Konference IT 17.2 se bude konat 24.11.2017

Konference Internet a Technologie 17.2 se koná v pátek 24.11.2017 od 09:00 do 17:35.
V prostorách Národní technické knihovny v pražských Dejvicích (ulice: Technická 6)

Vstupné stojí 145,20 Kč vč. DPH (studenti mají slevu ve výši 90%)

Já se osobně těším na přednášky @Tangero (Turris Omnia update) a @miska (Turris Omnia a Suricata: Když iptables nestačí )

Je potřeba se zaregistrovat, co nejdříve, dokud jsou ještě volná místa. Kapacita je omezena na 200 lidí.
Registrovat se můžeme zde: https://akademie.nic.cz/it17.2/ - kde také naleznete další informace k přednáškám. :wink:

1 Like

CZ.NIC nám nějak zchudlo … dříve byla podzimní konference zadara, teď je placená (byť symbolicky, ale je). Docela zajímavé vzhledem k tomu, že na podzimní konferenci prezentují výhradně své projekty ze své dílny.
Tak co se děje?
Domény se málo prodávají? Turrisy nestojí za nic a nechce je nikdo kupovat?

Je to praktický poznatek. Když dáme vstupenky zadarmo, spousta lidí si je objedná a pak nepřijde a nedá vědět - proč taky, bylo to zadarmo. A lidi, co by rádi přišli, nemůžou dorazit, protože už vstupenky nejsou. Variantou je šíleně to přeprodat a pak se klepat, jestli náhodou nepřijde všech 600 lidí do sálu pro 200 lidí. A tak jsme po optimalizaci zvolili poslední variantu, vstupné za cenu domény. Sleva pro studenty je snad dostatečná a vám to zaplatím sám, kdybyste nenašetřil :slight_smile:

3 Likes

V cene budeš mít svůj oblíbený korporátní časopis Turris news :slight_smile: tedy pokud našetříš

Měl by našetřit, do dalšího čísla určitě přidáme nějaký zajímavý rozhovor :slight_smile:

Napadlo mě to … a je to i pochopitelné.
Na studentskou slevu už dávno nemám legálně nárok, tak si cestou domů pořídím prasátko a budu si spořit korunku ke korunce! :slight_smile:

1 Like

Mě to vlákno tak dojalo, že vám snad přispěju… :joy:

4 Likes

Právě mi přistál do emailové schránky newsletter od Akademie CZ.NIC, tak ať to máme kompletní:

Vážený pane,

rádi bychom Vás pozvali na naši druhou letošní konferenci Internet a Technologie, která proběhne 24. listopadu v Národní technické knihovně v pražských Dejvicích.

Co pro Vás chystáme tentokrát? Jak už to ke konci roku bývá, i letos Vám na konferenci nabídneme výhradně přednášky zaměstnanců sdružení. Výkonný ředitel CZ.NIC Ondřej Filip se ve své přednášce ohlédne za projektem automatické správy DNSSEC klíčů, technický ředitel sdružení Zdeněk Brůna představí změny v infrastruktuře autoritativních DNS serverů pro doménu .CZ a kolegové z CSIRT.CZ návštěvníky seznámí s výsledky analýzy DNS dotazů nebo s open source alternativami pro provoz služby Skener webu.

Zástupci technického oddělení potom přiblíží přípravy na přechod backendu systému FRED na moderní C++ nebo Content Security Policy - bezpečnostní standard bránící spouštění nežádoucího kódu ve webovém prohlížeči. Laboratoře CZ.NIC bude na IT 17.2 reprezentovat jejich vedoucí Ladislav Lhotka (projekt JetConf) a zástupci projektů Datovka, Knot DNS, Tablexia nebo Turris.

Kompletní program, registraci a další informace najdete na stránkách konference. Počet míst je i tentokrát omezený, pokud se chcete zúčastnit, přihlaste se co nejdříve.

Přehled nejbližších kurzů

Turris Omnia prakticky (3. listopadu, Ostrava)
3D tisk (6. listopadu, Praha)
Turris Omnia prakticky (13. listopadu, Brno)
DNSSEC – zabezpečení DNS (22. listopadu, Brno)
IPv6 pro pokročilé (23. listopadu, Brno)
Bezpečnost webových aplikací (24. listopadu, Brno)

Zdraví Vás
tým Akademie CZ.NIC

1 Like

Jen pro jistotu připomenu, že se konference koná již zítra. Přihlásilo se 141 lidí.

Na konferenci bude možné koupit WiFI balíček (Compex WLE900VX, pigtaily, diplexery) za zvýhodněnou cenu 1299 Kč s DPH a pouze platba v hotovosti. Pokud se někdo nebude moci dostat na konferenci, tak je možné tento balíček zakoupit v Discompu za 1599 Kč. (prozatím se čeká až to Discomp naskladní).

https://forum.test.turris.cz/t/wifi-upgrade-pack-802-11ac-pro-turris-1-x/5598

Jak vypadá zapojení WiFi karet pro Turris 1.x:

Přidávám odkaz na záznam z konference, který jako již tradičně pořídilo studentské sdružení AVC Silicon Hill - děkujeme! :slight_smile:

zde záznam celé konference
zde odkaz na místo, kde v záznamu začínají přednášky o Turrisu (jsou to 3 bloky přednášek za sebou)