Kam se nám vytrácí náš Community manager?

Jak jsem se dočetl na stránkách startupjobs.cz, někam do neznáma se nám vytrácí náš Community Manager @Vaclav.

Tak kdyby jste měl někdo zájem o tuto pozici, měl byste se originálním způsobem ohlásit šéfovi projektu @Tangero.

P.S.: Kdybych se o tu pozici ucházel sám, byl by nejlepší způsob hacknout TurrisOS tak, že by se oznámení o tom, že se o pozici zajímá @Nones, oznámilo všem uživatelům routeru.
Všichni členové komunity i developerského týmu by se tak se mnou již předem seznámili a zároveň bych prokázal schopnost oslovit komunitu, vývojový tým i znalost systému a prostředí. Tak jdu ukecat @miska nebo @cynerd, ať to oznámení do příští verze TurrisOS tajně propašují! :slight_smile:

5 Likes

Možná kdybys to napsal anglicky… :slight_smile:

No, to by chtělo.
Si představ, jak by se to hezky vyjímalo … přehled změn v nové verzi TurrisOS 3.8.4

  • oprava zjištěné zranitelnosti ve WPA2 (KRACKNET)
  • proveden update Community Managera z verze 1.0 na verzi 1.1 nebo možná 2.0 … ještě uvidíme! :slight_smile:
1 Like

No ani se mu nedivím - přece jen dělat uživatelům z celého světa hromosvod a za této situace ještě propagovat projekt Turris na všech nádražích, to znamená nemít rodinu ani volný čas a naopak nervy ze železa a být velmi “splachovací”. Dřív nebo později by si většina z nás položila otázku: “Stojí mi to za to?”

2 Likes

Navíc za ty peníze co @Vaclav má… to je charita :slight_smile:

Sice netuším, kolik za to @Vaclav má, ale práce je to určitě zajímavá, ne?
S rodinou to přece nesouvisí … každý, kdo dělá v IT oboru a chce se udržet když ne na špici, tak alespoň na zlatém středu, se musí neustále sebevzdělávat a věnovat práci víc času, než jen “pracovní dobu”. Kdo chce být dobrý ajťák, pro toho musí být práce koníčkem … bez toho to podle mne nejde pořádně dělat.
A rodina by pro to měla mít pochopení …

3 Likes

Dočetl jsem ke slovům “motivační mail” a musel si zapařit FarCry Blood Dragon, dokud jsem neuslyšel alespoň jednou “Send for a medic … so I can kill him too.” :-). Čili jsem to nedočetl do konce, čili nic pro mě :slight_smile:

1 Like

@Nones mohu Tě, prosím, doma citovat? Nebo rovnou seznámit s mou ženou, já ji to nějak už dlouhá léta nejsem schopen vysvětlit :slight_smile:

3 Likes

@vlk, samozřejmě můžeš … i když bezpečnější pro Tebe by bylo, kdyby se Tvá žena seznámila s mojí ženou a holky si to pěkně vyříkaly samy.
A my by jsme se mohli v klidu věnovat dál těm svým počítačům! :slight_smile:

2 Likes

Pro mne by to také asi nejspíš nebylo … neumím psát korporátní tiskoviny (jako třeba Turris News apod.) a v požadavcích na přijetí je, že bych to měl umět a navíc, že bych to měl i milovat. A to by mně šlo asi velice těžko!
A dále … jsem se svou prací docela spokojen, tak mne nenapadá moc důvodů, proč brát “do zaječích”. Pozice je podle mne vhodná spíš pro začínající … já už jsem ve věku, kdy se nechávám lovit, než abych aktivně lovil sám. :slight_smile:

1 Like

Milí Turristé a Turristky,
omlouvám se, že jste se o mém chystaném odchodu dozvěděli tímto způsobem. Od začátku jsem k Vám otevřený a upřímný, i tak jsem se plánoval rozloučit. Člověk míní, pán Bůh mění, plán dodržím.

K zodpovězení Vašich přímo i nepřímo položených otázek, či osvětlení dojmů:

  • Ano, z Turris týmu a CZ.NIC odcházím. Inzerát můžete nadále řešit s @Tangero.

  • Nevytrácím se do neznáma, ani do konkurenční firmy. 31.10. končí moje smlouva a do té doby jsem Vám plně k dispozici. Dostal jsem nabídku na přestup z Turris týmu do oddělení marketingu, kde bych mohl částečně pokračovat v práci pro Vás, kterou jsem nepřijal. V tuto chvíli zjišťuji, vybírám a zkoumám možnosti mého dalšího pracovního působení.

  • Můj odchod z Turris týmu neznamená, že bych na Turris jakkoli zanevřel. Stále jej považuji, a nadále budu, za výbornou volbu bezpečného a výkonného routeru pro domácí, podnikové či konferenční nasazení, stejně jako skvělý základ pro stále více vlastních řešení. Tak o něm nadále budu mluvit, i na všech nádražích :slight_smile:

  • S rodinou to souvisí i nesouvisí. Ženu nemám, děti také ne. Je pravda, že má práce mé poslední dva vztahy s přítelkyněmi výrazně ovlivnila. Pozitivně i negativně. Ale ničeho nelituji, work/life balance mám nastaven dobře.

  • Jsem rád, že jsem mohl být členem (a ještě chvíli budu) Turris týmu a pracovat pro Vás a s Vámi. Ano, na mnoho plánů nezbyl čas, ale ničeho nelituji a odcházím v klidu a spokojený. Stálo to za to a bylo to s Vámi skvělé!

  • Netřeba být korporátní tiskař. Vše, co jsem Vám kdy psal, bylo úpřímné, pravdivé a nezavádějící.

  • Stay tuned :wink:

  • Rád zodpovím Vaše otázky, pokud to bude v mým možnostech. Jako vždycky.

Díky Vám!
Váš Václav

English version here

8 Likes

Rád bych poděkoval Vaškovi za jeho roční působení v týmu Turrisu, kdy se s neutuchajícím entusiasmem staral o komunikaci v rámci komunity. Ale s tím, jak projekt rostl a vyvíjel se, jsme se začali rozcházet v představách, jak dále a dohodli jsme se na tom, že spolupráci ukončíme.

1 Like

To je cesta do pekel :frowning:

Ale no ták … někdo ty naše technické výmysly a výdobytky přece nabízet a prodávat musí, ne?
Sice to kolegové markeťáci (teď nemyslím konkrétně markeťáky z CZ.NIC, ale markeťáky obecně) dělají někdy dost podivně, ale podle mne vždycky lépe, než když se do jakékoliv formy samoprodeje pustíme my technici.

Buďme tedy kritičtí, ale zároveň i sebekritičtí!

3 Likes

Díky za podporu, vysvětlování a všechny ty ryby. May you be happy at your new job, whatever it is.

3 Likes

Rád se za komunitu Turris projektu k poděkování pro @Vaclav přidávám.
A samozřejmě i k přání, ať se mu v jeho další pracovní kariéře daří.

4 Likes

Také hodně zdaru a díky za pevné nervy s námi :slight_smile:

Mimochodem, kolik lidí z původního Turris 1.0 teamu je ještě v CZ.NIC a věnuje se routeru? Martin Strbačka, Bedrich Kosata i Michal Vaner jsou dávno pryč a už si nevzpomínám na další…

2 Likes

Děkuji za přání! Nervy s Vámi byly v klidu. Když má komunita zájem, tak to jde samo. Jen víc toho času na práci :smile:

Momentálně služebně nejstarším bude v SW týmu Štěpán Henek a po něm Robin Obůrka :slight_smile: A nesmíme zapomenout ani na naše úžasné HW vývojáře, bez kterých bychom si mohli Turrisy leda představovat :blush:

2 Likes

Díky a ať se daří!!! <- to jsou ostravské 3 vykřičníky

2 Likes

Děkuji !!! :smile: Routeru zdar, i v Ostravě !!!

1 Like