Problémy po aktualizaci Turris 1.x na 3.8.2 // volná diskuze

Jo tak tobe pres web rozhrani jedou ale chces ty hodnoty zpracovat skriptem…sem to nedocetl cely :slight_smile:

No ono to funguje tak že skript spouštěný cron-em načítá hordnoty a posílá je Domoticzu který je zobrazuje. Jenže, skript se (podle /var/log/messages) správně spouští každých pět minut, ale z nějakého důvodu už neposílá hodnoty z těch čidel do Domoticzu. A já si nejsem jist kde by mohla být chyba - tedy hlavně ten skript jsem převzal ze starého fóra a ne všemu v něm rozumím.

Ja jsem vubec zadny script nepouzil jen jsem je pridal a bezi to. Tedy pokud ti jde o teplotu procesoru a desky turrisu.

Hmm, to budu muset ještě vyzkoušet, ale zatím jsem vycházel z tohoto:
https://www.turris.cz/forum/topic_show.pl?pid=6811

Mozna to je jeste z doby kdy to nebylo primo soucasti baliku gadgets-domoticz. Pak se to tam pridalo jen na kliknuti :slight_smile: Jestli sis to nerozbil tim zes to zkombinoval :slight_smile:

To sem nevěděl, ale už to jede a i takhle :wink: a pitomec jsem já. Protože jsem z crona volal sys_temps.sh a v /etc jsem měl systemps.sh - páááni taková školácká chyba. Ufff. Omlouvám se, ale já fakt pro stromy neviděl les :wink:

Teď když nad tím přemýšlím tak ten balík gadgets-domoticz ten se tam musí někam přidat že? Po tom instalačním a migračním chaosu asi nebude součástí systému. Nebo je? A jen se někde ve službách spustí? Jak to je.

Ten se nainstaluje zatrzenim domaci automatizace ve forisu. Pokud si instaloval domoticz zvlast pres opkg tak si nainstaloval novejsi verzi bez podpory gadgets.

Nikdy sem nemyslel,ze ty 2gb ram v turrisu nekdy vyuziju ale suricata ,ktera se mi do turrisu nahodila, protoze jsem mel zatrzeno detekci novych zarizeni v updateru,me vyvedla z omylu :slight_smile: Zdalo se mi ze turris routuje nejak pomalu a uz vim proc …letela jak namydlena.

Ahááá :slight_smile: děkuji za informaci já to mám zatrhnuté ve Forisu. No. Funguje to i tak jak jsem to udělal tak to tak nechám. Tedy zatím. Dongl se naštěstí ozval takže můžu začít oživovat čidla a ovladače. A vzpomínat jak jsem měl kde nastavenu jakou podmínku.

Si nemel bokem zalohovanou databazi domoticzu jo ? To bych teda nechtel od piky nastavovat

Safra porte. No faktem je že mám u Turrise napájený USB hub a v něm mám už od začátku vloženou microsd kartu a na ní jsem si až teď když to připomenul všiml souboru domoticz.db - bohužel už má dnešní datum, i když velikost je pořád stejná. Co s ním? Mám Domoticzu v některém nastavovátku říct kde ho má, nebo tím že už má dnešní datum se přepsal a je opravdu fuč.

Cesta k db se nastavuje v konfiguraku domoticz.
/etc/config/domoticz

Zalezi jakou ma velikost, datum se mohl zmenit buhvicim :slight_smile: zkus kouknout jestli je to nasmerovano na nej

To je divné. Já myslel že tou migrací a factory resetem se ztratí všechno!! A přitom do tohoto konfiguráku jsem rozhodně v posledních několika měsících nešahal. A cesta zůstala tak jak jsem ji kdysy nastavil.
option db_file ‘/mnt/mikrosd/domoticz.db’

To sem blázen :frowning:

Ja myslim ze me to tam i po resetu taky zustalo. Nejspis to tovarni nastaveni neprepisuje. Ale v tom pripade bys mel mit domoticz rovnou nastavenej

Je to celé takové divné. Dongl jsem musel přidat ručně stejně tak i nastavit souřadnice a heslo pro vstup. Ale když jsem teď vybral ze zařízení (která se do seznamu naskládala po tom co jsem přidal dongl sama!) termostat. Tak u toho naskočily v grafu hodnoty teploty i zpětně jako by vůbec nebyl odpojen. Zvláštní situace.Třeba záložku přepínačů jsem měl plnou a pořád tam nic není. Takže budu muset čidla znovu zaregistrovat.

Nejspis se databaze prepsala nejak castecne. Zkus ji jen smazat a cidla by meli naskocit do nepouzivanych zarizeni. Z donglu by se odregistrovat sama nemela jak.

1 Like

No uvidím. Odpoledne zalezu do dílny a mrknu co bych vyzkoušel. Ale asi jsem to dozmatkoval já sám sobě si. Když jsem spěchal. Předpokládám že kdybych počkal až si to ten Domoticz načte sám bylo by to všechno v pořádku. A jako ponaučení do příště jakmile budu mít všechno opět nastaveno tak ihned! Kopii toho souboru schovám :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

Dělám to přesně podle návodu, Flashnu verzi 3.6.5 a chci migrovat ale stejně před migrací to skončí na verzi 3.7.3. Není tady někdo z okolí Ostravy nebo do 50 km od ní kdo by byl ochoten za flašku mi to dát do kupy?

Aby ses odlepil z verze 3.7.3 musíš použít tento postup:
wget http://repo.turris.cz/turris/packages/turrispackages/updater-ng_59.3.3-1_mpc85xx.ipk
opkg-trans -a updater-ng_59.3.3-1_mpc85xx.ipk -r opkg-trans -r updater
get-api-crl
pkgupdate --batch
Je to příspěvek uživatele vpa z před tří dnů: Problémy po aktualizaci Turris 1.x na 3.8.2 // volná diskuze - já to podle tohoto udělal a už jsem na nejnovější verzi :wink: a funguju.