Odmítnutá aktualizace se nainstalovala

Bylo by možné v rámci aktualizace řešit i tohle? Myslím, že už jsem na to navíc historicky upozorňoval.

1 Like

Zcela jistě se nejednalo o stejnou aktualizaci. Obecně aktuální přístup je problematický protože odmítnutí aktualizace platí jen pro jednu danou aktualizaci a pokud dojde k vydání nové verze tak se znovu začne odpočítávat čas.

V reForisu již tato možnost nebude. Aktualizaci bude možné pouze okamžitě nainstalovat nebo počkat až se sama nainstaluje. Pro odmítnutí aktualizací se doporučuje dočasně deaktivovat automatické updaty, nejlépe přepnutím na to aby se vždy vyžadovalo schválení.

1 Like

Znovu mi ale žádná informace o nové aktualizaci nepřišla. Zároveň se u odložené aktualizace zobrazovalo nesmyslné datum v řádu následujících měsíců (nastaveno mám tři dny). I to jsem už kdysi hlásil.

Odložené aktualizace nerušte. Mají smysl v produkčním prostředí, kde tak lze zabránit podobným problémům jako jsou ty, které způsobila aktualizace Turris OS 3.11.9 nebo některé dřívější. Tedy, pokud opravdu fungují.

Příklad verze 3.11.10 s třídenním odkladem.

Pokud aktualizace nenainstalujete ručně, budou po 2020-02-14 17:34:02 nainstalovány automaticky.