Pakon zůstal nainstalován

Dobrý den,

dostal jsem se do zajímavé situace. /srv/pakon/pakon-archive.db narostl do takových rozměrů, že mi “zablokoval” Turris 1.0 - nešlo zapisovat, pokus o libovolnou změnu přes Forris končil chybou. Smazal jsem zedy archiv, s tím, že odinstaluji Pakon - beztak jsem jej zapnul jen ze zvědavosti. Nicméně, i když mi updater hodí notifikaci, že je balík odinstalován tak není:

opkg list | grep pako

pakon - 1.2-13
pakon-dev-detect - 2
pakon-lists - 5
suricata-pakon - 1-8

Zatím to pár týdnů počká nicméně cílem je pakon odstranit a následně i všechna jeho data. Odstranit pakona ručně přes opkg umím, ale třeba mám v systému něco co Vám pomůže.

Příkaz opkg list vypíše všechny balíčky v repozitáři co jdou nainstalovat.
Na vypsání nainstalovaných balíčků v Turrisu je prikaz
oprava
opkg list-installed | grep pako

Dobrý den,
k nemožnosti odinstalace: můj odhad je, že máte v záložce updater zaškrtnuto “Detekce nových zařízení”, která právě používá Pakoně. Proto se to asi balík vrací zpátky… Dejte prosím vědět, jestli je to tak.

To bobtnáním velikosti pakon-archive.db je to separátní problém, tomu by chtělo předejít. Zkusím se zamyslet nad tím jak to udělat.

Díky za report.

Dobrý den,
ano Detekci nových zařízení mám opravdu zaškrtnutou. Pak by chtělo Pakoně zaškrtnout také, tím polo-stavem (instalováno jako závislost).

Dobrý den,

ano, to je pravda, to mě nedošlo. Nyní u routeru nejsem, ale pakon jsem nasel i mezi běžícími procesy.