Kernel > 4.4 v Turris Omnia?

Zdravím,

právě se snažím dostat do Omnie kmod-ipt-tee, nicméně balík anti-závisí na kernelu 4.4 (Depends on: !LINUX_4_4 [=y] ). Takže předpokládám, že cestou by mohlo být použití novějšího kernelu, než je 4.4. Plánuje se jeho integrace i do Turrisu? Případně má někdo zkušenost s kompilací novějšího kernelu?

Díky!

Rozhodně plánuje. Už to tu na fóru bylo párkrát zmíněno; alenemám dobré informace kdy by to mohlo být ve -stable.

No, zatím to není ani v test branchi na gitu :slight_smile: Na fóru jsem hledal, ale nenalezl jsem bohužel nic moc relevantního.

To by me take zajimalo. Nedavno jsem na sve omnii zaznamenal crash ovladacu, ktere se pravidelne opakuje. Vzdy pri velke WiFi zatezi modul lehne.

Bud udelam back-port z aktualniho vanilla kernelu (coz bude radove snazsi), nez kompilace jine verze jadra. Ale nez se do toho pustim, tak bych take rad vedel, kdy zhruba se muze objevit nove jadro v omnia repo.

Nějaká informace od Turris-týmu? Pár dnů zpátky byl v branchi posunut 4.4 kernel na aktuální release (.157) ale jinak nic. Chápu, že Mox, ale nějaká informace by se našla, ne? :slight_smile:

Pravděpodobně to bude až s verzí 4.0. V aktuálním OpenWrt je teď 4.9 a 4.14.
Ale kdy bude verze 4.0 se zatím stále neví (alespoň ne oficiálně).

Už je to skoro půl roku od úvodní otázky a zdá se, že se to nikam neposunulo.

Provozuji v LXC kontejneru malý webserver a chtěl jsem si nastavit BBR, ale není to možné kvůli zastaralému jádru.

Otázka na Turris tým:

  1. Kdy lze očekávat aktualizaci jádra?
  2. Pokud se čeká na TurrisOS4 tak kdy bude vydán?

Předem děkuji za reakci.

1 Like

Aktualizace přijde s Turris OS 4.x a to alespoň na verzi 4.14.

Testovat Turris OS 4.0 na omnii můžete již nyní, ale finální vydání je v nedohlednu. Před vydáním je třeba opravit a vyřešit několik problémů (rainbow, switch, …), řádně vše otestovat a nakonec vyřešit migraci. Očekáváme ho tento rok, ale přesnější odhad prozatím nemáme, zatím je v tom až moc neznámých a ještě stále řešíme Mox.

Jádro 4.14 je za rok EOL.

https://www.kernel.org/category/releases.html

1 Like