Problémy po aktualizaci Turris 1.x na 3.8.2 // volná diskuze

postup opraveni toho co se pri updatu nepovedlo je zde, je treba zapsat dva soubory do flash pameti turrisu a rebootovat


vyzaduje to ale rozjet seriovou konsoli pres usb a router bud pichnout na internet nebo mit na jinem lokalnim pocitaci webovy server, v obou pripadech to chce vedet sitove parametry (ip adresy pro turris a ten druhy pocitac nebo sitovou gateway na internet), pokud ma clovek jenom Windows a zakladni znalosti tak to asi neda (i kdyz by melo stacit putty.exe a usb-serial drivery windows snad najdou samy)

Podle dokumentace https://www.turris.cz/doc/cs/troubleshooting/serial_link není ovladač třeba.

Jo tak na linuxu pouzij dd a minicom podle navodu.

Jiste ze je treba bez nej bude ve spravci zarizeni jen nezname zarizeni :slight_smile:

@ocko Takže na oficiální dokumentaci není spolehnutí? To je snad ještě horší než ten výpadek.

pokud jde jenom o opravu te chyby aby to nabootovalo do 3.8.2 a jelo dal s puvodnim nastavenim, tak zadne obnovovani 3.6.5 neni treba, to bych resil jindy (nebo vubec :-))
jestli tomu dobre rozumim tak prechod na ubifs v interni flash pameti neni moc uzitecny pokud stejne clovek hned prejde na btrfs a bootuje system z karty a do rootfs v inteni NAND flash tak uz vubec nezapisuje. migracni postup snad zafunguje i s jffs2 (vyzkousim dnes vecer)

Nikde se tam nepise ze ovladac pod windows neni potreba… akorat tam neni napsano ,ze potreba je. Uz ti nekdy nejaky zarizeni fungovalo bez ovladace? To ze ho system jiz obsahuje a nainstaloval se sam ,neznamena ze tam neni :slight_smile: me ho treba windows7 nenasel a ovladac pro usb2serial pl2023 jsem pridal rucne.
Dokumentace pocita aspon s nejakym prehledem a neni uplne krok po kroku. Zvlast pro windows users

Osobně bych ten přechod na mikrosd kartu taky radši řešil jindy. Z prostorových důvodů mám router v krabici která je na venkovní stěně baráku - tudíž v tom dnešním počasí se mě moc do nějaké složitější akce nechce. Byl bych šťastnější pokud by se povedlo rozjet router do podoby jak byl před tím zatroleným restartem, pak bych si mohl ten přechod na BTRFS naplánovat na den kdy bude hezky a rodina odjede pryč a já budu mít klid :wink:

Třeba vestavěný ovladač? Takových zařízení je většina. Nikde to zmíněno není, tak až to budu někdy zkoušet, tak uvidím, jestli j vestavěný nebo je třeba. Ale pokud ano, tak by měl být na oficiální stránce ke stažení.

Ty vado chudak router. Turris bych teda na fasadu neodlozil :smile:

No mozna se ovladac dokaze najit pres windows update…me to u usb2serial nikdy neklaplo,jak na xp tak w7. Na 10kach sem prevodnik jeste nepouzil.

Žádný chudák to není. Je to odizolovaná bedna a navíc je vyhřívaná z baráku. Ukázal bych grafy z čidel (Domoticz) přímo z turrisu, ale to je taky v řiti takže nic :frowning:

Jasne chapu ze je v poho,ale stejne to zrovna pro turris 1.x neni dustojne misto…ikdyz ted by ho spousta lidi nejradeji zakopala 6stop pod zem :slight_smile:

Neporadíte mi někdo co s tou chybou? Verze 3.7.3. Děkuji
Migrace na updater-ng selhala: Prvotní běh updater-ng skončil s chybou:
unreachable: /tmp/crl.pem: No such file or directory

Stačí pohledat tady na fóru. Měl by pomoct příkaz “get-api-crl”.

https://www.turris.cz/doc/cs/howto/updater#updater_skoncil_s_chybovoutmpcrlpemno_such_file_or_directory

Mám Turris 1.0 a před asi měsícem jsem udělal přechod do UBiFS, ale nemám zatím BTRFS, a router to přežil normálně. Aktuální verze 3.8.2 a v NOR 3.6.5.

potvrzuji - 1.0 na UBIFS - 3:8.2 bez problémů …

Včera jsem zkoušel get-api-crl && updater-migrate.sh
Pokud to neudělá to samé, co samotné get-api-crl, tak mi to nepomohlo.

Hlášku to píše vždy po restartu. Spojení zatím funguje, tedy fungovalo ještě ráno, když jsem to naposledy zkoušel.

V těch vláknech byl i návod, jak to po restartu zautomatizovat. Já se s tím zatím nepotkal, takže víc nevím.