Nextcloud + Turris 1.1 - chybí jazyková podpora / no locale support - pokračování

Jsem se k tomu konecne dokopal a byl jsem prekvapenej ze s mirnejma upravama taky na prvni pokus :slight_smile:

https://www.turris.cz/doc/cs/public/lxc

Jen by bylo vhodné si LXC kontejnery upravit podle komunitní dokumentace, neboť se může stát, že Vám to updater odinstaluje. :wink:

Ohledně nextcloudu by bylo dobré to vložit do komunitní dokumentace.

Jj to je pravda…sam sem to taky vlozil do skriptu user.lua updateru. Sem si ani nevsiml ,ze to v tomhle postupu je rucne. Vlozim misto toho upravenej postup pro ostatni.
Taky je dobre mountovat disk rovnou jako /srv pak se kontejner objevi v luci bez dalsich uprav.

Pokud něco schází ve článku LXC kontejnerů stačí říct doplním to tam. Na návody potřebujeme jednotné místo a né, aby to bylo všude různě po internetu. :wink:

Nepochopil jsem, proč odkazujete ohledně LXC kontejnerů na Google, když v podstatě je to copy&paste z komunitní a oficiální dokumentace.

//EDIT: Proto je dobré si vždycky udělat tu námahu a připsat vždy na závěr převzato či zkopírovano z …

1 Like

Mám v tom občas takovej bordel ,že ani nevím odkud to je :slight_smile: Proto sem to sem vložil- pro úplnost… a taky sem už zapoměl odkud sem to zkopčil :slight_smile: Chápat to, je marná snaha
EDIT:/ Opraveno :slight_smile:

Ahoj,

LXC kontajner je krásné řešení, ale ne pro původní Turris (v kontaineru běží jen TurrisOS …), řeší to pouze Omnii …

Ahoj,
v kontejneru si můžeš spustit i Debian pro Turris 1.x… :slight_smile:

TL;DR: LXC kontejnery [Turris wiki]

No, tak to jsem přehlídl …
Díky

Je toto ještě aktuální? Rozhoupal jsem se konečně k LXC, ale v komunitní en/cz jsem to nějak nenašel…

V /etc/config/updater mám odpočátku
config pkglists ‘pkglists’
list lists ‘dvb’
list lists ‘netutils’
list lists ‘nas’
list lists ‘lxc’

stejně tak /srv/ mapováno na SSD, už leta :slight_smile:

Je toto ještě aktuální? Rozhoupal jsem se konečně k LXC, ale v komunitní en/cz jsem to nějak nenašel

Nerad bych tu psal starý, neaktuální postup, který spočítal ve vložení kódu do souboru /etc/updater/user.lua. Aby se Vám to neodinstalovalo, tak správný postup je nainstalovat LXC nástroje přes administrační rozhraní Foris v záložce Updater.

Co se týče článku - LXC kontejnerů pro Turris 1.x, který je v komunitní části, tak je tam nadpis Instalace a pod ním je odkaz, který Vás přesměruje do oficiální článku, kde máme popsanou instalaci:

Dle zaslaného výstupu z /etc/config/updater se ničeho nemusíte obávat, protože to máte dobře.

Paráda, díky :slight_smile:

Radši jsem se zeptal… Sice jsem si vždy auto/user udržoval v dobrém stavu manuálně a LXC mám povolené přes foris, ale vzhledem k nedávné změně updateru na pkgupdate a taky tomu, že to LXC mám připravené už z doby, kdy jsem router kupoval… aneb jistota je kulomet :slight_smile: