Nedaří se mi rozchodit Vodafone K5150 LTE dongle

Zdravím, snažím se na Turris Omnia rozběhat LTE připojení a mám k tomu tento 2 roky starý dongle vyrobený Huawei přímo pro Vodafone. Mám na něm nejnovější firmware a 4G funguje špicovně na Ubuntu i Windows 10. Bohužel na Turrisu jen poblikává a když se ho snažím přidat jako UMTS/GPRS/EV-DO rozhraní tak vůbec nemám možnost vybrat /dev/ttyUSB. netutils jsou nainstalované a vše je aktuální. Turris mám teprve pár hodin a v Linuxu chodím ztěžka, zkusím vám popsat jaké jsou moje zážitky a jestli vás něco napadne, budu moc vděčný.

Když dám lsusb -v tak se hlásí jako [Mass Storage - SCSI], dle všeho by to mělo být správně [Communications - Ethernet Networking]. Což mě vede k domněnce, že je chyba u usb_modeswitch, který to má přepínat.

usbmode -l modem vidí

Found device: 12d1:1f16 (Manufacturer: "Vodafone (Huawei)", Product: "K5150", Serial: "FFFFFFFFFFFFFFFF")

usbmode -s ale dělá houbeles

Díky.

Problém výřešen i když mám z půlky hlavy otrhané vlasy. Bylo nutné doinstalovat balík umbim … S ním se modem automaticky začal hlásit jako wwan0. Pro ten je nutné vytvořit nové rozhraní (nebo upravit stávající WAN) a přes SSH (LuCi wwan protokol nepodporuje) mu nastavit parametry v /etc/config/network.

config interface 'Vodafone_LTE'
    option ifname 'wwan0'
    option proto 'wwan'
    option apn 'internet'

Poté už jen stačí restartovat networking

/etc/init.d/network reload
1 Like