Login na reforis neprojde - 6.01

Zdravim,
ani po poslednim updatu na 6.01 nefunguje v normalnim modu login na reforis.

V normalnim (neAnonymim) modu se neda prihlasit.
Login projde, ale nenastavi se cookie, takze jste stale neprihlaseni a zasekli na login obrazovce.
Pri spatnem heslu se objevi hlaske o spatnem heslu, pri spravnem jen login znova.

Jsem na Chrome 106.0.5249.119,

Zařízení Turris Omnia
Verze reForisu 1.3.1
Verze Turris OS 6.0.1
Větev Turris OS HBS
Verze kernelu 5.15.74

Cookie jsou zkousel smazat, zarizeni restartovani.
Rozdil normalni a anonymni mod se lisi ve zpracovani cookiesek v Chrome. I kdyz tam je “HttpOnly, SameSite=Strick” tak tohle Chrome na ulozeni nechce.

( jinak ne, nechci to resit na HTTPS )

Takto to vypada v debugu:

** normalni pripojeni, neporojde **

** anonymni mod, projde **

Pozoroval jsem včera stejnou chybu ve Firefoxu 106, po updatu na 6.0.1 a smazání cookies mi login prošel. Nicméně všechno mi běží na HTTPS (po schválení self-signed certifikátu)

Tak já musel přebindovat lighttpd na jiný port (88) a pak to projde. Na 80 něco sedí a ještě nevím co

23 dni pozdeji … a stale se neni mozne prihlasit s http na reforis. Vazne?

Mel jsem ted dost podobny problem, neslo se mi dostat do reforisu z hlavniho rozcestniku reforis <> luci a pak, kdyz uz to po 30s dobehlo, tak login nic.
Zacal jsem zkoumat, co se deje a zjistil jsem, ze mam z nejakeho duvodu nainstalovany stary foris a foris-client. Zaroven s tim jsem zjistil, ze poslednich ~14dnu mam vytizeni modraka vzdy min na 5% CPU a procesy ktere neustale neco delaji jsou

/bin/python3 /usr/bin/foris-controller -b openwrt -C /var/run/foris-controller-client.sock mqtt --host localhost --port 11883 --passwd-file /etc/fosquitto/credentials.plain --controller-id 'id' --zeroconf-enabled --zeroconf-port 11884    
/usr/bin/python3 /usr/bin/foris-controller -b openwrt -C /var/run/foris-controller-client.sock mqtt --host localhost --port 11883 --passwd-file /etc/fosquitto/credentials.plain --controller-id 'id' --zeroconf-enabled --zeroconf-port 11884
/usr/bin/python3 /usr/bin/foris-controller -b openwrt -C /var/run/foris-controller-client.sock mqtt --host localhost --port 11883 --passwd-file /etc/fosquitto/credentials.plain --controller-id 'id' --zeroconf-enabled --zeroconf-port 11884
/usr/bin/python3 /usr/bin/foris-controller -b openwrt -C /var/run/foris-controller-client.sock mqtt --host localhost --port 11883 --passwd-file /etc/fosquitto/credentials.plain --controller-id 'id --zeroconf-enabled --zeroconf-port 11884
/bin/python3 /usr/bin/foris-ws -a none --host 127.0.0.1 --port 9080 mqtt --mqtt-host localhost --mqtt-port 11883 --mqtt-passwd-file /etc/fosquitto/credentials.plain   

V logach jsem nic uzitecneho nenasel, tak jsem zkousel restart sluzeb, i celeho routeru, ale bez vysledku. Odinstaloval jsem tedy foris i s jeho zavislostma a vytizeni CPU zmizelo a s nim i kompletne reforis :smiley:
Nainstaloval jsem znovu reforis a vsechny moduly, ktere pouzivam (vpn, netmeter, snapshots, cs) a ted se po cca 10s vzdy dostanu do reforisu pres rozcestnik a prihlaseni funguje, nicmene vytizeni CPU na +5% kvuli foris-controller je zpet take.

Turris 1.1