Omluva Turris týmu za problémy s 3.8.2 na Turris 1.x

A je někde ten seznam priorit? Jen abych věděl :smiley:

Jó… dobrá otázka. Před půlrokem se mluvilo o bug listu možná i dokonce o to-do listu…
Asi skutek utek, neboť jsem odkaz ještě na fóru neviděl a na podporu nepíšu každý prd. :smiley:

Díky, ale v tomto případě se experimentovat spíš bojím :slight_smile:. Nevadí, laborování s filesystémem si nechám, až nebude zbytí, případně až bude nutný factory reset. Do té doby hezky postaru JFFS2. Zatím jsem rád, že router opět slouží a nemusím vše znovu zprovozňovat.

Tak nějaké shrnutí přednášky, ze které vyplyne seznam priorit je tady: https://www.root.cz/clanky/lekari-neresi-bezpecnost-zfs-na-linuxu-se-zlepsuje-a-miniaturni-verze-esp32/

  • systém vzdálených záloh
  • lepší podpora Nextcloudu
  • osamostatnění HaaS
  • lepší testování aktualizací
  • migrace na LEDE
  • přepis Forrisu

Ha, parádní URL: “lékaři neřeší bezpečnost ZFS na Linuxu”

2 Likes

To je úderný SEO nadpis.

To byla ironie :wink: Ve skutečnosti je název toho článku: Lékaři neřeší bezpečnost, ZFS na Linuxu se zlepšuje a miniaturní verze ESP32

A je to jen výběr ze shrnutí několika přednášek na LinuxDays. Jedna z nich je “Václav Zbránek: Novinky v projektu Turris”, ale bohužel se na ni nedá odkázat přímo.

něco jako light vývojový plán (ze kterého presentace vycházela) budeme publikovat v příštím týdnu. Je to taková naše zkouška ohněm. Něco jako “když chceš pobavit Bohy, seznam je se svými plány” :slight_smile:

3 Likes

A mohu se zeptat, kdy budou publikována slibovaná videa z Turris Hackatonu. Bylo přislíbeno, že na Youtube to bude začátkem října, až se vrátí zodpovědná osoba z CZ.NIC s právem přístupu na YouTube z dovolené. Uběhl další týden (tedy od slibu k uveřejnění další 3 týdny) a stále nic.

Stane se, co se dá dělat :neutral_face: Nic není dokonalé :wink:
Dal jsem jednoduše reset do factory a bylo. Při aktualizacích z factory se neustále objevoval problém s připojením k internetu, jak při inicializaci, tak následně při stahování balíčků, ale to jsem přikládal většímu náporu na Vaše servery (ikdyž tedy problém byl asi jinde). Po několika self-restartech ale nakonec vše doběhlo, ikdyž to celkově trvalo násobně déle než dříve. Každopádně, problém byl řešitelný a vyřešen (alespoň pro mě) :slight_smile:

Znamená to, že pokud je ve výstupu řádek mtd9: 10000000 00020000 “rootfs-ubifs” tak je router zmigrovaný na ubifs ? Ten řádek se mi totiž vypisuje, ale nějak si nevzpomínám, že bych tu migraci dělal. Mám Turris 1.0.

Jestli mate zmigrovano zjistite spustenim prikazu mount. Bud se tam objevi jffs nebo ubifs pro root.

1 Like

Zdravím všechny. Poradil by někdo, kde se dají stáhnout soubory fdt-hw-4.4.89 a zImage-4.4.89 pro reflash? Už týden se je marně snažím sehnat, odkazy na začátku vlákna již nefungují.

Fakt je tam nevidíte? Týden?
https://repo.turris.cz/turris/root/boot/

Prosím neoživujte prastaré topiky s jen lehce relevantními dotazy. Místo toho můžete vytvořit nový a nalinkovat odkazem. Pro jistotu topic zavírám.