Prioritizace provozu podle lokální sítě (5G/2G/Guest/LAN)

Ahoj, jaké byste doporučili elegantní řešení situace, kdy potřebuji zajistit, aby z našich pracovních NTB připojených k Turrisu byl traffic vždy s vyšší prioritou než z ostatních zařízení v síti.

Když přijdou děti ze školy a začnou stahovat nějakou gamesu, vyžerou mi celou linku a já nemůžu pořádně pracovat.

Moje představa je, že bych si třeba 5G wifi vyhradil pro naše pracovní NTB a nějak nastavil v Turrisu, že provoz z 5G Wifi má vždy větší prioritu než ostatní (2G, LAN, Guest).

Je to dobrý nápad? Můžete mně nějak nasměrovat na to, jak to nastavit?

Díky moc

1 - Úplně nejjednodušší by bylo připojit děti na guest wifi v 5G a tam je možnost limitace up/down.
2 - druhá možnost je nainstalovat QoS v balíčcích a pak zkusit, jak vám bude vyhovovat některý z profilů, který bude přiděluje pásma provozu stanicím podle vašich představ

Díky za tip. Kouknu na to QoS, trvalou limitaci v Guest síti bych dělal docela nerad. Nedělám z domova každý den a děti potřebují “zapařit”.

A když budou mít 30/30 tak to bude krize ?? A že by děti měli denně pařit to si nemyslím, to není žádná nezbytnost typu mateřský prs

Naštěstí jsme v technické diskuzi a ne v poradně pro výchovu dětí. Každopádně děkuji za zájem a chuť radit ostatním jak mají žít své životy.