MOX změna hardware - další moduly

Tak jsem si dnes změnil konfiguraci MOXe Classic a stálo mě to dalších 63$, jestli to půjde takhle dál “strhnu” si kartu. :grin:

Ale USB navíc se určitě hodí, tiskárna, disk, kamera, zvuk. karta…
Jak jste na tom vy?

Prosba na team: přidejte do fóra kategorie pro MOX, děkuji…

Někdo si “strhne” kartu a všichni dostanou podporu Bluetooth a možná i další stretchgoal!

Jo, bluetooth se taky bude hodit…

Ahoj @commar … nějaký čas už přemýšlím, k čemu bych tak ve své síti to bluetooth využil (pokud bude a já věřím, že bude.
Inspiruj mě trošku, prosím, jaké využití pro něj zamýšlíš.

Díky

v podstatě (a. hlavně) připojení IoT zařízení, jinak asi nic moc.

Největší využití bude asi ve spojitosti s telefonem a reproduktorem.
Ale existují tiskárny s bluetooth, konferenční zařízení, ovladače od různých pohonů (třeba vrat),
dále třeba numerická klávesnice, lokalizační čip s bluetooth a různé hračky.

Kategorii mox přidáme jakmile se dořeší potřebný úklid ve stávajích kategoriích.

1 Like

S reproduktorem si poněkud fandíte, protože v pulseaudiu není podpora pro bluetooth aktuálně přikompilována navíc je v turrisu pulseaudio verze tuším 9 v LXC debianu již verze 11 ale bluetooth se nedá protáhnout do LXC kontejneru takže se to vlastně vůbec nedá zprovoznit. Navíc co jsem tak četl tak se pulseaudio moc nesnáší s dalšími démony a nemůže využívat najednou alsa knihovnu a když jsme u té alsy tak v aktuálním turrisu chybí /proc/asound/cards takže se to i tak nedá moc zprovoznit.

To máte asi pravdu, ale když si vzpomenu co všechno T 1.0 neměl a neuměl…

Tak se zkuste pochlapit a přeložit ten kernel a balíky pulse audio a alsa knihovnu nějak rozumně aby to fungovalo. Nebo by to měla vyřešit migrace do LEDE kde by to mělo fungovat lépe. Poslední dobou používám turris už ne jen jako router ale jako regulerní server a je škoda že jsou podobné věci povypínané.

To se obávám je nad moje možnosti. Něco jsem sice už kompiloval, ale většinou jsem si vše odněkud postahoval maximálně upravil Makefile. Na nějaké velké úpravy a programování to není.

Trochu jsem doufal že když se bavíme o MOXu a LEDE tak by to mohlo chodit.

Když jsem zakládal tuto diskuzi, doufal jsem že probereme kdo co objednal jaké rozšíření k tomu a k čemu to použije.

Kombinace bluetooth a (2.4GHz) wifi routeru … trochu se desim :-/
To je pomalu na velkej cervenej napis, ze v tyhle kombinaci ne’e.

Tak za mě tady. Jen jsem nakonec dal přednost navýšení paměti před PoE, které na rozdíl od ní půjde, jak od modulárního routeru pevně doufám, kdykoliv dokoupit.

Bylo řečeno, že bluetooth bude dostupný na všech verzích MOXu s Wi-Fi. Bude tedy dostupný na desce MOX B / MOX G nebo bude osazen přímo na desce MOX A?

BT bude součásti SDIO WiFi takže bude osazeno na modulu A.

1 Like

Děkuji za informaci.