Problémy s migrací na nový updater

Vložil jsem a ano, stále jsem pod smlouvou. Turris jsem získal až hodně ke konci - už jsem tehdy ani nedoufal.

Pokud si vložil tak už stačí spustit updater.

Ještě jsem odinstaloval ty ručně nainstalované balíky a updater se ted už chytil. Nicméně v záložce “Sběr dat” žádný email nemám. Možná to chce restart, ale to by mně ted rodinka neměla ráda :smiley:

Zopakuji a rozvedu co jsem psal v anglické sekci. Z mé omezené znalosti (nejsem vývojář Forisu) si Foris ověří, zdali je router pod smlouvou a podle toho zobrazí tlačítko nebo ne. Pokud je router pod smlouvou tak by měl vždy přidat i_aggree_datacollect userlist. Problém je asi při updatu na tento nový způsob, tedy asi by mělo stačit Foris to nechat přepočítat a to tak, že v záložce “updater” ve Forisu kliknete na uložit. Tím by se měl provést kód který tam potřebný user list nasype. Bohužel toto je možné spustit pouze aktivací z webu. Přechod měl vyřešit jeden z postinst skriptů, ale jak se zdá tak se to úplně pro některé (možná plošně) nepodařilo. Jedná se o vleklejší problém díky nevhodné implementaci odkoupení. Ale jak jsem psal mé znalosti této problematiky nejsou hluboké a mohu se tak částečně mýlit.

Taky jsem pod smlouvou, ucollect i nikola se mi odinstalovali a taky mi řádek

list lists ‘i_agree_datacollect’

chyběl.

Já právě v “Updateru” odtrhl DE jazykovou mutaci a uložil. Ale evidentně jsem nebyl identifikován jako uživatel pod smlouvou.

Ke mně zatím aktualizace nedorazila

V tom případě se asi jedná o chybu v detekci smlouvy. Ale to už skutečně hádám. Je nutné aby se na tohle podíval vývojář Forisu. Prozatím je asi přidání výše uvedeného řádku ověřená možnost jak sběr dat znovu zprovoznit. Za problémy se za celý tým omlouvám.

Tak klasika, po upgrade na novou verzi nemám dostupné konfigurační rozhraní luci, ani forris. Není to poprvé, vždy mi při velké aktualizaci vypadne a já jsem nucen obnovovat Turris 1.0 z SD karty a pak znovu a znovu vše složitě nastavovat.

Máte s tím nějaké zkušenosti? Opět, po aktualizaci není dostupný, nicméně mobilní aplikace Turris vidí, hlásí mi v něm verzi 3.7, internet a vše šlape. Jen to konfigurační rozhraní, nějaké rady?

Díky!

Tohle mi turris po updatu poslal. Dle všeho se to stalo poté, co jsem odtrhl DE jazykovou mutaci a uložil:

Oznámení o chybách

Updater selhal: Failed operations:
ucollect-fwup/postrm: /usr/lib/opkg/info//ucollect-fwup.postrm: line 2: /etc/init.d/ucollect: not found

foris-tls-plugin-l10n-de/postrm: + [ -n ]

ucollect-refused/postrm: /usr/lib/opkg/info//ucollect-refused.postrm: line 2: /etc/init.d/ucollect: not found

ucollect-badconf/postrm: /usr/lib/opkg/info//ucollect-badconf.postrm: line 2: /etc/init.d/ucollect: not found

ucollect-flow/postrm: /usr/lib/opkg/info//ucollect-flow.postrm: line 2: /etc/init.d/ucollect: not found

ucollect-count/postrm: /usr/lib/opkg/info//ucollect-count.postrm: line 2: /etc/init.d/ucollect: not found

ucollect-spoof/postrm: /usr/lib/opkg/info//ucollect-spoof.postrm: line 2: /etc/init.d/ucollect: not found

foris-diagnostics-plugin-l10n-de/postrm: + [ -n ]

ucollect-bandwidth/postrm: /usr/lib/opkg/info//ucollect-bandwidth.postrm: line 2: /etc/init.d/ucollect: not found

ucollect-sniff/postrm: /usr/lib/opkg/info//ucollect-sniff.postrm: line 2: /etc/init.d/ucollect: not found

foris-openvpn-plugin-l10n-de/postrm: + [ -n ]

Oznámení o aktualizacích

• Odstraněn balík foris-tls-plugin-l10n-de
• Odstraněn balík nikola
• Odstraněn balík python-libatsha204
• Odstraněn balík foris-diagnostics-plugin-l10n-de
• Odstraněn balík foris-openvpn-plugin-l10n-de
• Odstraněn balík foris-l10n-de
• Odstraněn balík ucollect-meta
• Odstraněn balík ucollect-badconf
• Odstraněn balík ucollect-bandwidth
• Odstraněn balík ucollect-count
• Odstraněn balík ucollect-flow
• Odstraněn balík ucollect-diffstore
• Odstraněn balík ucollect-sniff
• Odstraněn balík ucollect-spoof
• Odstraněn balík ucollect-fake
• Odstraněn balík ip6tables-mod-nat
• Odstraněn balík kmod-ipt-nat6
• Odstraněn balík kmod-nf-nat6
• Odstraněn balík ucollect-refused
• Odstraněn balík ucollect-prog
• Odstraněn balík ucollect-fwup
• Odstraněn balík iptables-mod-tproxy
• Odstraněn balík kmod-ipt-tproxy

Hm… i tobě updater IPv6 odinstaloval. Migroval si na nový updater ručně nebo díky aktualizaci?
Já jsem to říkal prostě… tam bude nějaká zrada. Protože jsem taky experimentoval jazyky a navíc mi to odinstalovalo i LXC:-)

BTW: Znova jsem záložku “updater” uložil a z /etc/config/updater mi řádek list lists 'i_agree_datacollect' opět zmizel a updater mi Nikolu a ucollect-meta zase pěkně odinstaloval :smiley:

Jestli to bylo na mně, tak nový updater jsem kdysi instaloval ručně dle návodu, který tu byl. Tehdy mi odinstaloval ručně kompilovaný unison. Ten teď nechal na pokoji.

1 Like

Nyní se mi objevila tato hláška:


Oznámení o chybách

Updater selhal: Failed operations:
ucollect-badconf/postrm: /usr/lib/opkg/info//ucollect-badconf.postrm: line 2: /etc/init.d/ucollect: not found

ucollect-count/postrm: /usr/lib/opkg/info//ucollect-count.postrm: line 2: /etc/init.d/ucollect: not found

ucollect-fwup/postrm: /usr/lib/opkg/info//ucollect-fwup.postrm: line 2: /etc/init.d/ucollect: not found

ucollect-spoof/postrm: /usr/lib/opkg/info//ucollect-spoof.postrm: line 2: /etc/init.d/ucollect: not found

ucollect-flow/postrm: /usr/lib/opkg/info//ucollect-flow.postrm: line 2: /etc/init.d/ucollect: not found

ucollect-sniff/postrm: /usr/lib/opkg/info//ucollect-sniff.postrm: line 2: /etc/init.d/ucollect: not found

ucollect-refused/postrm: /usr/lib/opkg/info//ucollect-refused.postrm: line 2: /etc/init.d/ucollect: not found

ucollect-bandwidth/postrm: /usr/lib/opkg/info//ucollect-bandwidth.postrm: line 2: /etc/init.d/ucollect: not found


Myslel jsem si, že u mne vše proběhlo, ale asi tomu tak není! :frowning:

Objeví se to opakovaně, když ve Forisu odškrtnu zaškrtávátko “Povolit sběr dat”

Tak aktualizace proběhla, musel jsem znovu zapnout miniDLNA, nový updater jsem už měl dříve. Jinak vše běží zdá se.

Aktualizace proběhla, na první pohled vše OK. Updater zatím nezkoušen. Dokonce i test připojení a odesílání dat byl poprvé po aktualizaci OK na první pokus.

Po aktualizaci nefunguje odesilani dat z uCollectu a hlaska na hlavni strance forrisu:

Chyba z 27. 06. 2017 08:58:01
Updater selhal: Failed operations:
ucollect-fwup/postrm: /usr/lib/opkg/info//ucollect-fwup.postrm: line 2: /etc/init.d/ucollect: not found
foris-tls-plugin-l10n-de/postrm: + [ -n ]
ucollect-refused/postrm: /usr/lib/opkg/info//ucollect-refused.postrm: line 2: /etc/init.d/ucollect: not found
ucollect-badconf/postrm: /usr/lib/opkg/info//ucollect-badconf.postrm: line 2: /etc/init.d/ucollect: not found
ucollect-count/postrm: /usr/lib/opkg/info//ucollect-count.postrm: line 2: /etc/init.d/ucollect: not found
ucollect-flow/postrm: /usr/lib/opkg/info//ucollect-flow.postrm: line 2: /etc/init.d/ucollect: not found
ucollect-spoof/postrm: /usr/lib/opkg/info//ucollect-spoof.postrm: line 2: /etc/init.d/ucollect: not found
foris-diagnostics-plugin-l10n-de/postrm: + [ -n ]
ucollect-bandwidth/postrm: /usr/lib/opkg/info//ucollect-bandwidth.postrm: line 2: /etc/init.d/ucollect: not found
ucollect-sniff/postrm: /usr/lib/opkg/info//ucollect-sniff.postrm: line 2: /etc/init.d/ucollect: not found
foris-openvpn-plugin-l10n-de/postrm: + [ -n ]

Vyreseno pomoci: https://forum.test.turris.cz/t/problemy-s-migraci-na-novy-updater/4424/6

Mohl bys upresnit postup, staci jake prikazy a poradi. Diky

Chtělo to dočíst.
Postup zde:
https://forum.test.turris.cz/t/problemy-s-migraci-na-novy-updater/4424/18?u=pepe

Zdravim, ja mam nasledujici problem,

  • jsem stale pod smlouvou
    -radek list lists ‘i_agree_datacollect’ jsem pridavat nemusel, jiz tam byl
    a presto mi porad chodi tato hlaska
Oznámení o chybách

Migrace na updater-ng selhala: Prvotní běh updater-ng skončil s chybou: Unknown error

dekuji za radu