NAS box a restarty routeru

Přimlouval bych se za to napájení … Mám taky Omnii a NAS box, když jsem zkusil připojit WD Red 4TB ( plotnový ) tak se ani nerozběhl při napájení z Omnie :slight_smile: takže jsem si nakoupil externí zdroje pro HDD, ale už jsem to nedodělal … SSD má sice menší nároky, ale určitě bych zkusil ten disk napájet samostatně mimo Omnii a uvidíš jestli je problém v napájení nebo budeš pátrat dál …

Jojo, vím, že to není NAS, viz můj předchozí příspěvek.

O Linuxu v Syno vím, mnohokrát jsem do toho lezl i přes SSH. Problém je, že moje low-cost Syno třeba neumí žádnou formu virtualizace (asi omezení toho CPU, protože Synology to jinak obecně umějí).

Na Turrisu mám například v LXC spuštěnou automatizaci domácnosti (HomeAssistant) a funguje to výborně.

K ext. napájení. Mno neumím si moc představit, že bych nějak do té krabičky táhnul extra kabel s napájením z dalšího adaptéru. Měl jsem spíš na mysli, že bych koupil výkonnější adaptér přímo pro Turris a hnal to nadále přes desku. Teď teda koukám, že origo zdroj má “jen” 40W.

Já měl kdysi na levném Synology Debian v chrootu, který mi řešil celou řadu služeb, co jsem nechtěl mít na routeru. Na druhou stranu, diskový server není server pro virtualizaci, byť jsou zde samozřejmě synergie. Nevím sice, na co virtualizaci používáte, ale nemohl by na to stačit flash disk v Omnii?

Však ano. Omnie mi dělá kromě routování také LXC, kde běží automatizace domácnosti. To funguje dobře. Přidal jsem jí NASbox, SSD disk a doufal, že tam přesunu ještě soubory aka NAS funkci a celé Synology s plotnami mohu vypnout.

Ono to vlastně celé funguje, jen se ta Omnia jednou za pár dní záhadně rebootne, viz předchozí příspěvky.

A opět říkám … ano, chápu že router je na routování a NAS je uložiště, nikoliv server. Snažím se prostě jen nemít doma zbytečně moc zařízení a centralizovat ty věci ideálně do jednoho. Navíc narážím na to, že jako Turris, tak i Synology NAS se vlastně pyšní tím, že zvládají více než jen své základní funkce a určení. Například Synology má zcela oficiální addon na virtualizaci, když to HW umožňuje.

1 Like

Je mi jasné, že externí napájení je opruz, ale myslel jsem to na vyzkoušení - týden nebo dva a když to bude OK tak víš kde je problém …
Mám něco takového :

plus redukci Moles-SATA

Jo tohle presne vlastne i mam k nejakemu SATA-2-USB adapteru… OK, zkusim.

ja jsem furt na stare 3.x vetvi s nas boxem a dělalo mi to taky, jestli si pamatuju dobre pomohlo vypnout NCQ v rc.local pred sestavenim raidu

mam 2 disky -

disable NCQ

echo 1 > /sys/block/sda/device/queue_depth
echo 1 > /sys/block/sdb/device/queue_depth