Po nasazení Omnie se Chromebook probouzí 4 vteřiny

Ahoj,

všiml jsem si, že po nasazeni Turrisu Omnia se mi Chromebook probouzí místo vteřiny několik vteřin. Je to velmi nepříjemné, člověk má Chrombooky právě pro to, aby se rychle mrkl na poštu a pak jej zase uspal zavřením víka.

Mám podezření na DHCP, je možné že Omnia má nějaké přísnější nastavení a výměna informací je pomalá? Má někdo podobný problém? Jakým způsobem bych toto nejlépe debuggoval? Nemám zkušenosti s OpenWRT, tak snad asi Wireshark…

Na mém Chromebooku není velký rozdíl v časech probuzení při vypnuté WiFi a při zapnuté WiFi.

Chromebook se při zapnuté WiFi navíc probudí rychleji, než získá IP adresu…

Ahoj,
je to tak, i pod Win vidím bezprostřední odezvu delší. Ping, rychlosti up/download jsou ok.
Jako by Omnia po zadání stránky chvíli “přemýšlela” , kontrolovala data. A myslím že nejsem daleko od pravdy.

Zkusil bych nastavit jine dns (8.8.8.8) ,ve forisu vypnout dns resolver nebo v luci - nastaveni dhcp nastavit pevnou ip adresu podle mac adresy.

Nechci jiné DNS, Knot funguje skvěle.

Napadá mě, není to tím, že turris vrací IPv6 DNS (tj. sebe) ovšem IPv6 není nastavena?

Nemyslel jsem jiny dns server/resolver ,ale nepouzivat dns poskytovatele pripojeni ale nejaky public…treba ten googlu.

V default nastavení Omnie se DNS forwarduje, tedy přes knot-resolver dotazy a odpovědi jen protékají na resolver poskytovatele připojení. EDIT: důvodem je myslím hlavně snížení latence pro dotazy mimo cache, protože umístění iterujícího resolveru “blíže do internetu” je prostě výhodnější.