Poškozený anténní slučovač

Ahoj,

při utahování protáčející se antény se mě podařilo ohnout anténní slučovač (snad to nazývám správně ) .

Potřebuji koupit nový,nejlépe úplně ten stejný, co tam je z výroby.
Nevíte někdo od koho to NIC kupovalo, popřípadě odkaz na nějaký eshop nebo alespoň nějaké označení pod kterým to hledat ?

dík za info

Ahoj,
Zkus napsat na info@turris.cz, ale mají toho doopravdy hodně. Majítele předchozích verzí Turrisu chtějí taky slučovače, ale jak to nakonec dopadne nevím a ani si netroufám odhadnout. ( https://www.turris.cz/forum/topic_show.pl?tid=1404 )
Rychlejší, ale bude koupit pigtaily, 2 antény a mít 5 antén. Pokud nevyužiješ do budoucna LTE modem, to by si musel mít ty slučovače nebo mít dokonce 7 antén :smiley:

dík za info

zrovna pročítám nějaký vlákna a asi půjdu do varianty “přidat antény”

Jestli jsem to pochopil správně, tak přikoupím dvě antény a budu potřebovat čtyři “přechodky” na připojení dvou nových a dvou původých antén - asi je to stejný co je na prostřední anténě z výroby?

Pokud ano, tak bych potřeboval radu jak se ta přechodka nazývá. :slight_smile:

asi to bude ten pigtail - ale těch je nějak moc, potřeboval bch to nějak upřesnit :slight_smile:

Tak budeš potřebovat 2x pigtail u.fl - rpsma
Já jsem kupoval 2x https://www.suntech.cz/produkt/51335-pigtail-rg178-u-fl-rsma-female-20cm/ , ale v nabídce mají i dražší. Jestli v tom je nějaký rozdíl, těžko říct. Když jsem koukal na Alze, tak u.fl-rspma měli vyprodané.
A další dva pigtaily záleží na antennách, co použiješ (já použil od TP-LINKu TL-ANT2408CL pro 2.4 GHz [ale tobě by mohlo stačit 5 dBi] na základě https://blog.nic.cz/2013/10/29/projekt-turris-pomozte-nam-vybrat-anteny/ )

Kupoval jsem 2x https://www.tsbohemia.cz/pigtail-25cm-rg178u-fl-rsma-female-pro-minipci_d84416.html , ale oboje je strašně moc dlouhý :confused: Jak si můžeš všimnout, tak oba odkazy směřují na u.fl - rpsma pigtail, takže klidně z jednoho obchodu můžeš koupit rovnou 4x :slight_smile:

Ale stejně mně ty pigtaily přišly moc dlouhý, takže budu kupovat kratší, ale nevím zatím kde.

Ve finále:
Původní antény mi slouží pro 5 GHz a nové pro 2.4 GHz.
Klidně si můžeš koupit antény i pro 5 GHz, ale ty jsou dražší.

díky moc za vyčerpávající odpověď :wink:

konektory jsou mě teď jasný, tak už jen vybrat antény :slight_smile:

btw: trošku jsem experimentoval.
nastavil jsem wifi na 5Ghz a zkoušel signál s origo anténama a pak jsem připojil antény z mého starého TP linku ND 1043 (2,4 Ghz ) a kupodivu byl s nimi signál o trošku lepší než s origo.
Což je divný , protože origo by měli být 5Ghz :hushed:

Těžko to takhle mohu posoudit. To nechám ostatním. :smiley:

Pokud není vyloženě zlomená ta destička, půjde to opravit, když dáte fotku, a půjde to spravit, rád Vám to udělám :slight_smile:

děkuji za nabídku,ale už jsem objednal antény a konektory. Nejsem spokojen s rychlostí wifi, tak snad to bez slučovače a s více anténami bude lepší.