LXC Containers - aarch64

Při vytváření LXC containeru jsem zjistil, že pro celou řadu distribucí je nyní nabízena architektura ‘aarch64’. Předpokládám, že to je jen nějaká chybka a ‘aarch64’ se do seznamu vloudila omylem, ale stejně se raději zeptám :slight_smile:
Lze na omnii spustit container s 64bit OS?

LXC kontejnery architektury aarch64 jsou pro Turris MOX.

4 Likes

Děkuji za vysvětlení. Díval jsem se na info o MOX a jestli to chápu dobře, tak jeho OS je také (jako Turris OS) OpenWRT based. Čistě pro zajímavost. Jaká je strategie 32/64bit u Omine? Chystá se přechod na 64bit nebo zůstane na 32bitech?

Hardware Omnie nepodporuje 64-bit. EDIT: aha, možná to bylo myšleno ve stylu vydat router velmi podobný Omnii ale s 64-bit podporou?

Ne ne, pochopil jste mne dobře. Domníval jsem se, že CPU Omnie je 64bitový, a že pro 32bitový OS jste se rozhodli “dobrovolně”, ne že je daný použitým HW. Takže situace je zcela jasná. 64-bit verze OS nikdy nebude.

P.S. Jen pro úplnost chci uvést, že můj doplňující dotaz nebyl motivován vidinou 64-bitové verze :smiley: Omnia splnila moje očekávání a to jak ji využívám mi plně vyhovuje. Prostá zvědavost…

2 Likes