Netmetr - naměřené údaje

Vím že tato služba je označena jako EXPERIMENTÁLNÍ, přesto ale výsledky měření jsou velmi podivné.
Připadá mi, jako by to router násobil dvěma.
Ve stejný čas router ukáže 50Mb a webový test spíše reálných 18Mb.
Mám linku od O2, zaplaceno je 20Mb.
Jak jste na tom vy?

Ano, O2 slibovalo že bude teď pouštět víc pro nalákání na vyšší tarify, ale webový měřič ukazuje reálnější výstup, mě asi nic nepřidali. :slight_smile:
Stejně tak třeba rychlost.cz

Já odpovídám cca reálu.

U mě měření také odpovídá realitě - zaplaceno 100 Mbps, měření mezi 80 a 95 Mbps. Připojení kabelem, resp. dům optikou.

O2, zaplaceno 20Mb, rychlost dříve 24Mb, teď po výměně modemu synchronizace s ústřednou 32 Mb, testy odpovídají ± jak na webu tak v Turrisu okolo 30 Mb.

Možná, že se jedná skutečně o chybu, to nechám kolegům. Mám jen možné vysvětlení. Někteří poskytovatelé implementují nějaké nárazové zrychlení, které pro nějaký daný objem na čas nejsou omezené standardní předplacenou rychlostí linky. Při dlouhodobé zátěži to pak vypadá jako špičky v rychlostech (z mé zkušenosti). Podle mě by toto mohlo vysvětlovat. Protože Váš přístup na web netmetr.cz pravděpodobně to zrychlení vyčerpal. Protože inicializace měření z forise je na připojení k internetu mnohem lehčí tak je pravděpodobné, že se Vám daří měřit právě dané zrychlení. Jediné co mě trochu nakopává tuto teorii je, že mi přijde, že by to nemělo být tak konzistentní. Prostě někdy by měla ta rychlost být vyčerpaná a jindy ne a ne, že tam je pokaždé. Takže skutečně se může jednat o nějaký problém v netmetru samotném. Moji linku ale netmetr měří dobře (tedy alespoň tu kterou zvládne měřit).

1 Like

U mne to zhruba odpovídá reálu, přibližně stejně mi to dává i speedtest.net a úplně stejně webová verze spuštěná přímo z netmetr.cz.

1 Like

Na rychlou podobnou kontrolu mám do Googlu přidané Speedtest by Ookla. Mimo jiné to měří rychlost na právě otevřený web. Výsledky bývají občas zajímavé.

1 Like

U mě rychlost odpovídá. VDSL 100/10 a rychlosti ca 91-93/9,5. Měřeno aplikací Ookly, Netmetrem na mobilu a měřením na webu CESNETu. To poslední dává nejkonzistentnější výsledky.

M.

1 Like