Měření rychlosti / dosahovaná rychlost

Měření jitteru a dalších QoS parametrů máme v plánu spíše výhledově. Momentálně řešíme hlavně produkční nasazení Sentinelu, takže času na Netmetr je opravdu jen na rychlé opravy.

Limitovaná rychlost, to už tady bylo, už jsem to tu zmínil, ale nikdo nereagoval… Jsem se už bál, že jsem v našich luzích jedinný Turrista s tímto železem. Nám se to nepodařilo rozchodit, jedeme v režimu router… Budu rád za každou informaci jak vyhrát tento Zyxelí boj. Díky.

Dobrý den.
Mám stejný router a také od T-Mobile. Ale zklamu vás, postupoval jsem přesně jak je v tom návodu. Resp. ve webové administraci jsem jen přednastavený profil VDSL přepnul do režimu bridge. Nastavení teď vypadá takhle
VDSL .
Mám Turris 1.0, tam jsem postupoval podle standardního návodu, chytlo se to na první pokus. Jak jsem psal a dokumentoval i obrázky výše, nenazval bych to limitovanou rychlostí. V tom “single” módu to standardně dosahuje v podstatě smluvní “až” rychlosti. Při stahování větších souborů přes FTP se rychlost stahování také blíží spíše této. Při downloadu z různých webových úložišť se tu už začne lišit, zřejmě právě podle toho, jestli daný server používá jeden nebo více socketů. U dcery, na 1G ethernetem připojeném Playstation v podstatě všechny hry, pokud nějak měří rychlost, ukáží těch 40Mbit. A tak dále.
Usuzuji z toho, že Zyxel je v tom nevinně - jestli je bridge, tak je pro něj paket jako paket, nepozná který patří k jakému spojení. A posílá ty pakety opravdu 100Mbit/s. Bude to spíše něco v Turrisu, těžko říct kde. Prostě se pro “nějaké” typy spojení dostane na limit, buď HW (nemyslím), nebo nějakého nastaveného omezení. Proto jsem doufal, že někdo ze zkušenějších poradí něco ve smyslu “v /etc/config/něco změň hodnotu parametru XXX na hodnotu YYY”.
Jak už to bývá, diskuze tu ale rychle zahnula někam úplně jinam …

Mimochodem, nevěděl by někdo jak tomuhle Zyxel routeru vysvětlit, že když je teď toliko bridge, je pro něj default gateway právě ten Turris? To jediné mi chybí k tomu abych na Zyxelu rozchodil LAN porty a Wifi jako funkční porty pro připojení dalších zařízení.
Případně, jaké sakra tam může mít root heslo pro připojení přes SSH. Heslo admina z webové konfigurace to není.

A nemohly by ty zablokované sockety souviset třeba s nastavením pro IPTV? Přednastavené xDSL profily se musí v jiných routrech mazat (viz nefunkční LAN porty, resp. návod na Commtrend na přepnutí do BRIDGE, apod). Nicméně nevím, kde to v tom Routeru přesně hledat. V každém případě jste přišel na něco víc než já. Možná se ptáte lépe a v užším pásmu ootázek než já.

To heslo by mělo být zjistitelné na podpoře ZyXELu. Ta funguje docela ochotně, ale když jsem s nimi mluvil a vznesl pro ně nestandardní požadavek, nebyli schopni mi ihned pomoci a předávali požadavek k výrobci na Taiwan. :slight_smile: