OpenVPN přesměrování provozu

Dobrý den,
dnes jsem celý den zkoušel připojit se na OpenVPN server (na mém VPS) a přesměrovat na něj veškerý traffik (z br-lan > LAN).
Bohužel se mě nepodařilo i přes několik návodu na internetu jak toho docílit.

Abych to shrnul mám VPS na ně běží OpenVPN server (z Windows, mobilu) se na něj připojím mám vygenerovaný profil .ovpn.

Dostal jsem se do fáze kde jsem měl tun0 (z výpisu) ifconfig i s IP adresou ale nedostal jsem se přes to aby to přes to routovalo.

Proto bych Vás chtěl požádat o návod jak tohoto docílit. Děkuji předem za jakoukoliv odpověď

A nema ten openvpn server primo v konfiguraci moznost nastavit klientum, aby ho pouzivali jako defaultni gateway? Treba openvpn server nastavovany pres Foris rozhrani tu moznost ma (v anglictine se jmenuje “All traffic through vpn”). Vice info treba tady: https://askubuntu.com/questions/462533/route-all-traffic-through-openvpn .

Pokud to na serveru nastavit nejde, tak budou potreba dve routy - jedna na konkretni IP adresu VPN serveru, aby se provoz samotne VPN nesnazil taky jit skrz ni (ta by mela mit device wan). A pak defaultni routu pres device tun0.

Treba neco takoveho (s predpokladem, ze 1.1.1.1 je adresa VPN serveru a eth2 je wan rozhrani):

ip ro add 1.1.1.1 dev eth2
ip ro add default dev tun0

A samozrejme pred tim smazat vsechny ostatni routy.

Pravdepodobne bude potreba si trochu pohrat s dynamikou, protoze kdyz Turris OS zaznamena nahozeni/shozeni sitoveho rozhrani, routy se pregenerujou. Zkusil bych treba skript pro nastaveni routes dat do /etc/hotplug.d/iface/42-openvpn (mozna jeste lepe primo v .ovpn souboru nastavit up skript).

Dobrý den,
již včera jsem to vyřešil již vše funguje nádherně (na straně serveru nebyla žádná chyba) je to veřejný server.
Pokud někdo chce zde je profil

http://svetnanetu.cz/svetnanetucz.ovpn

Zde je nynější nastavení na routeru (OpenWRT)

/etc/config/firewall

...
config zone
	option network 'vpn'
	option input 'ACCEPT'
	option name 'VPN'
	option output 'ACCEPT'
	option forward 'ACCEPT'
	option masq '1'
	option mtu_fix '1'

config forwarding
	option dest 'VPN'
	option src 'lan'

/etc/config/network

...
config interface 'vpn'
	option proto 'none'
	option ifname 'tun0'

/etc/config/openvpn

config openvpn 'vpn'
	option config '/etc/openvpn/vpn.ovpn'
	option enabled '1'

Chyba byla v nastavení firewall blokoval provoz.

Děkuji za odpovědi