Je Turris Omnia vhodný do firmy? (50 zařízení)

Ahoj,

řešíme jak zlepšit síť ve firmě, aktuálně tam máme https://www.alza.cz/mikrotik-rb951g-2hnd-d429778.htm který máme přímo od poskytovatele optiky faster.cz a narážíme na to, že vytěžujeme často procesor na maximum (wifi řešíme samostatně přes acces pointy Xclaim). Počítám v průměru 2 zařízení na uživatele (mobil + PC), pak to vychází na 50 připojených zařízení.

Doporučují nám proto změnu za https://www.i4wifi.cz/MikroTik-RouterBoardy/Cloud-Core-1-1-1-1-Router-CCR1009-7x-Gbit-LAN-1x-Combo-port-1x-SFP-L6.html a jelikož nejsem odborník na sítě, tak se ptám jestli by pro nás připadal v úvahu i Turris Omnia nebo už raději použít jiné profi řešení od Mikrotiku, apod.? V zásadě nepotřebujeme od routeru nic extra, pouze přístup na internet a nějaké základní řízení provozu (aby jeden uživatel svým stahováním nevytížil na maximum celou síť - aktuálně máme 40/40).

Děkuji za každou radu, nejlépe reálnou zkušenost :slight_smile:

Zdravím,
myslím že 50 zařízení router ani nepozná :slight_smile: Největší trvalé nasazení o kterém máme inforamce je v Bohumíně kde přes náš router jede připojení kompletně celého volnočasového areálu. http://www.bospor.info/cz/internet-zdarma/ Pouze bych možná upozornil, že omnie není kompatibilní se 100% optických modulů. Naštěstí pro drtivou většinu připojení existují kompatibilní moduly. :slight_smile:

3 Likes