Problém s Internetem

Ještě jedna otázka: Pokud změníte MAC adresu na routru třeba na d8:58:d7:00:08:00, půjde Vám internet? nebo to mají hlídané pouze na tuto MAC d8:58:d7:00:08:cf adresu?

Stránky jdou, ale přepsala se mi ip adresa na jinou když jsem tam změnil tu MAC co jste chtěl ….

To hledání IP na internetu je bezpřednětné. Jde o to, jaký DHCP server Vám tuto IP přidělil. Pokud jde o poskytovatele, tak určitě bude mít záznam, z jakého důvodu jte tuto IP dostal. Pokud ale nejde o nějakého uživatele na optice, který to má špatně zapojené.

Tak to těd vyzkoušejte s touto MAC a hlavně nic neměňte. Pokud Vás bude kontaktovat poskytovatel, řekněte mu, že jse měl nahlášen poruchu a momentálně zkoušíte stabilitu připojení, aždopádně všechny reakce zde na foru popisujte, aby jsme věděly, že došlo k nějakým změnám.

aha, a čí je to MAC adresa? Můžete mi vysvětlit co tím to sledujeme? abych byl v obraze a zas o něco chytřejší

Pořád to vypadá, že problém bude mezi WAN turisu a poskytovatelem a chová se to jako kolize. Ta MAC adresa je adresa Turisu, ale taková, kterou z 99% na vaší síti není a tím vyzkoušíme kolizi MAC adresy (i za tu cenu, že butete mít na chvíli jinou IP, jde o test a zjišťování problému).

A tyto kolize u poskytovatele nevyskočí jako chyba, pozor, něco se děje? A překvapujeme, že jsem dostal nějakou ip, fixní za kterou chce poskytovatel teda na víc 99kč a mě jde internet na nějakou uplně jinou adresu…

Na vysvětlení: poskytovatel tyto chyby řešit prostě nebude, pokud tedy mu za to řádně nezaplatíte. Tyto chyby a kolize se dobře hledají přes paketový zachytávač a to určitě mít nebude.

Ta IP (statiská, co máte zaplacenou) je dobře, protože jde vlastně o nastavení v jeho DHCP serveru jako rezervace a při stejné MAC se nebude měnit i když bude restartovat svoje zařízení, dynamická znamená, že po určité době x může dojít k jine IP z DHCP rozsahu poskytovatele, kterou má pro ostatní uživatele a to se měnit může.

Takže simulujeme jako bych místo Turrise zapojil jiný router, který samozřejmě bude mít jinou MAC adresu, nebo se pletu?
Ikdyž je fakt, když byl zapojen ten dočasný Asus router tak měl tu samou adresu 92.240.162.2 kterou sem měl přidělenou jako fixní

Přesně tak, teď simulujeme jiný router.

Ale jestli můžete, nebo by jste chtěl se dostat do mého routeru do administrace tak směle do toho, třeba tam naleznete víc než vám sem dokážu napsat…

To co jste poslal prozatím stačí. Myslím tím, že vzdálený přistup do routru není zatím potřeba.

OT: Taavetti smekam pred vstricnosti a ochotou vaseho poskytovatele…

Tak nejdřív se jim nechtělo, ale asi jsem moc urgoval a řekl bych že sem asi i chytnul správného technika který to řešil ….

Tak to jsem trochu nepochopil. Vy to řešíte ještě i s technikem? Myslel jsem, že Vám jen vyměnili v domě nejakýsi switch a čekají na vyjádření, jestli to pomohlo.

tak zavoláte na infolinku, tam zadají do pořadí váš problém a odešlou technikovi. Poprvé nic moc, vše podle nich fungovalo … Po druhé mi nabídly jejich routr … Po třetí už jsem ve směs komunikoval s technikem co mi psal o té výměně switche v domě, a pak že se mám ozvat po víkendu jak to pomohlo …

Jo takhle, tak to jo. A jak teď spoj, drží?

V pohodě, mám puštěnou od UPC internetovou TV a zatím se nesekla, a holka hraje nějakou online hru a taky nic nepiskovala :slight_smile:

Tak ještě chvilku to necháme, aby byla jistota - teď se zvýšili šance na to, že je to kolize na straně poskytovatele a nebude to Turisem.

No jo, ale jak já jako laik jim tohle vysvětlím?