Nevím jak zapnout router

již tomu je řadu měsíců co mi došel router domů, hned po vybalení jsem ho chtěl zkoušet, ale po zapojení do proudu se nic neděje, nic se nerozsvítí, na sériovém portu není žádná odezva. Je nějaký speciální trik jak ho zapnout? Prolezl jsem řadu návodů, ale nikde se o zapnutí nijak výrazně nezmiňují.

Svítí LEDka na trafu? Btw. router by se měl zapnout sám, není na to žádný trik, ani na něm není fyzický vypínač. Buď tam není nahranej SW nebo je v háji nějakej hardware.

ano, ledka na něm svítí a funguje v pořádku, zkoušel jsem ho připojit do jiného routeru, který také bere 12V. Hm, čekal jsem, že tam je nějaký fígl, jak ho poprvé zapnout.

A nedělá to vůbec nic jo? Je to divný, už si nepamatuju, jak to bylo při mém prvním zapnutí. Možná zkusit po zapojení přes prohlížeč najet to základní nastavení, třeba to bude jen nějaká kravina, jenom z nějakého důvodu nesvítí LEDky a po tom nastavení a aktualizaci to naběhne. Tady je návod https://www.youtube.com/watch?v=dZ1hb6xv9BQ

Prdlajs, když se připojí napájení hned do routeru, tak se rozsvití ledky.
Pokud nic není na seriové lince, tak kontakujte CZ.NIC na adrese tech.support(at)turris(dot)cz

ticho a tma. Po asi 30 minutách je pořád studený a nevypadá, že by se zahříval. Do žádného z vnějších portů nejde žádný proud, žádná wifi se nenastartuje, ethernet neraguje a usb jakby smet. Očividně mám doma nové těžítko :).

Ono se taky chlubit, že router máte několik měsíců a zapojujete ho až nyní to je taky na uvážení. Pokud máte Turris 1.x jste vázan smlovou, pokud máte Omnii, tak se Vás to netýká.

Když je problém, že router nefunguje, tak jste to měl řešit nejlépe hned. Napište jim na e-mail. Odepíši Vám nejspíše v pracovní době a odepíši Vám ještě ten den, když jim tam písnete ráno.

A čemu vadí, že ho nezapojím hned? Uváděl jsem to, jen aby bylo jasné, o kterou sérii jde. Byl jsem řadu měsíců pryč na projektu a doma se mezitím s tím nikdo nepopral.

ale díky za typ na podporu, tenhle email jsem nikde nenašel, na lístečku mám jen odkaz na tohle fórum.