Novinky + aktualizace softwaru, hlavně OS

No průser je to strašnej … nicméně situace pravděpodobně bude lepší, protože se objevila možnost instalovat různé verze OS přes návod na odkazu Test branches.

Jestli jsem to dobře pochopil, tak předtím ten software testovali víceméně jen vývojáři. S nástupem Omnií se objevilo několik šílenců (včetně mě), co jsou ochotni na svůj router hodit jednu z testovacích větví. Pro ty ostatní to znamená to, že než někdo vydá nějakou stabilní verzi, tak testovací verze OS projdou “pod rukama” daleko více uživatelům, než tomu bylo v minulosti a může se daleko více eliminovat to, co se stalo např. ve verzi 3.3 až 3.4, kdy byl nasazen ne zcela funkční ovladač na ath10k Wi-Fi kartu. A jsem si jistej, že to nikdo neudělal schválně, kdyby bylo v tu chvíli prostě více testerů, tak by se to nejspíš nestalo.

Jenže je potřeba také zmínit, že wifi problém se vyřešil vcelku rychle díky @miska a také poskytl návod, at to vyzkoušíme v nightly branch, kde to fungovalo jak mělo. :slight_smile:

Platilo to jen pro Omnii, ted se to dá použít i pro Turris 1.x. (až zmigrujete na nový updater)

Přeci jenom @miska vyzval uživatele k testu a přihlásilo se pouze pár jedinců.
Opravení wifi problému trvalo měsíc, což byla opravdu velká doba a snad už se z toho poučili.

Summary

Pak mi sice Omnie freezovala asi ctyři dny po wifi problému. ale to až ke konci, kdy byl problém s wifi už vyřešen ve stable branch ( chyba se neprojevovala často a půl dne to trvalo než se to projevilo a pak uart a musím říct, že za den/dva opět díky @miska vyřešeno)

Obhajovat Turris team nechci, ale hodně se zde zminuje wifi problem (pak až opkg jen pro Turris 1.x) a také obnova, kde jsou si vědomi, že to upravovali a ta chyba jim uklouzla, což se mohlo stát a myslím si, že moc lidí to nepoužívá. Chce to uvést vše na pravou míru. I to, že chyby v releasech byly od 3.0, tak doufejme, že další major release nebude další průser.

@Michal_Makovec Myšlenka jedna zařížení je stále možná díky LXC

1 Like

Neda, protoze ta migrace se snazi nacist URL, ktera neexistuje :frowning: viz. dane tema.

Tak zrovna tenhle odstaveček byl určený jinému posluchačstvu. Vy, co máte rádi open source, linux a ceníte si svojí bezpečnosti, v Turrisu vidíte hodnotu už dneska a proto ho máte. Pro ostatní může být ale někdy přeci jen trochu namáhavější ho nakonfigurovat tak, jak by chtěli a to jsou věci, které jim chceme stále zjednodušovat, aby pro všechny znamenalo také pro všechny co nejpohodlněji.

1 Like

Hmmm … na kolik měsíců mám Omnii vyměnit za starý Zyxel, než to prohodím zpět ?

Zajímavé. Kdo má pod palcem router, kontroluje komplet traffic firmy, osoby …
Kdo tady tomu foru (a projektu) vlastně šéfuje ? Rád bych kontakt na mail, děkuji.

Nový šéf projektu (zmínil jsem ho ve svém příspěvku, který je den starý) se k nám na fóro též přidal a jeho odpověd vč. jeho jména na můj příspěvek najdete nad tou Vaší otázkou.

Díky … už jsem stačil zaostřit oko :slight_smile: