PaKon - nová funkce v 3.9 - dotazy

@mpetracek Odeslano.

Jo, to jsem dneska zjistil. Bez nej to jaksi nefirewalluje (je to plne otevreny). Tedy pokud neni jeste jiny podstatny duvod, i kdyz tenhle mi prijde dost podstatny :-).

Jojo, bohužel je to tak, bez toho se nezpracovávají další pravidla.

Když tam to pravidlo není, vleze to přes NFQUEUE do Suricaty a NFQUEUE bohužel nemá neterminující ACCEPT - jediné co s tím Suricata může udělat je NF_ACCEPT a zase obejde ty ostatní pravidla (ukončí procházení iptables chainu)… Proto se to musí obcházet přes NF_REPEAT a nastavení marku.

Za výpis díky, podívám se na to a snad najdu příčinu.

Podle @BuloZB to vypadá že je to problém zase jen v některých případech, nevím zatím proč.

Do 3.9.5 jsme přidali workaround na problémy s IPv6, který jsem vyzkoušeli ve spolupráci s @kmarty - díky za spolupráci.

Dejte prosím vědět, jestli vám po aktualizaci IPv6 funguje.

Eee, ne :slight_smile:
Kdyz jsme si psali, tak jsem to bral jen jako nahodny preklep (koho taky napadlo to oznacovat jinak u ctyrky a jinak u sestky). Ale v realu to je rozdil:

--- suricata.orig	2018-02-07 12:33:30.399114849 +0100
+++ suricata	2018-02-07 12:35:26.863162838 +0100
@@ -20,7 +20,7 @@
 	IFACES=$(uci -q get suricata.suricata.interface) || { echo >&2 "Interfaces not set in configuration (configuration file might be missing)."; exit 1; }
 	echo "-I suricata -m connmark --mark 1/1 -j RETURN" >> $IPTABLES_RULES
 	echo "-I suricata -m connmark --mark 1/1 -j RETURN" >> $IP6TABLES_RULES
-	echo "-I suricata -p icmp -j RETURN" >> $IP6TABLES_RULES #workaround: ignore ICMPv6
+	echo "-I suricata -p icmpv6 -j RETURN" >> $IP6TABLES_RULES #workaround: ignore ICMPv6
 	echo "-A suricata -m mark --mark 1/1 -j CONNMARK --set-mark 1/1" >> $IPTABLES_RULES
 	echo "-A suricata -m mark --mark 1/1 -j CONNMARK --set-mark 1/1" >> $IP6TABLES_RULES
 	echo "-A suricata -m mark --mark 2/2 -j RETURN" >> $IPTABLES_RULES
1 Like

Ach jo.

No, tak opravený workaround :smile: bude v dalším vydání, kdo chce ověřit teď, tak změňte /etc/init.d/suricata tímhle způsobem:

+ echo "-I suricata -p icmpv6 -j RETURN" >> $IP6TABLES_RULES #workaround: ignore ICMPv6
- echo "-I suricata -p icmp -j RETURN" >> $IP6TABLES_RULES #workaround: ignore ICMPv6

Omlouvám se, považoval jsem to za tak triviální změnu že jsem jí pořádně nezkontroloval…

2 Likes

V právě vydané verzi Turris OS 3.9.6 by měla být oprava workaroundu.

Prosím o zpětnou vazbu, zda Vám nyní IPv6 funguje, tak jak má.

Za mne dobry.

(lorem ipsum)

1 Like

Jo, mně už IPv6 chodila po úpravě FW pravidla viz. výše také dobře. Od včerejška mám ale zase opětovně pakoně a suricatu odinstalované kvůli omezování rychlosti … viz jiné vlákno.

Chyba s přidělováním IPv6 byla opravena ve verzi Turris OS 3.9.6. Dle feedbacku zavírám.
Stále se mi nedaří reprodukovat chybu s rychlostí, jak je uvedeno ve vlákně: Omezovani rychlosti internetu . Vývojáře jsem upozornil na možnou chybu a podíváme se, kde by mohl být problém.