Možnost upravovat uživatelský seznam aplikací pro updater

Zdravím,

Baličky sw, pokud mají zůstat aktuální, by se měli stahovat skrze updater a ne přes stránku Software v luci.

Bohužel ale chybí jednoduchý způsob jak toho docílit bez příkazové řádky.
Takže mě napadlo rozšířit luci stránku software o další okno v nastavení kde mohu nastavovat jaké balíčky má updater zkontrolovat a nainstalovat.

Upravil jsem soubor /usr/lib/lua/luci/model/cbi/admin_system/ipkg.lua následovně:

-- Copyright 2008 Steven Barth <steven@midlink.org>
-- Copyright 2008-2011 Jo-Philipp Wich <jow@openwrt.org>
-- Licensed to the public under the Apache License 2.0.

local ipkgfile = "/etc/opkg.conf"
local distfeeds = "/etc/opkg/distfeeds.conf"
local customfeeds = "/etc/opkg/customfeeds.conf"
+local mypackages = "/etc/updater/conf.d/mypackages.lua"

f = SimpleForm("ipkgconf", translate("OPKG-Configuration"), translate("General options for opkg"))

f:append(Template("admin_system/ipkg"))

t = f:field(TextValue, "lines")
t.wrap = "off"
t.rows = 10
function t.cfgvalue()
	return nixio.fs.readfile(ipkgfile) or ""
end

function t.write(self, section, data)
	return nixio.fs.writefile(ipkgfile, data:gsub("\r\n", "\n"))
end

function f.handle(self, state, data)
	return true
end

g = SimpleForm("distfeedconf", translate("Distribution feeds"),
	translate("Build/distribution specific feed definitions. This file will NOT be preserved in any sysupgrade."))

d = g:field(TextValue, "lines2")
d.wrap = "off"
d.rows = 10
function d.cfgvalue()
	return nixio.fs.readfile(distfeeds) or ""
end

function d.write(self, section, data)
	return nixio.fs.writefile(distfeeds, data:gsub("\r\n", "\n"))
end

function g.handle(self, state, data)
	return true
end

h = SimpleForm("customfeedconf", translate("Custom feeds"),
	translate("Custom feed definitions, e.g. private feeds. This file can be preserved in a sysupgrade."))

c = h:field(TextValue, "lines3")
c.wrap = "off"
c.rows = 10
function c.cfgvalue()
	return nixio.fs.readfile(customfeeds) or ""
end

function c.write(self, section, data)
	return nixio.fs.writefile(customfeeds, data:gsub("\r\n", "\n"))
end

function h.handle(self, state, data)
	return true
end

+i = SimpleForm("myopkg", translate("MyPackages.lua"),
+	translate("This is the content of /etc/updater/conf.d/mypackages.lua."))
+
+e = i:field(TextValue, "lines4")
+e.wrap = "off"
+e.rows = 20
+function e.cfgvalue()
+	return nixio.fs.readfile(mypackages) or ""
+end
+
+function e.write(self, section, data)
+	return nixio.fs.writefile(mypackages, data:gsub("\r\n", "\n"))
+end
+
+function i.handle(self, state, data)
+	return true
+end

-return f, g, h
+return f, g, h, i

Je mi jasné, že při první aktualizaci mé změny vezmou za své, ale bohužel není v mých schopnostech, vytvořit a pushnout patch, a tímto žádám vývojáře z CZ.NIC aby zvážili tuto úpravu a přidání této funkcionality.

Ještě by bylo hezké, aby tlačítko odeslat spustilo i updater. Momentálně ho spouštím kliknutím na uložit v rozhraní Foris na stránce updater.

2 Likes

Hmm. Ta hláška je tam z dob kdy si updater s opkg moc nerozumněl. Teď už máme opkg wrapper a tedy až na některé situace to co si naklikáte v luci se aplikuje. Nefunguje to na Uninstall to ne no. Jako klidně můžeme zahrnout, není problém.

Proč není ve Vašich schopnostech poslat patch? Nevíte jak na to? Nebo nemáte čas?

Bylo by to super to tam mít, mám tam i zmiňované uninstall příkazy, navíc je to docela super list balíčků, co si lze zálohovat, a pak nasadit bez klikání v LuCI :wink:

bych předpokládám udělal asi takto:

nixio.fs.writefile(mypackages, data:gsub("\r\n", "\n"))
return os.execute("updater-supervisor -d >/dev/null 2>&1")

Zatím jsem si nenašel čas na naučení gitu, nejsem tolik vývojář, takže na mé malé projekty to nebylo třeba.

Podíval jsem se na to a vzhledem k počtu releasů pro 3.x tak se asi již začleněním nebudu zabývat. Omlouvám se, ale skutečně to nemá moc smysl. Myšlenka se mi ale líbí. Díval jsem se do aktuálního luci do kterého bych to rád začlenil a bohužel daný kód je již nyní prakticky jiný. Nic co by se nedalo vyřešit, ale vzhledem k tomu, že to znamená vše napsat znovu, tak to bohužel nebude v blízké době. Pokud Vás mohu poprosit a pokud by jste měl čas, tak by jste mě potěšil, pokud by jste změny zaintegroval do aktuálního Luci v 4.0 releasu.

Jinak mám k implementaci jen jedinou výtku a to je, že bych soubor raději pojmenoval něco jako user-luci.lua namísto mypackages.lua.

Doporučuji se git alespoň nějak na základech naučit i pokud nejste vývojář. U nás v něm spravujeme vlastně celý projekt. Děláme dokumentaci a i nevývojáři jsou u nás nuceni používat git a gitlab. A pokud už ho pak umíte tak pochopíte, že neexistuje tak malý projekt který by jste v gitu nechtěl mít. :slight_smile:

1 Like