášela. Nepomohlo android tablet odpojit a znovu připojit ale pouze restart tabletu a případně celého routeru protože po nějaké době od restartu routeru sítě vysílané z USB WiFi najednou zmizely a jakoby přestali USB síťovky v systému vůbec existovat. Podezříval jsem špatný kontakt v USB hubu protože síťovky používám dvě ale zdá se že to tím není. V každém případě teď již druhý den to připojení drží, tablety se normálně připojují a fungují. Bylo by možné dostat z turris týmu zda v nové verzi nasadili nový kernel nebo nové verze driverů rt28xxx ?

Žádné změny na Kernelu ani verzích ovladačů se na starém Turrisu aktuálně neprováděli.

Dobrý den, toť je jediný způsob jak se do Turrisu dostat. Jak flashnout aktuální verzi do NOR? Kde jsem udělal chybu?

Z vašeho popisu není jasné kde jste udělal chybu. Ale pokud se nemůžete dostat do routeru, pak doporučuji použít sériovou linku, ta by měla být funkční vždy a zjistíte tak i co je špatně. Následně z ní můžete spustit updater.sh a zjistit tak proč se vám nedaří router updatovat.

Pro nor aktuálně neexistuje nic jako aktuální verze, z důvodu nedostatku místa je v aktuálních releasech factory Turris 1.1 a flashem si tak moc nepomůžete. Pomůže vám pouze v případě pokud se vám nepodařilo první flash provést správně. Příspěvek na který odkazujete jsem nečetl (omlouvám se nedostává se mi času aktuálně), ale doporučuji postupovat podle návodu v dokumentaci (přepnout switche a pod.).

Po factory resetu mám v /etc/turris-version 2.4. Je to správně?

Po factory resetu ano, ale nyní musíte provést update. Projděte wizard. Pokud updater selže tak se podívejte co se stalo pomocí příkazu tail -100 /var/log/messages. Pozor to že vám vizard hlásí, že selhal update nemusí znamenat že selhal, může to také znamenat že vaše zařízení nemá přístup k routeru (například probíhá update lighttpd nebo restart routeru či sítě).

1 Like

Luci po update ukazuje hlášku

Migration to updater-ng failed: First run on updater-ng exited with error: Unknown error

ale Turris OS verze se ukazuje 3.7

jak zjistím co se nepovedlo a jak to napravit ?