Mc omnia nefunguje

Pěkný podvečer,

obracím se na fórum s dotazem, zda někdo používáte mc přes ssh na omnii. Funguje?

Na modrém turrisu bez problémů na omnii mi nejde

Já s ním válčím od začátku. Cca tak do prvního restartu od nainstalování je ok.

Co to je … nefunguje ? Lépe se to posat nedá ? Není tam hláška aborted ? Jak je nastaven terminál ? U mně to záleží na velikosti okna - kdy se spustí a kdy ne. Nenašel jsem žádné pravidlo.

Když se nespustí pozměním velikost okna terminálu a opakuji dokud se nepovede.

Potažmo reset na vyčištění okna

Děkuji za odpověď ano vyskočí aborted vypadá to asi něja takto:

Aborted
root@turris:𐅼#

zvětšování okna nepomáhá,

Ale zmenšování pomohlo. Taková blbost :thinking:
Po naběhnutí si mohu okno zvětšovat jak chci. Nějak nechápu důvod.

Děkuji za nakopnutí

Mne to zlobi uz od zacatku. Hybat oknem asi ani neni treba, vetsinou to jde a pak rup a ani omylem. Po smazani /etc/mc/history to zase nabehne.

To je bohuzel symptom, alespon na Omnii… Ja mam primo ve spoustecim souboru to mazani historie pred samotnym spustenim, aby to bylo 100%.

Samotneho by me zajimalo, cim to je, ale vzhledem k aktivitě v Midnight Commander - enable VFS bych na to moc nezásel

Zdravím,
v tuto chvíli používáme verzi 4.8.17, kde jsou i nějaké patche navíc.

Vytvořili jsme si na našem Gitlabu issue k povolení VFS jak zminuje @Jirka ve svém přispěvku a také aktualizaci MC na verzi 4.8.20, která je v LEDE. Budeme se snažit vás o průběhu informovat přímo na Gitlabu.

1 Like

Parada, diky moc. To jsou dobre zpravy.

Momentalne zkousim kompilaci 4.8.20 z LEDE pro Omnii s VFS na test, je tam trochu jiny obsah patche 010-subshell.patch
, nez u MC z turrisiho repozitare… Mozna to pomuze te “history” chybe.

Jen musim kompilovat toolchain pro Omnii znovu, tak to nejakou dobu potrva…

Zdravím. S tým mc to bude asi komplikovanejšie.

Mne pri premenej TERM=xterm nefunguje na klávesnici hlavesy HOME a END a ramik okna mc nie je tvorení čiarami ale nezmyslami. Ak použijem k mc -a tak je tam simulavani rámik ale ten už tak nevadí.

Zdá sa ze sú tu dva problémy s mc podla mňa:

1. nejdu s TERM=xterm klavesy HOME a END a ramik.
  2. a pady mc s nasledne rozsypanym prikazovym riadkom. Ako keby nesiel znak CR.

V sucasnosti som vyladil (az na pady) kombinaciu TERM=screen a start mc s klucmi: mc -ax a
pridal mazanie historie.

Podla mna to vyzera to na problemy s terminfo a s mc.

Inac router Turris Omnia funguje perfektne.