Na PC v oddělené VLAN nejde internet

Ahoj, potřeboval bych, aby počítač připojený do eth1 měl přístup na internet, ale aby byl oddělený od ostatních zařízení připojených do routeru.

Postupoval jsem podle návodu: https://www.turris.cz/doc/cs/howto/advanced_vlan_settings , vytvořil jsem novou síť pro eth1, nastavil DHCP a povolil přesměrování.

Počítač připojený do eth1 se teď dostane do administrace routeru, ale ne na internet. Diagnostika Windows hlásí: “Vzdálené zařízení nebo prostředek nepřijímá připojení”, při pokusu o ping se vrátí: “Destination port unreachable”.
Pravidlo firewallu přesměrování nové lan -> wan je nastaveno stejně, jako původní lan -> wan, kde to funguje.

Nevíte někdo, kde by mohl být problém? Díky za pomoc.

Zkusil bych se podívat do Luci na síť-rozhraní, vybrat konkrétní síť a kouknout na síťové mosty.

Dal bych takovej ten hloupej dotaz restartoval/reloadoval nastaveni tzn aplikoval ho?

Děkuji za pomoc. Ano, router jsem vždy po změnách restartoval.

Nakonec jsem problém vyřešil obnovením routeru do továrního nastavení a naklikáním kroků z návodu přímo v LuCI.

Proč to předtím nefungovalo ale netuším - v LuCi teď nastavení vypadá stejně, jako když jsem to nastavoval přes SSH.
Předpokládám, že návod už není aktuální, protože i když jsem návod přesně dodržel, tak to nefungovalo. Naopak nastavení přes LuCI, které by podle návodu mělo vést k disfunkci zařízení, funguje bez problému.