Pomalý LXC kontejner na USB flash disku

Provozuju LXC kontejner na USB flash disku (pomocí Storage pluginu) a až doteď jsem používal laciné reklamní flashky. Fungovalo to docela dobře, akorát vždy relativně záhy - zřejmě pod náporem I/O operací - flashka zemřela. Teď jsem pořídil kvalitnější (konkrétně Kingston DataTraveler SE9 G2 32GB) v domnění, že si polepším. Problém je, že LXC kontejner rozběhlý na tomto disku je VELMI pomalý a každá operace trvá věčnost. A to i v případě, že pustím příkazy typu blkid nebo df na straně Turrisu. Čas od času ovšem malou chvíli běží normálně. Nutno dodat, že nejde o vadný kus - zkoušel jsem od stejného výrobce i jiné a výsledek byl vždy stejný. Jak je to možné, že flashky za pár korun běžely svižně a tyhle se v podstatě nedají použít? Lze nějak vysledovat, kde by mohl být problém? Nerozumí si nějak s BTRFS? Nebo má Turris z nějakého důvodu HW problém s daným typem flashky?

Pozoruji podobné zpomalení s USB 3.0 flashkou od Sandisku navíc jsem musel naformátovat na ext4 protože btrfs se velmi záhy přepínal do read-only režimu, přitom s jinou značkovou USB 2.0 Sandisk flashkou nebyl žádný problém. Tedy to bude asi kus od kusu a značkové USB 3.0 flashky nemusí být vždy výhra.

Díky za odpověď. Jak jsem psal, konkrétním kusem to nejspíš nebude, protože jsem u jiného kusu pozoroval úplně stejné problémy. Takže asi půjde o nějaký SW/HW problém na úrovni Turris nebo BTRFS. Nicméně, jak můžu flashku naformátovat na ext4 a zároveň využít /srv pluginu? Lze to nějak udělat mimo Storage plugin ve Forisu, který jiný formát neumožňuje?

“Plugin” je nový a předtím taky spousta lidí fungovala; myslím že víceméně jen automatizuje defaultní počáteční nastavení. Na pomoc bych si vzal https://doc.turris.cz/doc/cs/howto/nas#mount_disku

Připojíte se přes ssh termínál pak mkfs.ext4 /dev/sda1 nebo do partition kterou chcete a pak přes luci si připojíte do /srv/ nebo kamkoliv jinam chcete jako uživatelský mount point.

Díky za odpovědi. Jen nerozumím, jak jde dohromady konfigurace ve Forisu, respektive Luci, s mou vlastní. Stačí jen namountovat flash disk na /srv a dál nic neřešit nebo musím například deaktivovat /etc/init.d/srv, aby se to nebilo? Bude pak Turris vědět, že má složku /srv vužívat pro LXC nebo třeba Pakon, i když nebude aktivní srv služba nebo Storage plugin?

Jelikož se po formátu změnilo UUID disku, změnil jsem pomocí příkazu uci obsah /etc/config/storage, kam se dívá /etc/init.d/srv, ale po restartu src se nic moc nestalo. Musím předtím ještě ručně (nebo přes Luci) namountovat disk na /srv?