Problémy po aktualizaci Turris 1.x na 3.8.2 // volná diskuze

K tomu jen odkazi na článek:

https://www.cnx-software.com/2017/06/13/micro-sd-cards-for-development-boards-classes-tools-benchmarks-reliability-and-tips-tricks/

Jak tedy vypnout DNSSEC, když volba ve Forisu chybí? Díky @ocko

Uff, nevím proč, leda mě napadá že by to mohla být v 1.x novinka a máte starší verzi. Tady na starém Turrisu “Vypnout DNSSEC” mám a ten text nad checkboxy mám taky trošku jiný. (Turris - RTRS01, 3.8.2 ale zatím nerestartovaný ;-))

Měla by to být CR2032.

Nesouvisí to s tím, zda-li je router pod smlouvou, nebo ne?

1 Like

určitě to bude tím ,že jsem pod smlouvou :slight_smile:

Krásný den,
všichni si měnit baterii nemusí, ale jistě mohou. :sunny:

V routeru je proto, aby udržovala přesný čas. Pokud je dlouho odpojen od napájení a baterie vybitá, tak nefunguje DNSSEC.

No, pokud to nejde přes Forise, tak už bych rovnou ručně nastavil dobrý čas (stačí přibližně), třeba přes ssh a pak by se to snad mělo chytnout (DNSSEC OK -> NTP OK -> přesný čas).

Pokud jej můžete připojit seriovou konzolí ke stroji, na který nás pustíte, ozvěte se, prosím, skrze DM @Jan.H

Děkujeme za vstřícnost!

jj přesně tak bych řekl že to zafunguje… já použil rollback před update a fix …mám zmigrováno na kartu což by měli udělat všichni.

Oprava podle návodu zabrala, bohužel mám odpojené disky a nejdou připojit, nejsem u toho,
budu řešit večer… :unamused:

Dobrý večer, při pokusu o spuštění příkazu btrfs_migrate se zobrazuje chyba No MicroSD card present!

SD karta je vložena a před chvílí jsem z ní prováděl přechod na UBIFS.

edit: Zajímavé, provedl jsem reboot z konzole a už to jde

Po rebootu vám asi naběhla aktualizace 3.8. Ta je nutná pro přechod na BTRFS. Ale v návodu to stále není napsáno :slight_smile: měl jsem stejný problém, pomohl @vlk

Připojuju se k těm nebohým postiženým, aby bylo jasné, že nás opravdu není pár. Zbytek se jaksi bez připojení k netu jaksi nemůže s problémem svěřit a alternativní připojení jako ostatní zde diskutující asi nemají. Opravdu netrpělivě očekávám, že se “firma” co nejdřív ozve. Minimálně bych čekal alespoň omluvu.

1 Like

Dobrý den,
kterou úlohu jste kilnul? Není něco i v cronu?
Mám to k routeru 250km, zatím jsem jen na dálku vypnul DNSSEC, prodloužil dobu pro restartování na 10 dní a zazálohoval konfiguraci.
(automatické aktzualizace jsem měl zakázané ale nastavení ve Forisu bylo ignorováno…)
Snad se dopracujeme k návodu, jak opravit na dálku přes ssh router čekající na reboot.

plánovaný reboot killneš takto:
vypíšeš si naplánovaně úlohy > atq
a smažeš úlohu pro restart > atrm 1

Děkuji, teď už jenom aby tchyni nevypadly pojistky :slight_smile:

mám na turris UPSku kvůli zabezpečovačce tak sem v klidku :slight_smile:

Nastavte přepínače 1 až 6 na přepínačové liště SW1 do stavu 011 010.

Čumím na to už 20 minút a nemôžem to nájsť :frowning:

Na starém fóru je i obrázek:
https://www.turris.cz/forum/topic_show.pl?pid=5595#pid5595

Snad to pomůže.