Problém s přístupem na router (nedává DHCP po resetu do tovarniho nastaveni)

Zdravím,

router mi opakovaně vytuhával, tak jsem se rozhodl jej vyčistit. Resetoval jsem jej do torváního nastavení. Ale po provedení resetu se mi nedaří na router připojit pro první konfiguraci.

Router prostě nedává DHCP.
ip-1%20(2)

Přitom LED příslušného LAN portu svítí. Zkoušel jsem několik počítačů a různých kabelů. Vždy stejné. Počítač nedostane DHCP, takže si na rozhraní nastaví tuhle privátní adresu.

Když si na adaptéru nastavím navtdo IP 192.168.1.10 s gateway 192.168.1.1 tak se na router také nedostanu.
Zkusil jsem i reset z USB s medkitem. Také nic, stále stejný stav.

Díky za jakoukouliv radu.

Turris Omnia mi přestal updatovat. Při hledání příčiny jsem zjistil, že / je moutován jen jako read only.
V dmesg je

BTRFS error (device mmcblk0p1): bad tree block start 17673060352 493191168

Zkusil jsem 3-LED i 4-LED reset, ale bez efektu. Při 3/4LED resetu mi router nenaběhl do stavu, kdy se naněj dá připojit. Vrátil jsem 2-LED resetem zpět.

Existuje nějaká cesta jak to opravit? btrfs rescue chunk-recover apod. nemohu spustit protože to nemůžu odmountovat. Tak nějak tuším, že cesta povede přes 5LED restart.

Finální řešení díky podpoře.

Problém spočíval v tom, že 4LED restart nefungoval pořádně z USB, kreré mělo NTFS.
Poté co jsem USB předělal na EXT4, nahrál na ni MEDKIT a spustil 4LED reset vše proběhlo. Router jsem musel pochopitelně znovu nakonfigutovat.

BTRFS je bez chybičky a vše šlape.