Pakon zůstal nainstalován


#1

Dobrý den,

dostal jsem se do zajímavé situace. /srv/pakon/pakon-archive.db narostl do takových rozměrů, že mi “zablokoval” Turris 1.0 - nešlo zapisovat, pokus o libovolnou změnu přes Forris končil chybou. Smazal jsem zedy archiv, s tím, že odinstaluji Pakon - beztak jsem jej zapnul jen ze zvědavosti. Nicméně, i když mi updater hodí notifikaci, že je balík odinstalován tak není:

opkg list | grep pako

pakon - 1.2-13
pakon-dev-detect - 2
pakon-lists - 5
suricata-pakon - 1-8

Zatím to pár týdnů počká nicméně cílem je pakon odstranit a následně i všechna jeho data. Odstranit pakona ručně přes opkg umím, ale třeba mám v systému něco co Vám pomůže.


#2

Příkaz opkg list vypíše všechny balíčky v repozitáři co jdou nainstalovat.
Na vypsání nainstalovaných balíčků v Turrisu je prikaz
oprava
opkg list-installed | grep pako


#3

Dobrý den,
k nemožnosti odinstalace: můj odhad je, že máte v záložce updater zaškrtnuto “Detekce nových zařízení”, která právě používá Pakoně. Proto se to asi balík vrací zpátky… Dejte prosím vědět, jestli je to tak.

To bobtnáním velikosti pakon-archive.db je to separátní problém, tomu by chtělo předejít. Zkusím se zamyslet nad tím jak to udělat.

Díky za report.


#4

Dobrý den,
ano Detekci nových zařízení mám opravdu zaškrtnutou. Pak by chtělo Pakoně zaškrtnout také, tím polo-stavem (instalováno jako závislost).


#5

Dobrý den,

ano, to je pravda, to mě nedošlo. Nyní u routeru nejsem, ale pakon jsem nasel i mezi běžícími procesy.