Pokračování Turris Gadgets

Jasně. Nic s názvem domoticz tam není ani nic co by znělo jako home automation.

Kam mas nakonec zapojeny to dalsi gpio ? Me cidla teprve prisla tak predpokladam ze gpio5 je ten patej pin naproti vcc. Kdes nakonec nasel gpio14 ?

Sem tam si vybuildim balicek pre domoticz z upstreamu pre Turris 1.x. Je tam opravene MySensors, pridana podpora Zwave, XiaomiHome a dalsie:


Ak bude cas, urobim balicek pre omniu a pridam do githubu.

Ten pátý pin, je právě ten GPIO14.
Jak můžeš vidět, hodnoty to dává správné, ale nevím jak je dostat do Domoticzu.
Stejně tak nevím jak (teoreticky ano, ale nejde mi to) jak reportovat stav tlačítka, nebo spínače připojeného na GPIO na sériové lince do Domoticzu…
Myslel jsem si jaká to nebude brnkačka, ale pořád narážím na nějaké podivné problémy samozřejmě způsobené převážně mou neznalostí. Potřebuji nějaké funkční příklady, další si už odvodím… V tom jsem dobrý…

Tak zrovna o podpoře XiaomiHome jsem přemýšlel, že by se mohla objevit nějaká dobrá duše, která stvoří balíček aby se dostal do oficiální distribuce přes nic.cz.
Nedávno jsem se totiž na XiaomiHome koukal a byl jsem celkem v šoku z cen. Respektive z nedostatku cen :slight_smile:
Pokud se tohle povede, je řešení automatizace a zabezpečení vlastně hotové. Pokud ovšem ten lowcost bude spolehlivý. Na druhou stranu jedná se o zavedenou značku, tak snad ano.
Jelikož nevím jakým způsobem se takto vytvořené balíčky mohou dostat do oficiálního repozitáře, se tě zeptám. Děláš něco pro to aby se tam dostaly? Předpokládám, že zveřejnění va Gitu samo o sobě nestačí.
Jinak díky za dobrou práci!

Poslal so im uz asi 2x email, ale zatial sa nikto neuracil urobit oficialny balik. Tak som si spravil repozitar, napisal som im ze ked budu chciet, najdu na githube a tym to pre mna skoncilo. Teoreticky by som mohol poslat priamo push request do ich gitu …
XiaomiHome vyzera dobre, otazka je ako to bude z ich dalsou podporou do buducna. Mam od nich telefony uz roky a updaty chodia kazdy piatok, obavam sa vsak ze pri tomto zariadeni, kde bol problem aj s Anglicky prekladom, to nebude ruzove. Preto som sa rozhodol riesit automatizaciu radsej drahsou variantou, ale s mensim rizikom nulovej podpory do buducnosti.

Ad GPIO: Obavam sa ze podpora vo verzii od cznic chyba, viz moj priebeh kompilacie:
– ==== WiringPi include file (wiringPi.h) not found. GPIO support disabled.
– ==== (Please follow http://wiringpi.com/download-and-install/ if you want to use GPIO.)

Jj uz jsem to nekde nasel ze patej pin je gpio14. A dalsi dva na rx a tx kdyz se vypne seriovka.

Poslat data stavu tlacitka na gpio do domoticz musi jit stejne jako to vestaveny tlacitko bud pres http nebo mqtt broker…to ti jde ? Zapojils to natvrdo mezi 3v a gpio nebo si pouzil odpor na vstup a pullup odpor na gnd kvuli indukcim napeti do kabelu?

Edit: mas taky v easyesp/config nastaven protokol http domoticz a spravne ip domoticz serveru a jmeno heslo ?

Bohužel nevím jak. Umím (i díky tobě) ovládat GPIO z Domoticzu přez http. Zpětný report stavu GPIO do domoticzu je pro mne velká neznámá. Taknějak jsem očekával, že bude stačit nastavit IDX, ale to mi nefunguje.
Kontakt jsem zkoušel zapojovat mezi GPIO a GND, mezi GPIO a VCC, i s 10k odpor k nastavení úrovně jak proti GND, tak proti VCC… Samozřejmě ti nemusím říkat, že bez výsledku :frowning:
Tím pádem se mi ani nepovedlo zjistit, které GPIO mám hledat na RX a TX (který je který)
EasyEsp mám snad nastavené správně, protože ovládat GPIO z Domoticzu mi jde v pohodě.

Zajímavé je, že posledních několik verzí Domocizu, už tyto balíčky obsahují automaticky. Asi by to chtělo spíš do Turrisu přes oficiální repozitář dostat rovnou celý nevější domoticz…
Škoda, že Turris vývojáři na tvé návrhy nereagují, ale asi toho mají hodně… Škoda…

V zalozce config v easyesp staci povolit protokol http domoticz , vyplnit ip adresu, port ,jmeno a heslo do domoticz. U spinace pak mit stejne idx jako u virtualniho spinace v domoticz a zaskrtnuto send data. Tak to musi chodit.
Spinac se zapoji mezi vcc a gpio pres odpor 100 Ω. Pokud jsou draty ke spinaci delsi a indukovalo by se napeti,ktere zblbne vstup tak se prida jeste odpor 10 kΩ .

Edit: koukam ,ze tam mas nastaveny gpio5. To ale neni vyvedeny. Muzes zkusit, po vypnuti seriove linky v advanced, pouzit gpio1 (misto Uart rxd …pin2 vedle vcc) a gpio3 (misto Uart txd …pin3)

Můžete mi prosím říct kde ty balíčky v turrisu najdu?

Jo, to jsem potřeboval, zjistit, který je který.
S gpio1 a 3 jsem začínal pokusy, ale bezúspěšně.
Teď to zase vypadá že jsem Sonoff zničil vcelku úspěšně.
Podařilo se mi dostat hodnoty z čidla do Domoticzu, ale reportuje je pouze asi první tři minuty, pak přestane.
V EasyESP hodnoty jedou dál správně. Navíc mi přestal reagovat na tlačítko, relé se přestalo vypínat a zapínat, přestalo ho jít ovládat z Domoticzu. Pak se to zase na chvíli rozjede a po nějaké krátké době zase přestane…
Jako by byl totálně vytížený nějakým procesem… Logování mám vypnuté, tak nevím co by ho vytěžovalo. Tím to asi nebude.
Load mi ukazuje 100%, ale to mi ukazují i další dva, které fungují dobře…

To se mi na jednom taky stalo…ohluchla wifi a porad se to pripojovalo / odpojovalo. Poznas na sile signalu ,kterou to ukazuje. Primo u routeru tam musi byt pod 40. Ja tam mel pres 70.

Signál je dobrý, mám to přes stěnu asi 4m vzdušnou čarou a signál ukazuje kolem -48db. Zdá se mi to jako by byl přetížený procesor, ale nevím čím…

Nemas v rules nejakou chybu ve skriptu …ze by se nejak pokousel udelat nemozny.
Max. ho muzes zkusit znovu flashnout

Chyba tam asi nebude, jen jsem zkopírovat ten skript od tebe…
Asi to zkusím znovu flashnout jak říkáš a pak se uvidí…
Postup bude stejný jako poprvé, nebo jde nějak přes to webové rozhraní?

Jo normalne pres seriovku. Jako poprve.

Tak to až příští týden, mám převodník v práci…
Díky.

Pokud někdo používáte moji MQTT gateway (https://github.com/renekliment/turris-gadgets-mqtt), tak upozorňuji na update, který přináší podporu Python 3, má jednoduší instalační instrukce, čistí kód a další drobné změny. Pozor na změnu názvu hlavního python souboru.
Konec hlášení.

Ted sem si teprve vsiml ,zes psal o tom 100% vytizeni…ja tedy mam okolo 8% takze 100% asi normalni nebude.