Nefukční webové rozhradní po automatickém upgradu na 6.0

Podobne aj u mna, vcera aktualizacia a prestal fungovat pristup na WAN. Najprv som restartoval modem od UPC, ale to nepomohlo, potom som si vsimol, ze router hlasi aktualizacie a chce restart.
Jeden restart nestacil, ale nakoniec sa to rozbehlo.
Dnes znova, daka aktualizacia, router sa asi restartoval a ostal svietit - vsetky led na modro.
Nechal som to ale nic sa nedialo, tak som ho restartoval a uz to ide … zatial.

Ako chalani, po tolkych rokoch spokojnosti zrazu toto? Co sa deje? Znizujete stavy, ci setrite na testovani? Vsak toto nie je MS.

2 Likes

Ja mam nastavene instalacie aktualizacii len po rucnom potvrdeni, reboot prebieha automaticky nadranom.
mozem len odporucat.

musim sa zastat developerov - niektore chyby sa objavia len zlomku pouzivatelov. aj u inych systemov dochadza k situaciam ked betatesty nic nenajdu a problem sa objavi az naostro.

1 Like

todle ale není krátkodobý problém. Tyto problémy se objevují dlouhodobě v řádu let. Jen lidi prskají celkově, protože se nemění přístup k problému … a to jsou chyby v produkci. Normálně máš devel, pak stage a pak produkci. A testuješ třeba 1 měsíc + máš některé lidi buď nadšence, nebo na smlouvu … kteří ti to ještě před vydáním otestují. Todle všechno záleží, jak se k tomu postaví vedoucí týmu a ten pak diktuje. Z každé chyby a problému který vypadne ven, se pak dělá předběžná opatření aby se tomu přiště vyhlo :wink:
A ano, pár věcí občas probublá, ale jsi schopný okamžitě hotfixu (což může i znamenat jen vrácení do předchozího stable stavu).

1 Like

TOS ma 4 urovne prereleasov, ak to cez ne prebubla, co ma este devel team robit?

Aha, velký update… failed…
Turris 1.0 a Turris 1.1, si stěžovali na nedostupnost balíčku Wireguard
Turris Omnia si stěžoval na nedostupnost balíčku r8152-firmware, jinak zdá se update přežil.

Turris 1.0 se asi hodinu po vynuceném restartu probral, ale po asi další hodině už byl zase mimo. Předpokládám, že se aktualizace zkusila instalovat znovu, a opět selhala. Přišel stejný email o chybějím balíčku wireguard, a pak se router odmlčel. Minimálně služby běžící na a za tímto Turrisem jsou nedostupné. Zda funguje lokální síť netuším, mám to k němu 80km, a bez wireguardu se k němu nepřipojím. Naštěstí tam mám v neděli cestu.

Koukám že problémy všichni stejné :joy:
Jak tedy vyřešit nedostupné webové rozhraní? Včera se mi začala hlásit nedostupná wifi síť. Když jsem přišel domů ukázalo to že je nepřipojená wifi karta. Tak jsem provedl restart wifi a vypnul zapnul router. Od té doby nefrčí web rozhraní :smiley:
Dnes jsem se k tomu dostal více a SSH normálně fakčí, tak jdu sem a koukám že problémy které s tímhle routerem mám, tak mají všichni :grin:

Tak včera také proběhl nečekaně update Omnie, stačilo udělat “jen čtyřikrát reset, z toho dvakrát vytažení ze zásuvky, dále ruční pkgupdate a opětovně přenastavit wifi” no a teď to vypadá, že je to zase plně funkční. Chvíli jsem si myslel, že je po Omnii, potom jsem si nadával, že jsem záložní Omnii daroval.
MOX samozřejmě ještě stále nefunguje, tak jak by měl, reset se musí pořád dělat vytažením ze zásuvky, u jakékoli aktualizace, doufám, že se u něj prozatím aspoň vyřeší funkčnost druhé wifi, když teď na verzi 6 funguje jen jedna.

Mimochodom, ak vam prestane fungovat NFS, tak po novom musim byt v /etc/exports aj fsid=num.
Napr.:
/mnt/adresar 192.168.1.0/255.255.255.0(fsid=1,rw,all_squash,insecure,anonuid=1000,anongid=1000,async,no_subtree_check)

A post was split to a new topic: Chybějící Foris v 6.0

V reForisu mi nefunguje test připojení - IPv4 Gateway Connectivity :x:
Dělá to jak Mox (DHCP na LTE) tak Omnia (Statická IP ve WANu). Může to někdo nezávisle vyzkoušet?

Reakce na můj obdobný post. Je to bug:

1 Like

Po 6.0 mi to dělalo přesně tohle (http hodí na https /cgi-bin/luci/ kde je 404). Nejsem schopný se dostat do administrace. Pak přišla další bugfix verze a zas to šlo. Teda, trochu. Nešlo se přihlásit do luci (špatné heslo), tak jsem musel do reForrisu a pak přepnout do luci. Stalo se mi i že v luci nebylo menu, ale restart to vyřešil. Dnes jsem si všiml že nejde VPN, takže někdy o víkendu, nebo v pondělí ráno to nějaká aktualizace zase rozbila. Zkusil jsem tedy načíst aktualizace, ty co to našlo jsem nainstaloval a chtěl reboot. Ten ale nic nerebootnul. Tak jsem to zkusil přes SSH, ale nic, reboot nefungoval. Tak jsem to rebootnul tlačítkem vzadu a teď jde VPN, ale reForris ani luci zase nic.