Pokračování Turris Gadgets

100 procent mi ukazují i jiné Sonoffy, které normálně fungují (semosebou, že ne všechny), tak nevím, co si o tím mám myslet.
Jinak k mému problému.
Už jsem to rozchodil, že to dělá, co potřebuji.
Vzal sem ale nový Sonoff a tím původním se budu zabývat později, až budu mít čas.

Namontoval jsem nový Sonoff (vyjmutý z původní krabičky) do dvojité instalační krabice na vypínače (nebo zásuvky), kterou jsem osadil víčkem jedné pozice a vratným tlačítkem v druhé pozici.
Vyvedl jsem LED na víčko (původní LED jsem odstranil a na kablíky připojil bílou supersvítivku (GPIO ji utáhne - asi v pohodě)
Na volný GPIO 14 jsem zespodu Sonoffu naletoval DHT21 a vyvedl bokem krabičky na cca 20cm dlouhém původním třížilovém kabelu, který jsem spletl do copánku a zafoukl do smšťovací bužírky.
K původnímu tlačítku jsem paralelně připojil tlačítko z dvojité instalační krabice.
Na GPIO1 (vedle vývodu GND sériové linky, kterou jsem samozřejmě vypnul) jsem připojil jeden pól magnetického dveřního spínače od zabezpečovačky. Druhý pól jsem připojil přímo na vedlejší GND.

Po otevření dveří se rozsvítí světlo připojené k relé sonoffu.
Pokud chci nechat dveře otevřené a světlo zhasnout, stisknu tlačítko.
Po zavření dveří světlo připojené k relé zhasne. Pokud jsem uvnitř a chci nechat rozsvíceno při zavřených dveřích, stisknu tlačítko.
LED slouží k indikaci funkce (relé vypnuté - LED svítí a obráceně)
Celé to samozřejmě hlásí teplotu a vlhkost.
Údaj o vlhkosti používám ke spouštění ventilace dalším Sonoffem.
Celé to bude umístěno na stěně zahradního domku - dílničky, místo původního jednoduchého vypínače.
Díky za rady a pomoc!

Pokud někoho něco zajímá, ptejte se.
Rád odpovím a pomohu, pokud to bude v mých schopnostech.

Budu pokračovat v dalším bastlení a automatizování dokud budu moct a dokud se najde někdo ochotný mi pomoci… :slight_smile:

1 Like

Podobne jsem udelal vypinace taky akorat ze ledku sem pouzit tu originalni a vesel sem se do jednokrabicky protoze sem na vicko hodil maly tlacitko.

Tak už mám namontováno na místě určení a funguje to velice dobře. Jen je zvláštní, že reakce na stisk tlačítka se někdy dostaví okamžitě, někdy musím stisk opakovat. Kontakt je spolehlivý, takže asi nějaká softwareová vlastnost.
Taky jsem to celé chtěl původně nacpat do jednokrabičky, ale nakonec jsem dal přednost pohodlí prostoru. Nikde mi to tam nepřekáží a tlačítko nevypadá “geekovsky” :slight_smile:

To ze musíš stisk opakovat bude zrejme tim zes naposled prepnul jinou cestou nez tlacitkem a virtualni prepinac v domoticz uz byl obracene nez si tlacitkem chtel. Takze se to tlacitko nejprve prizpusobilo na aktualni stav a az potom s nim jde prepnout.

Jasně! Taky mne to ale mohlo napadnout samotného…
Díky za nakopnutí.

CZ: Nova verzia domoticz pre Turris 1.0/1.1 (nie omnia)
EN: New version of domoticz for Turris 1.0/1.1 (no omnia)

https://github.com/trusnak/domoticz-turris/files/990542/domoticz_3.5878-3_mpc85xx.ipk.zip

Nebylo by lepší pushnout do gitlabu projektu Turris? Bohužel není v aktuálních kapacitách týmu sledovat aktualizace veškerého SW 3. stran. Za pomoc s údržbou aplikace si myslím, že byli vděční i ostatní členové komunity.

1 Like

Asi bylo … ale je třeba vycházet z toho, že ne všichni umí s Gitem a znají principy práce s ním. :slight_smile:

Nones: rad vam poskytnem skolenie prace v git :smiley:
Turris Team:
2x som vam posielal aktualizovany patchset mailom, gitlab vtedy nebol myslim pristupny. Kedze ma to prestalo bavit, spravil som si vlastne repo a vybuildil som si to sam. Mozete si kludne cherrypicknut to co potrebujete - teda v podstate patchset a Makefile.
Dovody preco to drzim mimo su 2:

  • moj Makefile je zalozeny na aktualnom master branchi, a nie na stable verzii
  • lepsie by bolo si dat tu pracu a hodit podporu turrisu priamo do domoticz projektu

Pokud někdo stále shání Turris gadgets, tak vzhledem k tomu, že jsem se rozhodl přejít na jinou platformu a kombinace s Gadgets je dost komplikovaná, rozhodl jsem se odprodat CELOU kompletní sadu Turris Gadgets.
Pokud stále existuje zájem, tak napište. Buďto tady, nebo na SZ.

Když už jste si dali práci s domoticzem na turrisu jedničce , mohli byste mi vysvětlit (nebo spíš lehce pošoupnout správným směrem :smiley: ) jak by se to dalo zkompilovat na omnii? Verze pro omnii je už poněkud starší a má tendenci dělat smyčky na reléčkách napojených přes esp8266/8285 … (myslím perma on / off přepínaní).
Dikes

Vyhladovo mam v plane urobit balicek aj pre omniu, ale mam nejake problemy rozbehat korektne cely omnia cross-compile toolchain. Pomerne vela je toho napisaneho tu: Cross Compile - Howto?
Potom uz vlastne iba staci pridat Makefile pre domoticz z githubu, zapnut balicek v konfiguracii a spustit make. Takze v skratke nieco taketo:

git clone https://github.com/CZ-NIC/turris-os.git
cd turris-os
./scripts/feeds update -a
./scripts/feeds install -a
make menuconfig # zapnut domoticz
cd feeds/turrispackages/cznic/
git clone https://github.com/trusnak/domoticz-turris/ domoticz
cd ../../..
make package/domoticz/{clean,compile,install} V=s

a potom uz len skopirovat balicek na vas router a nainstalovat: bin/mpc85xx/packages/turrispackages/domoticz_3.5878-6_mpc85xx.ipk

Také bych o aktuální balíček Domoticz pro Omnii moc stál.

Používám domoticz na Turrisu 1.0, běží mi tam skripty, co stahují aktuální výkon solární elektrárny, příkon celého domu a tepelného čerpadla.
Používal jsem přeložený Domoticz “https://github.com/trusnak/domoticz-turris/files/990542/domoticz_3.5878-3_mpc85xx.ipk.zip” až do verze Turrisu 3.6.5.
Bohužel po přechodu na UBIFS a verzi 3.7.3 se mi podařilo rozběhnout jen původní verzi z balíčků s Gadgets.
Pokud jsem zkusil nainstalovat “domoticz_3.5878-5_mpc85xx.ipk.zip” a nebo “domoticz_3.5878-6_mpc85xx.ipk.zip”,
tak Domoticz nefunguje a napíše jen Offline.
Nevíte, kde hledat chybu, původní verze Domoticz s Gadgets se často zasekávala ?

Mozem Vas poprosit o vystup z
# ldd /usr/bin/domoticz
pripadne skuste pustit domoticz rucne:
# domoticz -verbose 2
a postnite sem vystup

Děkuji za odpověď. Domoticz hlásí:
libusb-0.1.so.4 => /usr/lib/libusb-0.1.so.4 (0xb7b20000)
libusb-1.0.so.0 => /usr/lib/libusb-1.0.so.0 (0xb7aff000)
libssl.so.1.0.0 => /usr/lib/libssl.so.1.0.0 (0xb7a9d000)
libcrypto.so.1.0.0 => /usr/lib/libcrypto.so.1.0.0 (0xb7922000)
libudev.so.1 => not found
librt.so.0 => /lib/librt.so.0 (0xb790e000)
libsensors.so.4 => /usr/lib/libsensors.so.4 (0xb78f1000)
libz.so.1 => /usr/lib/libz.so.1 (0xb78cc000)
libcurl.so.4 => /usr/lib/libcurl.so.4 (0xb786b000)
libpthread.so.0 => /lib/libpthread.so.0 (0xb7857000)
libdl.so.0 => /lib/libdl.so.0 (0xb7843000)
libm.so.0 => /lib/libm.so.0 (0xb7821000)
libc.so.0 => /lib/libc.so.0 (0xb77bc000)
ld-uClibc.so.0 => /lib/ld-uClibc.so.0 (0xb7b35000)
libgcc_s.so.1 => /lib/libgcc_s.so.1 (0xb7792000)
Moc prosím o radu, nemohu tuto knihovnu najít v žádném balíčku.

https://github.com/trusnak/domoticz-turris/releases/download/v3.5878-2/libudev_3.2-1_mpc85xx.ipk

root@turris:/tmp# opkg install libudev_3.2-1_mpc85xx.ipk
Installing libudev (3.2-1) to root…
Collected errors:

  • check_data_file_clashes: Package libudev wants to install file /lib/libudev.so
    But that file is already provided by package * udev
  • opkg_install_cmd: Cannot install package libudev.

root@turris:/lib# ls libudev* -l
lrwxrwxrwx 1 root root 17 Aug 25 15:39 libudev.so -> libudev.so.0.12.0
lrwxrwxrwx 1 root root 17 Aug 25 15:39 libudev.so.0 -> libudev.so.0.12.0
-rwxr-xr-x 1 root root 54624 Aug 1 17:13 libudev.so.0.12.0

# opkg list-installed | grep udev
libudev - 3.2-1
udev - 173-1

Co tam mate nainstalovane vy?

root@turris:~# opkg list-installed | grep udev
udev - 173-1

Omlouvám se, nejsem v Linuxu tak zběhlý, vše mi trvá trošku déle.
Nemám doinstalováno nic navíc, než co se nainstalovalo přes aktualizace po obnovení z SD karty minulý týden.
Vypadá to, že se jen nechce nainstalovat Váš balíčkek, protože již najde něco podobného.