Právě vyšel Turris OS 3.8!

Updater mi stále posílá maily s tím, že selhal.

Oznámení o chybách

Updater selhal:
[string “transaction”]:311: [string “transaction”]:144: Collisions:
• /usr/bin/vim: vim (existing-file), vim-full (new-file)
• /usr/share/vim/vimrc: vim (existing-file), vim-full (new-file)

To opravdu musím odinstalovat vim? :slight_smile:

Tam spíš jde o to si uvědomit, že po dlouhém stisku tlačítka router jakoby nic neudělá a dál normálně bootuje systém z SD karty v takovém stavu, v jakém je a to defaultní nastavení do továrka se provede z NORky do NANDky …

Ano taky sem par veci musel na chvili odinstalovat. Urcite to pujde i smazanim radku s balickem v lua skriptu updateru.

vim je minimalistická verze vim-full. Ve výchozím systému je vim-full (na Turris 1.x tuším byl jen v shell-utils). Ušetření z vim oproti vim-full je minimální a tedy doporučuji používat vim-full. Tedy odstraňte vim, nainstaluje se Vám vim-full.

Ano, vim mi zašupuntoval update na 3.8, odebrat ho z LuCi pomohlo a upgrade na 3.8 se rozjel.

Už jsem problém popisoval do anglické verze zprávy, ale protože nikdo nereaguje, tak to zopakuji ještě česky. Po update TO na firmware 3.8 systémový log obsahuje plno chyb:

2017-09-18T17:15:04+02:00 err nikola[]: (v42) Exception thrown: failed to get serial number - Communication crashed due to bad status code from ATSHA204 device. Please, use verbose mode for more information.
2017-09-18T17:15:04+02:00 err nikola[]: (v42) Exception traceback: [('/usr/bin/nikola', 181, '', 'server = WrappedServer(server_address, ssl_context=ssl_

a také těchto chyb:

2017-09-18T22:02:08+02:00 err turris-firewall-rules[]: (v63) Failed to download https://api.turris.cz/firewall/turris-ipsets.gz.sign1

Vypadáto na selhání komunikace s kryptočipem. Ví někdo co dělat?

Seká se mi updater, asi se zacyklí, ani na kill to nereaguje, divný.
Předcházela tomu tahle hláška:

tail: can’t open ‘/usr/share/updater/approvals’: No such file or directory
tail: no files

Můžete se mi někdo podívat, co v té složce máte?
Díky…

EDIT: tak killnout to jde, proběhla hláška o instalaci, ale nic se nenainstalovalo…


INFO:Queue install of getopt/turris/2.29.2-1
INFO:Queue install of rpcd-mod-lxc/turris/20141012
INFO:Queue install of luci-app-lxc/turris/20160616
INFO:Queue install of tar/turris/1.29-2

pokoušel jsem se o LXC…

V té složce by měl být právě soubor approvals (většinou prázdný).
U Turrisů 1.x doporučuji v nastavení updateru /etc/config/updater změnit hodnotu approvals na 0 , protože i z příkazové je uplatňována ta časová prodleva která je v tom souboru také uvedena. (24 hodin se mi v příkazové řádce čekat nechce) Proto se updater jeví jako zakouslý.

Jo, díky, já čekal hodinu a pak se mi to podařilo shodit…

Jo a zakouslý updater jde sestřelit programem (příkazem) updater-unstuck.sh 2x (nebo jak je ten příkaz , nejsem teď u počítače(TAB napoví)).

@kmarty @Yearling
Ještě k té nefungující 5GHz wifi kartě po soft rebootu. Máte něco zapojené v interním napájecím konektoru?

Nemam.

(Prispevek musi byt dlouhy alespon 20 znaku)

1 Like

Ne, nic.   

Právě vyšla dnešní opravná RC 3.8.1 http://repo.turris.cz/turris-rc/
Tak testujte, kdo můžete…

1 Like

Tato hláška není problém. Jen jsem neošetřil neexistenci souboru. Rozhodně nezpůsobuje zaseknutí updateru.

Je poslední řádka tato?

Press return to continue, CTRL+C to abort

Pokud ano tak updater čeká až si prohlídnete plán a zmáčknete enter.

Není. V příkazové řádce se approvals chová tak, že vám zobrací plán a vy ho musíte potvrdit. Není tam žádný timeout (kromě hlavního timeoutu 3000s).

Ano tar/turris byl poslední řádek, po ENTERu se odřádkovalo a hodinu se nic nedělo, tak jsem to ukončil.
Instaloval jsem komplet LXC.

Daří se Vám to zreprodukovat? Můžete pokud se Vám to podaří zreprodukovat spustit tento příkaz:

updater.sh -e TRACE 2>&1 | tee updater.log

A zaslat mi výsledný soubor (updater.log)? Předem děkuji.

1 Like

Momentálně updater projede do konce bez problému, LXC jsem nainstaloval přes OPKG
doplnil jsem si /usr/share/updater/approvals
a log máte tady.

Takže bohužel, zatím se to neopakuje.

Večer to taky zkusím zreportovat, ale připadá mi že i když zmáčknu Enter (return) tak to na něco čeká, nebo to nepředá to že jsem ten Enter zmáčkl. (Toto si přece můžete vyzkoušet sami, chová se to divně už dvěma lidem, tak by v tom byl čert, aby to bylo jenom u nás.)

Mimochodem co, který program (balíček) se stará o soubory approvals a must-approvals(nebo jak je ten název) podle mě není ošetřeno jejich ztráta a když jsou prázdné, to se mi ve Forisu zhroutí stránka Updater (na text_null nebo něco takového)

A ještě hlásím, že ve Forisu (Turris 1.1) stránka Updater nezobrazí nic z těchto nových funkcionalit (žádné potvrzení instalace balíčků tam není) jsou tam pouze zaškrtávací pole s výběrem bloků funkcionalit (NAS, Majordomo atd. jo a jazyky).

Teď jsem to zkusil znova, podle dokumentace
jsem do user.lua přidal
Install(“vim-full”)
Install(“strace”)

a tady máte výstup: updater.log

Snad to bude k něčemu.