Poštovné v ČR - Turris Mox

Zdravím,
Mám velkou otázku. Proč je cena poštovného nastavena na 41$ po ČR a do Ameriky 27$?

Redaktorům ze Živě jste tvrdili že se to bude montovat v ČR, tedy něco nesedí.
Tuším že v tomto videu

Pokud je to problém s Indiegogo, není přece například problém udělat secret perk, kde bude cena zařízení adekvátně ponížená a k ní se připočte oněch 41$ a ve výsledku bude poštovné třeba 200Kč, což mi přijde jako hraničně přijatelné.

Je to škoda, rád bych podpořil českou firmu, navíc mi to přijde i jako zajímavé zařízení, které je sice drahé, ale má čím se odlišit.

Díky za odpověď.
Radius

Zdravím,

je i přímo v kampani napsáno, že cena dopravy kryje i DPH které bohužel cenu navyšuje. Bohužel s platbou DPH nedovedeme nic udělat. V ceně je zahrnuto i balné které provádí externí firma. Ceny v kampani jsou bez DPH jelikož se toto liší stát od státu.

1 Like

Aha, díky za info, to jsem si nevšiml. Je tedy smutné když český produkt, smontovaný v česku a přeposlaný v rámci ČR (v mém případě bych si jej mohl vyzvednout i osobně), je dražší, než ten samý přeposlaný do Ameriky.

R.

2 Likes

No, tak jsou tady daně nastavené. Vývoz mimo EU je typicky osvobozen od DPH, pokud vím. Pro dražší věci to pochopitelně často udělá více než cena dopravy.