Podivné chování reboot

Zdravím a chci se zeptat ,jeslti tento problém řeším pouze já nebo ještě někdo jiný.

V luci a forisu nereaguje tlačítko reboot. Vždy mě to akorá odkáže na hlavní stránku nastavení.
Po restartu:
musím ručně nahodit lighttpd, rainbow a pár dalších věcí.

přes ssh:
také nejde reboot.

Ne, mně reboot funguje jak v LUCI, tak ve FORISu, tak i přes SSH command line.

No podivné je, že se tak chová jen omnia. V luci nejde změnit heslo??? Jde to pouze pro foris. A to i po reinstalaci.

Velice zvláštní

V luci samozřejmě heslo zmenit lze: Systém—Správa. Jinak žádné podivné chování u mě taky nepozoruji, vše funguje, jak má.

Ano, souhlasí heslo jde změnit a restarty fungují. Turris 1.0 a v.3.5.2.

Mě po některém z posledních updatů přestala po rebootu automaticky nabíhat sonda Atlas od RIPE, potřebné moduly zdá se má načteny. Chytne se teprve až poté, co ji ručně připojím/odpojím na USB portu. SW reboot funguje.

Jedním z důvodů, přoč tlačítko Reboot ani SW reboot nefunguje je když Updater nedokončil update standardním způsobem. Mě se to stalo po update 3.5.2 kdy jeden z balíčků způsobil pád updateru, zůstal poškozený jeho log a zamčené zámky. Problém jsem řešíl zakázáním balíčku, revertem do fungující historické verze a opětovným update.
Ještě poznámka na konec. Všichni se domníváme, že NIC provádí nějaké rozsháhlé testy funkčnosti, před release uživatelům, ale není tomu tak. Z korespondence s podporou jsem pochopil, že testují na farmě několika Omní jen nejzákladnější funkce, pak to provozují na ve svých osobních Omniích. Zcela jistě nejsou testovány všechny balíčky, které jsou standardní součástí instalace Omnie a dostupné přes Forris.

Ano bylo rozbouraných pár balíčků. Takže tovární obnova a znovu. Schnapps byl k ničemu balíčky byly stále rozbité. Bohužel z nějakého důvodu neprošel update po obnovení do továrního nastavení. Zachránila to aktuální verze na USB. Ostatně takto se zachoval i turris 1.0 proběhne tak polovina updatu, instalátor nahlásí chybu. Povolí uživateli projít dál, ale poté už bez reakce.
U obou šlo o úplně první verzi systému v rom. Po updatu na novou 3.5+ verzi již v pořádku. Doporučuji : pokud se chystáte udělat tovární obnovu, rovnou si připravte aktuální obraz disku na usb.

Ano nemohou testovat úplně všechno a dá se to pochopit. Vychází totiž z OpenWRT, které je hodně univerzální a tak mohou na různém železe vznikat různé kombinace balíků a z toho vycházející problémy. Myslím, že NIC testuje hlavně úplný základ a svoje balíky.

Mohu vědět jak zjistím jaký balík je poškozený? Po updatu na 3.6.2 mám opět problém že nejde restart z řádky ani z webu.

Chyba z 17. 04. 2017 22:14:12
Updater selhal:
unreachable: /tmp/crl.pem: No such file or directory

Problém jsem analyzoval s podporou Cynert a ten mi doporučil následující "spustit namísto updater.sh přímo pkgupdate -s DBG -e DBG. A pro jistotu také zkopíroval výstup z konzole po té co pkgupdate zabijete (nejsem si totiž jistý, že stack trace se dostane v takovém případě do logu a nerad bych Vás nutil to ještě znovu opakovat."
Ladící výstupy z update procesu jsou pak v logu.

Děkuji za velice rychlou odpověď. Pro mě bude tedy schůdnější udělat tovární nastavení.