Jak zprovoznit Per user bandwidth monitoring

Máš Omnii nebo Turris 1.x ?

z Omnie mně dnes došel tento email :slight_smile:, takže asi v NICu zase “šibují” s certifikáty …

Oznámení o chybách

Updater selhal:
unreachable: https://api.turris.cz/updater-defs/3.5.2/omnia/base.lua: curl: (60) SSL certificate problem: CRL has expired
More details here: https://curl.haxx.se/docs/sslcerts.html

curl performs SSL certificate verification by default, using a "bundle"
of Certificate Authority (CA) public keys (CA certs). If the default
bundle file isn’t adequate, you can specify an alternate file
using the --cacert option.
If this HTTPS server uses a certificate signed by a CA represented in
the bundle, the certificate verification probably failed due to a
problem with the certificate (it might be expired, or the name might
not match the domain name in the URL).
If you’d like to turn off curl’s verification of the certificate, use
the -k (or --insecure) option.

EDIT: tak vyzkoušen opkg update na Omnii i na Turrisu 1.0 a na obou funguje OK

Mám Turris, opkg update hodí stejný error Failed to download - curl returned 60

Ach jo …

OK - pokud máš Turris 1.x - tohle už jsi udělal ? https://www.turris.cz/doc/cs/howto/updater_migration
není to bez rizika …
Migrace updater na Turrisu HW verze 1.x

já to mám úspěšně za sebou …

Zkusil jsem to teď, ale narážím opět na

opkg update , kdy to skončí s chybou
a pak opkg install updater-migrate

Collected errors:

  • opkg_install_cmd: Cannot install package updater-migrate.

jakou máš verzi TurrisOS ?

Migrace mu stejně teď nepůjde, neboť to končí chybou:

WARN:Branch overriden to src
line not found
line not found
line not found
DIE:
unreachable: https://api.turris.cz/updater-defs/3.5.2/turris/src/base.lua: curl: (22) The requested URL returned error: 404 Not Found

Jinak ten curl 60 sem měl teď taky musíš vypnout forwardování.

Device Turris - RTRS02
Serial number 38654714109
Turris OS version 3.5.2
Kernel version 3.18.45-ac146b921f33516ce7617ef2914516ce-4

Ve Firewall - Přesměrování portů jsem forwarding vypl.

Nepomohlo … :confused:

Ale tohle jsem nemyslel. Foris - DNS: Forwardování odškrnout

Tak to bohužel pro mne taky nepomohlo …

:confused:

Tak teda ještě: přejmenuj soubor /tmp/crl.pem a spust updater.sh

Díky. Provedeno, nepomohlo, chová se to stále stejně. Grrr.

Zkusil bych http://ipaccounting.standus.com/
Na takove lince bych asi rovnou blokoval reklamy primo na turrisu a taky vsechno na stahovani velkych souboru.

Vypadá to, že je to přesně tak, jak jsi napsal…

Bohužel…nechci nikoho “hejtovat”, vím že rozjet projekt těchto rozměrů s cíli jaké si stanovil, není nic jednoduchého. S hardware jsem spokojený, ale SW je čistá zoufalost. Můj turris běží vesměs v defaultu, mám nastavené jen nějaké směrování, sběr dat a do jednoho USB 3.0 mám zapojené SSD, které sdílím jako Public. Na nějaké přehledné, grafické statistiky o provozu v síti nebo sdílení dat s určitými právy jsem si nechal zajít chuť.
Nečekal jsem žádné pohodlné nastavování á la Synology, ale taky jsem nečekal že budu muset trávit hodiny v terminálu, kvůli nějaké triviální funkci.
Už jen čekám na objednaný HW pro pfsense a omnie půjde do světa, snad si najde svého terminálového sebemrskače :slight_smile: NHF

2 Likes

Abych se vrátil k původnímu dotazu, to co popisuje Roman bych také potřeboval, je tedy nějaká možnost jak toho dosáhnout?
Mám Omnii a používám ji v malé kavárničce, kde je najednou připoijeno třeba 16 lidí a jsou to hosté, takže ptát se jich co zrovna stahují není úplně možné.

Jinak chtít pomoct s nastavením Turrisu na fóru určeného pro turris a dostat odpověď ať řeší připojení to je fakt síla, to už jste se tady úplně pomátly? Kdyby chtěl řešit poskytovatele internetu, tak jde na fórum “jakého poskytovatele internetu zvolit v místo kde bydlí” a ne na fórum o Turristu, nemyslíte?

Jak psal někdo předemnou - HW na jedničku, ale SW bída, také mi pomalu začíná docházet trpělivost…

1 Like

Nevím kdo se pomátl ,ale já tu vidím snahy pomoci dost. Naproti tomu jen pár zmíňek o nepoužitelnosti té linky. Takže ses pomátl asi ty, jelikož si nás jako podporu rozhodně neplatíš.

Když Omnie má k dispozici volný miniPCIe, tak rada pro Romana byla to, aby začal uvažovat o jiném poskytovali, protože mít v dnešní době upload 512 Kb/s je DOST tragické. Přijde mi to dobrá zmínka o nepoužitelnosti. Pomůže sobě a rodině, co má doma:-)
JardaB to shrnul ve svém postu #8. Tady asi jako lepší rada není. Proč se omezovat, když to jde jinak a doma akorát budou na to nadávat, že je to pomalý a že ho někdo odpojuje a že to trvá? Protože mít 8 WiFi klientů na tom malém uploadu je mít o hubu, když to řeknu, tak jak to je.

Na stretch goalech se pracuje. Co ve Vašem případě použít QoS?

Sorry jako technickou podporu si opravdu neplatím nikoho a ani žádná platit nelze. Věř mi že kdyby šla, tak si ji rád zaplatím! Ale protože žádná oficiální technická podpora neexistuje, tak je tu alespoň komunitní fórum, kde si radí komunita navzájem a zdarma, ale já tady žádnou radu na tento konkrétní problém nevidím. Naopak řešit připojení je dost offtopic tohoto fóra…

Osobně jsem postnul ipaccounting tak nevím kde nic nevidíš. A i nademnou se snažilo poradit.
Ps: konkrétní radu asi neuvidíš, protože bez magie a kouzel 8 userů na půl megabitu prostě dneska neuživíš.