Prima Play - nefunguji streamy videi

Ahoj, nevim, zda je to vinou nejake aktualizace Omnie, nicmene, u rodicu je i puvodni Turris, stejna situace. Videa na Prima Play me prestala fungovat, jak na webu, tak v appce pro XBMC Kodi. Muze prosim nekdo vyzkouset? Predem dekuji. Treba video nize… Zadnou dalsi souvislost jsem nevysledoval, vzhledem k tomu, ze to nefunguje nezavisle na prohlizeci, OS a i na appce v XBMC (mini linux), me nic jineho nenapada :slight_smile:

Tak funguje naprosto bez problémů. (O2-Comtrend-bridge-Omnia)

Diky moc, za vyzkouseni. Tak uz me nic nenapada :slight_smile: Jedine nejakej block na strane UPC, ale to silne pochybuju…

Vyzkoušel jsem to video, co si poslal. Detekovalo to adblock (i když jsem vypnul uBlock), takže přes celé video jsem měl hlášku o adblocku, když reklamy blokuji i na routeru ze seznamu, co má @S474N na stránkách, ale to lze odstranit přidáním filtru do uBlocku:

play.iprima.cz##.play-wrapper.player-wrapper > .you-shall-not-pass

Po té už lze zapnout i uBlock, když jsem ho měl vypnutý musel jsem 2 - 3x reklamy (hned po sobě přeskočit) a fungovalo to.

Ještě by to chtělo trošku upřesnit, jak to nefunguje? Černá stránka?

Ahoj, prehravani se vubec nespusti, stream se nerozjede, zadna chybova hlaska nevyskoci. Chtel jsem si bejt jistej, tak jsem ted notebook pripojil pres mobilni data bez WiFi Omnia a jede to bez nejmensich problemu. Takze nejaky nastaveni v Omnii to u me byt musi. Nicmene, ja jsem zadny blokovac reklam nestahoval, nezapinal(pokud jsem si vedom) a do nedavna (mesic?) to fungovalo bez problemu.

Chova se mi to uplne stejne na vsem, co mi to doma umoznuje prehrat… Musi to byt v Omnii… Ale kde, to netusim :slight_smile: Moc dekuju vsem za jakykoliv nakopnuti…

Pokud máš zapnutý DNS forwarder ve Forisu, tak ho odškrtni, protože v siti UPC není potřeba.
Případně mě napadá, psal si, že máš UPC, když to zkusíš na přímo, tak je to stejné?
Modem je v bridgi? Nic víc mě v tuto chvíli nenapadá. Možná někdo jiný bude moudřejší.

Pepe - byl jsi s prispevkem rychlejsi, nez ja :slight_smile: Ano, je to nastavenim DNS forwarderu. Pokud ho mam vypnuty (coz jsem doted mel), tak to prehravani nefunguje. Se zapnutym forwarderem vse funguje korektne. Zajimave, donedavna to bylo jinak a i Omnia pri tom prvotnim nastaveni dokonce odmitala v siti UPC se zapnutym DNS forwarderem fungovat… Kazdopadne, moc diky za pomoc :slight_smile: A ano, modem je pouze bridge, Cisco 3208, cistej modem.

Tak jeste doplnuji, u me na Omnii po zaskrtnuti DNS forwarderu v UPC siti nefunguje DNSSEC. V testu Forisu hlasi chybu. Puvodni Turris u rodicu (take sit UPC) zadnou chybu u DNSSEC nehlasi a to ani po zapnuti DNS forwarderu. Pro me trosku zahada, priznam se :slight_smile:

Je to opraveno v novějším Knot Resolveru, viz:

Ten by snad měl být součástí dalšího většího updatu…

Parada! Tohle jsem presne potreboval vedet. Jen je potom nutne zapnout uBlock, protoze jinak to nejede. Ale s touhle definici a zapnutym uBlockem uz to jede.

Bylo by neco podobneho i na Novu?

Bohužel… :confused:
Nepřišel jsem na způsob, jak to obejít, když je v obdelníku hláška:
“Video nelze přehrát. Je možné, že máte potíže s připojením či aktivní AdBlock.”

Skoda, nanestesti je tu porad Kodi a jeho doplnek Nova archiv :slight_smile:

No vida :slight_smile: Sice jsem teda doted uBlock zapnuty nemel, ale tak :slight_smile: Diky.

V případě knot-resolveru, což je default na Omnii, se momentálně při forwardování neprovádí validace DNSSEC. Zda resolver na který se forwarduje provádí validaci nebo ne je na něm. (Nevím co přesně dělá unbound, default na původním Turrisu.)

Díky, validaci DNSSEC při zapnutém forwardingu na původním Turrisu ještě ověřím na Turrisu, u rodičů :slight_smile: BTW, je teď nějaká cesta, jak ten archiv Primy zprovoznit, bez čekání na vydání opravy, jak bylo výše avizováno? uBlock jsem zatím nepoužíval… Předem děkuji :slight_smile:

Zatím vypnout/zapnout forwardování. :slight_smile:

Jojo, to funguje :slight_smile: Akorat pak neni aktivni DNSSEC… Diky :slight_smile:

Taky jde použít novější verze balíčků, nebo třeba zkusit přesvědčit Primu aby použila DNS server který se chová rozumně a nevyžaduje work-aroundy :slight_smile:

1 Like

Když jim napíše nějakej “Pepík”, tak ho slušně řečeno pošlou kamsi nebo email rovnou smažou bez odpovědi, ale když jim napíše nějaká uznávaná autorita, tak už je to jiné. :slight_smile:

vcunat - diky za info :slight_smile: Nechci ho u rodicu na dalku umrtvit, tak radeji pockam :slight_smile: Prima saje.