Openwrt - aktualizace host ocaml

tak to zkusam zkompilovat znova.
Od original navodu tam robim make menuconfig namiesto sed-u
Takisto pred kompilaciou opravujem MD5 pre mtd-utils v tools/mtd-utils/Makefile , ktora je teraz:
7952a9063b6aa79657c49863b8fe9867

Tiez by som rad niekde stiahol ipk pre unison, oscam.

Ked sa to teraz nepodari zkompilovat, tak to najskor vsetko strcim do Debian LXC-cka, kedze mi tam ajtak bezi unifi controller a bude to rychlejsie …

@commar
Github nebo Gitlab? A kam přesně a jak přesně by se to mělo přidat?

Psali jsme si tady: Nová verze zlib-1.2.11 pro Turris

a chtěl ať pošlu pull request do Githubu.

Tenkrát jsem si na vyzkoušení co zvládnu udělal nový zlib-1.2.11, tak jsem to poslal
a dodnes je v turrisu 1.2.8.
Tak ani nevím jestli to má cenu posílat.

A co máme podle Vás jako dělat ?? I pro středně zkušeného uživatele linuxu může být přeložit nějaký program ze zdrojáků záležitost několika týdnů či víkendů a navíc s nejistým výsledkem, vím o čem mluvím, když jsem rozcházel několikrát toolchain a zkoušel překládat některé projekty. Většina lidí tady má svoje zaměstnání, rodiny a další koníčky a investovat čas do zkoumání jak pro Turris přeložit nějaký software, který by se mi hodil není zrovna moje představa ideálně stráveného víkendu a to přestože se může (ale také nemusí) na konci dostavit pocit vítězství. Jistě že pokud už se to podaří dotáhnout až do githubu tak je to také prošlapaná cesta ale já budu vděčný i za ty přeložené binárky.

Fajn, tak to můžeme dávat třeba do komunitní dokumentace, tam je upload 50MB, jen si nejsem jistý že s tím tým bude souhlasit.
TEAMe, co vy na to?

1 Like

Jsem rozhodně pro. Sám bych tam mohl něčím přispět.

A tak se ptám za všechny:
@miska, @cynerd, @Vaclav, @Nora, @vorner, @Jan.H, @Tangero
(omlouvám se tomu koho jsem vynechal)

bude vám vadit, když do komunitní dokumentace budeme uploadovat
výsledky našeho snažení?
Bude se jednat o naše vlastní kompilace.

Předem děkujeme za odpověď.

Krásný den,
omlouvám se, debatu jsem nesledoval, ale komunitní dokumentace je tu pro Vás. Využívejte ji dle libosti. :wink: Budeme rádi, když se bude plnit :slight_smile:
Pro filehosting bych preferoval jiné řešení, ale je to na Vás.

Mě připadá vhodnější když budou soubory pohromadě s dokumentací,
než používat nějaký veřejný filehosting typu Dropbox, Google Drive, Mega.co.nz.

Pokud nemáte vážné námitky, za mě navrhuji dokumentaci.
Má někdo jiný nápad?

1 Like

Rozhodně by to mělo být někde pohromadě nejlépe na serverech turris.cz abychom to nemuseli lovit fileshostingů, odkud to může zmizet.

2 Likes

Stejně tak by bylo fajn, někam dávat ty patche, aby si to mohli zájemci zkompilovat sami.

@Vaclav - je na to možné využít gitlab? Udělat tam repo “user_packages”, kam by mělo pár aktivních lidí přístup? A následně na to navázat nějaký automatický build systém, který by vygeneroval balíčky jak pro Turrisy, tak i pro Omnii?

1 Like

Tuto možnost jsem již navrhoval někde zde na fóru a jedná se především spíše o dohodě. Tato varianta by měla i výhodu, že by jsme mohli provést automaticky rebuild proti nové verzi Turris OS. Ale jedná se prozatím jen o návrh. Nebylo diskutováno technické řešení a teprve až řeknete, že by o něco takového byl zájem tak by jsme se začali technickým řešením zabývat a také teprve pak by se ukázalo jak moc je to pro nás proveditelné. Neberte to tedy jako slib.

1 Like

Účet na gitlabu jsem si zřidil kvůli issues. Nevím, zda si tam smím udělat osobní repo, kam zatím dám patche. Tohle jsem zatím nezkoumal :wink:

V nejhorším to hodím na github.

Vypadá to, že se tu shodnete na zájmu. Nej technickým řešením by byl GitLab, kde je prozatím vše, co se týká vývoje Turrisu.

Zájemce tedy prosím o LIKE k tomuto příspěvku.

7 Likes

@Twinkie @rastislav

Večer na to kouknu, zkusím zkompilovat obě verze, patche zatím hodím k sobě na github a binárky asi k sobě na server.

1 Like

Takže patche plus popis instalace jsou na Githubu

binárky (modrý Turris):

https://www.kyralovi.cz/turris/unison/unison_2.48.3-1_mpc85xx.ipk
sha256sum: 3e1e5973ad419ccea37cbb29c2446d64596e31c12fe4b28008d4fb7adc4b7eec

https://www.kyralovi.cz/turris/unison/unison_2.48.4-1_mpc85xx.ipk
sha256sum: b50eace4f7e94722e6fe7ec857b3c995ba0680bedaef0ac6448af86af64f4acc

binárky (Omnia):

https://www.kyralovi.cz/turris/unison/unison_2.48.3-1_mvebu.ipk
sha256sum: 218585eba6208425ce0f2f8851237e43ada39cd268b1f0c78a9778f0c77b7a81

https://www.kyralovi.cz/turris/unison/unison_2.48.4-1_mvebu.ipk
sha256sum: 9dce4c6984487ca26e96f3f8910cb984dd88f2bb2ecb65fd8dee673a582d5f08

3 Likes

Možná by to chtělo separovat do vlastního vlákna.

Super, díky moc i za ten github zkusím se z toho také přiučit jak vyrobit ipk balíček pro software, který jsem také kompiloval.

Bylo by tedy možné vytvořit nějaké komunitní ftp na www.turris.cz, kde toto ukládat ?

Protože na gitlabu nemam práva na vytvoření repozitáře. Je to dočasné řešení.

1 Like