Nefunkční re-foris guide

Zdravím, právě jsem obnovil nově nabytý Turris 1.1 pomocí nejnovějšího medkitu a nedaří se mi úvodní nastavení.

Ze stránky:

Available applications

Switching to the default one in: 25 s

Jsem přesměrován na:
http://192.168.1.1/reforis/guide/

  • zde myslím problikl error: Error occurred while fetching data

A následně na:
http://192.168.1.1/reforis/guide/password

Ani na jedné stránce nejsou k dispozici žádné možnosti, jen header s logem Turris.

Turris obnoven podle pokynů na:

Předtím jsem musel aktualizovat NOR z SD a přenést root.keys z jiného Turrisu.

Dobrý den,

guide pro Turris 1.1 je opraven v nádcházející verze Turris OS 5.2.1 na základě následujícího commitu:

A nejjednodušší způsob jak to do modráka dostat?

V tuto chvíli asi jediná možnost je switch branch do HBT, případně stáhnout daný medkit, naimportovat jej do factory a rollbacknout. Před Updaterem tabem provést v CLI switch-branch hbt. Oprava se do stabilního vydání dostane ASAP.

Tak já tedy asi počkám na stabilní vydání a počkám na nový medkit. Do tý doby bude “dělat internet” stará škatule.
Díky!

Tak jsem právě nahrál poslední medkit a udělal faktory reset. Pořád se ten reForis Guide chová divně. Jsem na stránce pro nastavení hesla ale stránka se sama od sebe, co několik vteřin obnovuje, takže člověk stejně nic nesnastaví. A když se mi podaří heslo rychle zadat a uložit, dostanu chybu, že “Session expired”

Tak už to nějak začalo fungovat.

Dočastně jsem měl heslo nastavené přes konzoli a vše ostatní jsem nastavoval přes Luci.

Který operační systém a webový prohlížeč používáte pro nastavení routeru? Pokud se jedná o iOS a Safari browser, tak se s velkou pravděpodobností jedná o tohle issue:

Windows 10, používám Firefox, ale zkoušel jsem i starý Edge a IE a chovalo se to stejně.

Ani ve verzi 5.2.3 nemám reForis pod Firefoxem zcela funkční, alespoň ne hned od začátku. Turris jsem obnovil pomocí medkitu a první problém na který narazím je stále ten samý - stránka na nastavní hesla se stále obnovuje a i když se mi podařilo heslo zadat a potvrdit, dostanu session expired. Nakonec se mi heslo podařilo nastavit v Egde, ale když se pokusím přihlásit ve Firefoxu tak dostanu hesla dostanu:
“Forbidden
CSRF token missing or incorrect.”

Vypadá to, že po nějaké době, 10-minut se to ale zberchá a začne to fungovat i ve Firefoxu.

1 Like

Kolegové @msasek a @Aleksan4eg, že se podíváte na tento problém a přijdete tomu na kloub? :muscle:

Díky za info, určitě se na to podíváme.