Přístup přes VPN na internet (IP Turrisu)

Zdravím, jak nastavím abych v případě připojení přes OpenVPN byl viděn pod IP adresou Turrisu?

Jakákoli změna nastavení firewallu navíc zabrání používat konfiguraci OpenVPN a následná “povolení” vede k dublování zón ve firewallu. Stačilo by mě kdyby v případě detekce změn šlo přes Forris generovat / spravovat uživatelské konfigurace VPN (např. přes tlačítko používám upravenou konfiguraci Turris => správa VPN konfigurací uživatelů).

Jde mi o to, že mám VPS kde mám nastavené přihlášení a nějaké další služby dostupné pouze z IP Turrisu. Od VPN si slibuji, že budu viděn jako bych byl doma.

Děkuji za informaci jak to nastavit.

Taky bych uvítal, aby při OpenVPN pripojeni např. přes android telefon veškerá internetová komunikace šla přes Turris. Tedy abych fungoval pod veřejnou IP Turrise. V současnosti při jednoduchém nastavení OpenVPN přes Foris, když si nechám zobrazit v prohlížeči na androidu připojeného přes OpenVPN aktuální IP adresu tak mi to ukáže adresu operátora. Nevím jestli je nutné změnit nastavení na androidu nebo Turrisu.

Díky za návod, už to běží.

Dobrý den, díky za odkaz na Váš návod. Jak to lze provést na jiném klientovi než Androidu? Konkrétně mne zajímá OpenVPN client na Windows. Pravděpodobně je potřeba ve Windowsech přidat nějakou routu, že? Ale jakou? Kam jí směrovat? Poradíte mi, prosím? Díky

Díky … nastuduji to a “zapokusničím” si.

Tuto funkcionalitu pouzivam od samotneho zacatku, inspiruj se v mem navodu:
http://www.s474n.com/project-turris-zprovozneni-openvpn-serveru/

1 Like

Díky, díky. :slight_smile:

Nastavil jsem … funguje. Děkuji vám oběma (@RadoslavCap i @S474N) za pomoc a radu. Jen s DNSSEC mám při připojení přes OpenVPN problém, jinak vše funguje (po IPv4 i IPv6).

Toto mam nastaveno v configu openvpn serveru.
Řádek

list ‘push’ ‘redirect-gateway def1’

Ahoj chlapi,

trošku jsem se zaseknul a neumím nastavit poslední krok.

Jel jsem podle návodu od Radoslava Capa, ale tohle nevím, kde najít:

Redirect all traffic through vpn

Now we are connected to the OpenVPN on Turris Omnia but communication from a phone don’t use this connection. You need to ajdust configuration this way:

in a Profiles tab click to the pencil icon on turris line
choose Routing tab
enable Used default Route for IPv4 and IPv6 if needed

Předpokládám, že v Luci, nicméně se to na Turrisu 1.0 může jmenovat jinak…

Supr, děkuju. Měl jsem jinou aplikaci, teď už to funguje parádně :slight_smile: