Pokračování Turris Gadgets

No vidis me to necvakalo vubec. Nemel jsem tam sice pgx a pgy jablotronni zasuvky ,ale funkce je stejna. Zatim jsem smirenej, ze topeni bude zvlast pomoci jine sady …asi hlavice eQ-3 max s bezdrat. termostaty a branou do netu. Jestli se k tomu rozhoupu. Zatim nejsem schopnej ani natrit radiatory…ta lenost.

Já zkusím “někdy” zkompletovat ty nakoupené ESPčka a DHT22 a rozmístím je po domě a zkusmo je použiju místo termostatu, stejně je na každém radiátoru dneska termostat hlavice, která vypne přívod teplé vody a tak by neměly být místnosti přetopené … nějak nám totiž nevyhovuje topení v domě podle termostatu v jedné místnosti a tak to žena stejně řeší tak že si ten jablotroní termostat přenáší kam potřebuje :-), bohužel každá místnost se chová tepelně jinak a když v místnosti s termostatem je fajn tak jinde je už zima - uvidím co to udělá se spotřebou plynu, když si bude kotel zapínat každá místnost dle potřeby …

Njn kdyz je jen jeden termostat tak se musi přenášet :slight_smile: Ja mam jeste jednu variantu a to nakoupit termoelektricky hlavice ktere budou spinany espckem (sonoff) Vyprdnu se na termostaty a proste si v domoticz nastavim casovej plan,kterej mi bude vyhovovat s moznosti kazdou mistnost prepnout na manualni rizeni. Pak muze jeden sonoff spinat i ten kotel coz jde mimo me…jsem na ustrednim. Vse se naklika primo v domoticz.

Takže potvrzuji, vadila diakritika.
Teď už tlačítko dělá co má.
Můžeš mi prosím ještě poradit (týká se to vícenásobného využití, které jsem s tebou načal na původním fóru) jakým způsobem připojím k Sonoffu např jednoduchý kabelový dveřní kontakt, aby se jeho výstup reportoval do Domoticzu, abych ho mohl použít jako událost? Stejnětak mne zajímá i připojení DHT čidla, abych dostal výstupy do Domoticzu.
To bude asi podobné, tak to potom vyzkouším. Právě mi dorazily další dva Sonoffy a nějaká další ESP už mám na cestě.
Díky.

Můžeš mi prosím poradit, jak a čím hodláš rozmístěná ESPéčka napájet?
Budu to také řešit a staré nabíječky od mobilů se mi nechce používat…

DHT22 připojíš na piny který si tam pájel - vcc , gnd a data jsou myslím ten poslední pátej. Magnetický kontakt můžeš připájet paralerně na tlačítko. Moje čidla se někde zasekly takže sem to ještě neřešil.

Ty 2 zkušební co mám aktuálně v provozu jsou napájené právě nabíječkama :slight_smile: dalším krokem bylo vyzkoušet bateriové napájení pomocí článků 18650 - inspirace zde - http://www.bntdumas.com/2015/07/25/battery-powered-wireless-temperature-and-humidity-sensors/ ale tak daleko jsem zatím nedošel …

Díky za odpověď.
Bohužel připojit kontakt na tlačítko mi to asi nevyřeší. Ptřebujï totiž, aby se dveřní kontakt choval stejně jako bezdrátový kontakt z Gadgets. To znamená, že potřebuji, aby rozepnutí i sepnutí reportoval do Domoticzu, kde si událost zpracuji např. na sepnutí PGY. Počítám, že by to mělo jít, ale nevím jak. Zároveň potřebuji, aby tlačítko pracovalo tak, jak jsi mi ho pomohl nastavit. Když připojím kontakt na volný GPIO, jak jeho stav přečtu v Domoticzu?

Na baterie moc nevěřím, přeci jen mají ta ESP dost velký odběr.
Já to asi budu řešit něčím takovým: https://www.aliexpress.com/item/Precision-5V700mA-3-5W-isolation-switch-power-supply-AC-DC-buck-module-220-rpm-5V-H6B3/32606821012.html?spm=2114.01010208.3.2.7N6ttw&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_1_116_10065_117_10068_114_115_113_10000009_10084_10083_10080_10082_10081_10060_10062_10056_10055_10037_10054_10033_10059_10032_10099_10078_10079_10077_426_10103_10073_10102_10096_10052_10053_10107_10050_10106_10051,searchweb201603_1,afswitch_4,single_sort_0_default&btsid=a164cb50-d6a3-4504-bb2c-08efec5b0e65
Zatím ale nemám jasno, tak se chytám kdejakých zkušeností.

To tlacitko se da primo v easyesp nastavit aby se chovalo stejne jako kontakt dveří. Volny gpio pridas v devices jako switch input uplne stejne jako to tlacitko. A nastavis mu idx spinace kterej si vytvoris v domoticz. V configuraci easyesp musis mit propojeni s domoticz bud rovnou pres http nebo mqtt broker. Jinak dalsi magneticky spinace by se dali vyrobit i z usb myši …misto tlacitek napajis magneticke snimace a pomoci baliku triggerhappy namapujes na tlacitka skripty co muzou spinat virtualni spinace v domoticz. Treba pres curl. Triggerhappy umi nastavit ruzny akce pri stisku uvolneni i podrzeni tlacitka takze s tim udelas cokoliv. Podobne funguje i balik cmdpad kterej pouzivam na asusu wl500gp

Jinak esp baterkama napajet asi jde ,ale zrovna na dverni kontakt se to nehodi ten musi byt aktivni porad. Na mereni teploty jednou za cas se aktivuje deepsleep mod a v intervalech se esp probouzi pres propojku. Jinak jsem na tom volny gpio nehledal …bud to bude ten patej pin nebo nekde u neosazenyho rf modulu. Az to testnes tak to sem napis at vime :slight_smile:

Díky, zítra to budu zkoušet.
Doufám, že to nějak zvládnu. Ve tvém popisu je několik věcí kterým nerozumím, ale snad mne to nakopne až na tom budu dělat.
Jinak na netu jsem našel, že volné GPIO od neosazeného RF modulu se dá zprovoznit doplněním chybějícího rezistoru u konektoru pro RF modul…
Pátý pin je také volné GPIO…
Mám v plánu na jeden osadit zmíněný magnetický spínač (podařilo se mi jich pár sehnat ze staré zabezpečovačky) a na druhý strčit DTH 22…

Jj a dalsi dva gpio1 a gpio3 by meli byt na pinech rx a tx kdyz v nastaveni vypnes seriovou linku.

Ahoj. Kdyby měl někdo zájem, přikládám svůj způsob řešení “termostatu” v Domoticzu. Mám použité dvě ESP, k jednomu je připojený obyčejný teploměr Dallas a druhé mi přes relé spíná kotel. A podle toho, jak chci, abych měl v místnosti udržovanou teplotu, tak si volím příslušný switch (Termostat). Je to možná trochu kostrbaté, ale funguje dobře a konečně si můžu zatopit z postele nebo před příchodem domů na teplotu, jakou chci :slight_smile:

Jen kvůli velké odchylce Dallasu a nefunkční teplotní kompenzaci v nastavení Domoticzu mám zobrazení teploty asi o cca 1 stupeň níž.

Domoticz skriptování

Potřeboval bych poradit s úplně jednoduchým skriptem:

(mohu vložit pouze jeden obrázek), takže je tam…

IF teplota < 35
send notification with subject … prostě jednoduchoučká podmínka.

dostanu z logu toto:

A vůbec netuším proč. Verze je poslední Gadgets.

Děkuji byť jen za odkaz.

Tak jsem to zapojil a samozřejmě je něco špatně :slight_smile:
Čidlo DTH funguje jak má (v ESP Easy reportuje teplotu i vlhkost), ale nedokážu rozchodit magnetický kontakt. Ať dělám, co dělám, nedokážu přečíst stav GPIO.
Kontakt jsem zapojil mezi GND a GPIO, zkoušel jsem i mezi VCC a GPIO, ale stále nedokážu přečíst stav v ESP Easy.
Může mne někdo nakopnout co dělám špatně?
Díky.

A taky nevím, jak dostat údaje z čidla DTH do Domoticzu. Vytvořil jsem virtuální senzor, nastavil teplota-vlhkost, ale nevím jak jej provázat s fyzickým senzorem na Sonoffu…

Prosím o radu.
Díky!

Proč domoticz nemám v turris když ho mám zaškrtlý?

Podle čeho soudíš, že ho tam nemáš. Hledal jsi v /etc/config ?

A hledáš ho na správné adrese a portu??
Nebo nemáš na stejný port směrovanou jinou službu?

Může mi prosím někdo poradit, kde dělám chybu??
Nemůžu dostat hodnoty naměřené DHT čidlem dostat do Domoticzu… :frowning:



Někde mám asi něco špatně, ale nevím kde…